SAATİMİN TİKTAKLARI....

• Konbuyu başlatan selda
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde selda tarafından oluşturulan SAATİMİN TİKTAKLARI.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,040 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı SAATİMİN TİKTAKLARI....
Konbuyu başlatan selda
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mırra
S

selda

saatimin tiktakları

Masamda bir saatim var. Öyle zamanlar olur ki, odamın tek sahibi o imiş gibi, her şey lâl kesilir de, yalnız onun sesi yükselir. Bunca zamandır onu, vaktimi bildirmek için çalışır durur bir alet bilirdim. Nihayet onu duyabildim de bana ne kadar anlatacak şeyleri varmış gördüm. Dedi ki:

Benim tiktaklarım bitmez, ama senin ömrün biter; bitmeyene dalıp da biteni kaçırma!

Senin dakikaların benden daha değerlidir. Yegâne sermayen olan ömrün de, kazandıklarından daha değerlidir. Onları, kendin için, ebedî hayatın için kullanmaktan çekinme. Onlarla yaşa, fakat onlar için yaşama…

Saatin önemi, zamanı gösterdiği içindir. Ömrünü de güzel şeylerle dolu bir kitap yap ki, değerli olsun, sana ve başkalarına şevk ve ümit versin.

Ben saatim, adımlarım tiktaklardır, hepsi de birbirine benzer, ama hiçbiri aynı değildir. Onları aynı görürsen, hiçbirinin hakkını veremezsin. Hayat da, dünya da böyledir; Yüce Yaradan her şeyi farklı yaratıyor. Her şeyi birbirinin tekrarı, benzeri zannedersen, görmekten, düşünmekten yoksun olanlardan bir farkın olur mu? Fark et ki, farkın olsun…

Nice zamandır seslenirim; fakat sen bu tiktakları duymazsın; çünkü kanıksarsın. Ülfet ettiğin çok şey var ki, gözlerinin önündeyken onları da görmez, duymaz olursun. Her şeye değişik açılardan bakmayı alışkanlık edin ki, sen de tazelenebilesin. Güzel Yaradan, her şeyde nice güzellikler yaratmış; her şeyin güzel yönlerini görmeye çalış ki, yaşamın da güzel olsun. Ancak böylelikle, gören kör ve duyan sağır olmaktan kurtulabilirsin.

Benim tiktaklarım sana hep aynıymış gibi gelir. Dönüp dolaşıp aynı yere geldiğimi zannetme; her an farklı zamanlara koşarım. Senin de hedefinde dürüstçe, insanca ilerlemek olsun ki, bir yerlere varabilesin…

sevgiyla kalın  :)

Ali Suat "Zafer dergisinden"

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok hoş bir yazıymıs, saol Selda..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
oysa ben tiktakları duymamak için analog saat kullanmıyorum :)

B

bıldırcın

Bitmeyene dalıp biteni kaçırmak...
Çok anlamlı hoş bir yazı teşekkürler Seldacım :)

S

selda

Arkadaşlar bende size teşekkür ediyorum :)

Safari sanada ,yazarını eklediğin için teşekkür ediyorum :)

S

selda

Safari' Alıntı:
Benim kızımda duvardan indirir saati,gürültü yapmasın diye dışarı çıkarır.Safari sende aynısın galiba ;)

Ç

çiLingiR

Kullanıcı
13 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbuL
tik tak tik tak...:)
çok hoş bi yazıymış teşekkürler..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
selda' Alıntı:
Safari' Alıntı:
Benim kızımda duvardan indirir saati,gürültü yapmasın diye dışarı çıkarır.Safari sende aynısın galiba ;)
:) evet.. hatta benim yeğen çantasını benim odada bırakmış kol saatindeki alarm gece saat 3 de çalmaya başlayınca o saati buluna kadar neler çekmiştim :)
Kol saati bile kullanmıyorum :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Safari' Alıntı:
selda' Alıntı:
Safari' Alıntı:

Oysa ben bu yazıyı okuduktan sonra tik taklı saatimi odamın gözdesi yaptım.

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
teşekkürler selda... gerçekten bazı şeyleri hatırlatacak bir yazı...emeğine sağlık :)

M

Mırra

Kullanıcı
29 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bitmeyene dalıp biteni kaçırmak ve sonunda yorgun adımlarla geriye dönüp hüzünlü gözlerle neler olduğuna bakmak. İş işten geçmeden saati duyup yaşanması gerekenleri yaşamak pişmanlık duymadan evvel.
Teşekkürler bu anlamlı yazı için.