Rüzgarın sesine kulak ver...

• Konbuyu başlatan DeryaDer
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde DeryaDer tarafından oluşturulan Rüzgarın sesine kulak ver... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,057 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Rüzgarın sesine kulak ver...
Konbuyu başlatan DeryaDer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan OnurDenizYildiz
DeryaDer

DeryaDer

Derya Karacan
Moderatör
22 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
28
www.deryakaracan.com
Heidi: Keşke şimdi gece olsaydı hemen yatağa girerdim, yıldızları görür müyüm? Büyükbaba:Delikten bakarsan görürsün. Bulutsuz havalarda gökyüzünde binlerce on binlerce yıldız görürsün... Rüzgar hep pencerenden esecek bazen sesli bazen sessiz hızlı esince sakın korkma bu şekilde herkese merhaba der rüzgar çok şey anlatır o çünkü çok uzaklardan gelir, onun sesine kulak ver binlerce öykü bilir o.. peki bana anlatır mı?
(Heidi 2. Bölümden alıntıladığım diyalog ne çok şey anlatıyor.... ) ⭐

OnurDenizYildiz

OnurDenizYildiz

Onur Deniz Yıldız
Moderatör
21 Nis 2020
En iyi cevaplar
0
3
Çanakkale
www.onurdenizyildiz.com
Heidi: Keşke şimdi gece olsaydı hemen yatağa girerdim, yıldızları görür müyüm? Büyükbaba:Delikten bakarsan görürsün. Bulutsuz havalarda gökyüzünde binlerce on binlerce yıldız görürsün... Rüzgar hep pencerenden esecek bazen sesli bazen sessiz hızlı esince sakın korkma bu şekilde herkese merhaba der rüzgar çok şey anlatır o çünkü çok uzaklardan gelir, onun sesine kulak ver binlerce öykü bilir o.. peki bana anlatır mı?
(Heidi 2. Bölümden alıntıladığım diyalog ne çok şey anlatıyor.... ) ⭐
Kim bilir belki çok uzaklardaki bir kelebeğin kanat çırpışıdır o rüzgar... Ne güzel bir alıntı...

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Kim bilir belki çok uzaklardaki bir kelebeğin kanat çırpışıdır o rüzgar... Ne güzel bir alıntı...
Benim aklıma Gökhan'ın Hakan Bey'e söylediği şeyi getirdi.
Kelebek Etkisi'ni Hakan Bey'in Denizbank aklı için yarattığı şeye benzetmişti ya..
Hatırlarsın mutlaka :cool:

Kelebek Etkisi Nedir Bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Edward N. Lorenz'in çalışmalarından biri olan Kaos Teorisi ile ilgilidir. Daha sonralarda hava durumu ile ilgili verdiği şu örnek ile ünlenmiştir. Amazon Ormanları'nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD'de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.

Kelebek Etkisi
Fakat daha çok yaratılan bir kaosun büyüyerek artmasını ifade eder.

OnurDenizYildiz

OnurDenizYildiz

Onur Deniz Yıldız
Moderatör
21 Nis 2020
En iyi cevaplar
0
3
Çanakkale
www.onurdenizyildiz.com
Benim aklıma Gökhan'ın Hakan Bey'e söylediği şeyi getirdi.
Kelebek Etkisi'ni Hakan Bey'in Denizbank aklı için yarattığı şeye benzetmişti ya..
Hatırlarsın mutlaka :cool:

Kelebek Etkisi Nedir Bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Edward N. Lorenz'in çalışmalarından biri olan Kaos Teorisi ile ilgilidir. Daha sonralarda hava durumu ile ilgili verdiği şu örnek ile ünlenmiştir. Amazon Ormanları'nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD'de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.

Kelebek Etkisi
Fakat daha çok yaratılan bir kaosun büyüyerek artmasını ifade eder.
DenizAkademi X toplantısındaydı... Hatırlamaz mıyım... Beni de çok etkilemişti...