Rüya görmenin faydası

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Rüya görmenin faydası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,865 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Rüya görmenin faydası
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan YKMZ
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şimdiden teşekkürler o zaman =) Hadi bakalım bulursun bişeyler inşlah

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bilim adamları rüyanın süresi üzerinde kesin bir sonuca varamadılar. Bir kısmı birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken bazıları da saatlerce devam eden rüyaların mevcut olduğu fikrinde ısrar etmekteydiler. Bu tartışmalar devam ederken, Dr. B. Klein adında Amerikalı bir bilim adamı yardımcıları ile birlikte hummalı çalışmalara koyuldu. Gönüllü olarak seçtiği bazı kimseleri hipnotize ederek uyuttu. Belli bir süre sonra uyandırıp rüyalarını dinledi. Neticede, bir rüyanın yirmi saniyeyi geçmeyecek kadar kısa sürdüğünü tespit etti. İşin enteresan tarafı şuydu ki ; uyandırdığı gönüllüler üç beş saniye süren rüyalarını saatlerce anlatabiliyorlardı. Hatta bir kısmının rüyası yazılsa ortaya kalınca bir macera romanı çıkabilirdi. Dr. Klein yılmadan tecrübelerini sürdürdü. Bu iş üzerinde sarf ettiği pek çok mesai sonunda vardığı netice; en uzun rüyanın doksan saniyeyi geçirmediği idi. Bu konudaki çalışmaların ardı arkası kesilmedi. Chicago Üniversitesi uzmanlarından Dr. Kleitman ve öğrencisi Aserinsky 1953 yılında geniş çapta çalışmalara başladılar. Objektif deneylerini daha sonra nörofizyolojik sahada devam ettirdiler. Dr. Kleitman otuz yıldan beri kendisini rüyadan mahrum etme denemeleri yapmaktaydı. Fakat hiç bir zaman bir haftadan fazla tahammül gösterememişti. Otuz yıllık çalışması aradığı sonucu vermeyince başkaları üzerinde değişik denemeler yapmaya başladı. Deneyin sonunda , rüya esnasında kısa ve uzun süren süratli göz hareketlerine şahit oldu. Denemeye tabi tuttuğu kimseleri, göz hareketlerinin başladığı ve bittiği devrenin muhtelif bölümlerinde uyandırdı. Böylece her defasında kişilerin rüya görmekte olduğunu öğrenmiş oldu. Bu tespitin doğruluğunu ilim çevrelerine delilleriyle sunmak gereğini duydu. Ömrü boyunca hiç rüya görmediklerini iddia eden kimseleri toplayıp onlar üzerinde tecrübeler yaptı. Göz hareketlerinin başladığı anda uyandırdığı bu kimseler hayret ve şaşkınlık içinde ilk defa rüya gördüklerini söylediler. Dr. Kleitman bundan şu sonucu çıkardı. Herkes rüya görmekte, fakat bazı kimseler rüyalarını hatırlayamamaktadır. Rüyanın objektif olarak en kuvvetli delili ise uyumakta olan kimsenin süratli göz hareketleridir.

kaç başlık altıonda aradım en iyisi şimdilik bu daha iyisini bulursam paylaşırım  :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
20 saniye :) Ben cevabimı aldım tamamdır..Sağolasın..

Rüyanın objektif olarak en kuvvetli delili ise uyumakta olan kimsenin süratli göz hareketleridir.

Doğru tespit etmişler : )

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
rüyalarımı yazsam en iyi korku filmi olur  8) Dün gördügüm ölü bebegin uyanıp benim ölü oldugunu bildigim halde  ve bebek oldugundan dolayı olacak heralde, korku ve şefkat bir arada olacakki bebegi korka korka uyutmaya çalıştıgımı ve uyandıgımda bildigim bütün duaları okudugumu hatırladıgımdaki tepkimden olsa gerek, korku-gerilim türünde benden daha iyi rüya gören tanımam  8)

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Su Perisi' Alıntı:
rüyalarımı yazsam en iyi korku filmi olur  8) Dün gördügüm ölü bebegin uyanıp benim ölü oldugunu bildigim halde  ve bebek oldugundan dolayı olacak heralde, korku ve şefkat bir arada olacakki bebegi korka korka uyutmaya çalıştıgımı ve uyandıgımda bildigim bütün duaları okudugumu hatırladıgımdaki tepkimden olsa gerek, korku-gerilim türünde benden daha iyi rüya gören tanımam  8)
;D hayal dünyan geniş rüyanda güzelmiş bu arada :)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Su Perisi' Alıntı:
tam Stephan King romanı  ;D ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
agokalper' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
Yok onun romanalrından farklı azıcık benimkisi...
jean christophe grange tarzı rüyalarım,merak ve gerilim bir arada, rüyamda oldugu gibi  8)
Yakında tarz değiştirmeyi düşünüyorum Dan brown tarzını deneyecegim  ;D

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Su Perisi' Alıntı:
agokalper' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
Yok onun romanalrından farklı azıcık benimkisi...
jean christophe grange tarzı rüyalarım,merak ve gerilim bir arada, rüyamda oldugu gibi  8)
Yakında tarz değiştirmeyi düşünüyorum Dan brown tarzını deneyecegim  ;D

;D ;D ;D Allahta seni güldürsün peri

Y

YKMZ

Kullanıcı
23 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
ankara
BAZEN ÖYLE ÇOK RÜYA GÖRÜYORUM VE ÇOK NET HATIRLAYAMIYORUM.SNRA  DA BAŞIM ÇOK AĞRIYO.BAŞIMIN AĞRIMASI ÇOK RÜYA GÖRMEMDEN OLABİLR Mİ ACABA!