Rarinda Prakarsa

• Konbuyu başlatan Sarhoş Tosbağ
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde Sarhoş Tosbağ tarafından oluşturulan Rarinda Prakarsa başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,492 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Rarinda Prakarsa
Konbuyu başlatan Sarhoş Tosbağ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sinan_Sari
S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Endonezya'da Jakarta'da yaşıyor kendisi.. 1995 den beri amatör, 2002 beri yarı profesyonel çektiğini iddaa ediyor ama bizce çoktan profesyonelleşmiş bile kendisi..
Fotoğrafları hakkında herşeyi kendisine sorabileceğinizi..
Ve aynı zamanda yolunuz bir gün Endonezya'ya düşecek olursa Endonez'ya ile ilgili aklınıza gelebelecek herşeyi çekinmeden sorabileceğinizi belirtiyor..
Bellii çok seviyor ülkesini..
Zaten fotoğraflardanda anlayacağınız gibi nasıl sevmesin ki..

Bir arkadaşımla fotoğraflarını tartışırken Rarindra'nın Photoshop'u mükemmel kullandığı konusunda hem fikir olduk ama biliyoruzki Photoshop'u kullanabilmek için önce görmek ve hissetmek sonra çekmek gerek..

Şu an sayısı 243 olan görsel bir şölene tanıklık etmek isterseniz eğer alttaki linke tıklamanız yeterli.

Rarindra PRAKARSA

Ve bunlardan bir kaçınıda sizinle paylaşmak istiyorum..

Çocuklar..

Çalışanlar..

Portre..

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürler
ellerine sağlık
çok hoş fotoğraflar...
çok beğendim...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bana biraz yapay geldi fotoğraflar. Biraz fazla mı oynamış üstünde acaba!?

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Bir arkadaşımla fotoğraflarını tartışırken Rarindra'nın Photoshop'u mükemmel kullandığı konusunda hem fikir olduk ama biliyoruzki Photoshop'u kullanabilmek için önce görmek ve hissetmek sonra çekmek gerek..

diye önemsiz bir not var yazımda.. belki cevabıdır sorunun. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bence tek kelime ile şahane olmuş
adamın işi zaten photoshop kullanımı... yani işinde başarılı gibi göründü benim gözüme :)

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Paylaşım için teşekkürler.Fotoğraflar çok güzel :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:
dideM' Alıntı:

Onu gördüm, okudum! Ve benim yorumumda da fazla mı kullanmış acaba Photoshop'u şeklinde bir cümle var dikkatini çekerim. Fotoğraf çekiyorsa eğer, bunlar gereğinden fazla yapay..

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Bence önemli olan resimlerdeki güzellik.Benim için önemli olan yapay veya doğallık değil güzellik.Ben çok beğendim teşekkürler.

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:
dideM' Alıntı:

Onu gördüm, okudum! Ve benim yorumumda da fazla mı kullanmış acaba Photoshop'u şeklinde bir cümle var dikkatini çekerim. Fotoğraf çekiyorsa eğer, bunlar gereğinden fazla yapay..
Rarindra'nın denklanşöre basması ile filmin yanması arasındaki süre en fazla 1 saniyedir eminim.. Ama bu fotoğrafları çekebilmek 13 yıl + 1 sn..
Kurgu, oran orantı, alan derinliği ve en önemlisi ışık.. Işığı kullanımı tam anlamıyla mükemmel..
Geriye kalan ise onun sanatçı ruhu ve yaratıcılığı..
Cocukların mutluluğunda yada yaşlıların gözlerinde herhangi bir yapaylık göremiyorum ben..
Sen gördüysen.. Senin için yapacak çok fazla bir şey yok..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Cocukların mutluluğunda yada yaşlıların gözlerinde herhangi bir yapaylık göremiyorum ben..
Onlar gerçek fotoğraf! Bırak da gözlerinde yapaylık olmasın!
Gerisi için ise yaratıcıkla yapaycılığın ne alakası var anlamış değilim! Yapay olan şeylerde de bir sürü yaratıcılık örneği gösterebiliriz.

Ben kötü demiyorum, güzel fotoğraflar ortam doğallığı yok! Bu benim yorumum!

Ayrıca bir şey paylaşıyorsan eleştiriye, farklı yorumlara açık olman gerekir. Öncelikle bunu öğrenmelisin! Herkes seninle aynı fikirde olmayacaktır, sinirlenerek kendine göre yaptığın açıklamalar karşı tarafı senden uzaklaştırmaya sebep olur!

S

Sarhoş Tosbağ

Kullanıcı
6 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Onlar gerçek fotoğraf! Bırak da gözlerinde yapaylık olmasın!
Gerisi için ise yaratıcıkla yapaycılığın ne alakası var anlamış değilim! Yapay olan şeylerde de bir sürü yaratıcılık örneği gösterebiliriz.

Ben kötü demiyorum, güzel fotoğraflar ortam doğallığı yok! Bu benim yorumum!

Ayrıca bir şey paylaşıyorsan eleştiriye, farklı yorumlara açık olman gerekir. Öncelikle bunu öğrenmelisin! Herkes seninle aynı fikirde olmayacaktır, sinirlenerek kendine göre yaptığın açıklamalar karşı tarafı senden uzaklaştırmaya sebep olur!
Ben sinirli değilim :)
Ama sanırım sen biraz sinirlenmişsin..
Farklı görünmeye çalışmada fotoğrafların tadını çıkar..
Ayrıca..
Bana ne kadar yakınsın ki ne kadar uzak olabilirsin..
Ben daha yorum yapmayacağım..
Sevgiler ve saygılar :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben sinirli değilim
Ayrıca..
Sevgiler ve saygılar
Artık uyarmak zorunda kalacağım. Biraz daha saygılı olalım lütfen!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sarhoş Tosbağ' Alıntı:
Ben sinirli değilim :)
Ayrıca..
Sevgiler ve saygılar :)
Değerli arkadaşım,kimsenin konuya sinirlendiği yok,üslubunuz, tabiri caiz ise sinir bozucu.
Kimsenin farklı olma çabasıda yok,konudan yola çıkar isek sizden başka diyebilirim.

Çünkü genelde insanlar farklılıkları zenginlik olarak kabul eder sizi bu durumdan tenzih ediyorum,keza hiç öyle düşünür yorumlamamışsınız.

İnsanlar her konuyu durumu kişiyi vs vs vs farklı yorumlayabilir.
Güzel olan ve olması gereken bu farklılıklara ''tahammül'' edebilmektir.
Kimsenin Sizin baktığınız gibi bakıp gördüğünüzü görmek gibi bir zorunluluğu yok.Sizin gibi bakmıyor yada görmüyor diyede yargılamak hissiz,kör,gibi imalarda bulunmanızı hoş görmez.

Konuyu yorumlamayacağım,çünkü  Photoshop'tan nefret ederim.

Umarım anlatabilmişimdir.
Teşekkür ederim.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu kareleri bir yerden hatırlıyorum:)
Ama Photoshop oldugunu yeni ögrendim  :(

Paylaşımın için teşekkürler...

G

Günebakan

Kullanıcı
20 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
Fotoğraf herşeyiyle ışığı,gölgesi,kompozisyonu vs.ile bir bütünse eğer sadece makyajı biraz abartılı olduğundan resmi kötülemek bence doğru olmaz.Yakalanan anlık ifadeler çok anlamlı.Resimlerdeki yüzlerin bana birşeyler anlatma çabasında olduğunu görebiliyorum, hissedebiliyorum.En azından. ;)