Portobello Cadısı - Paulo Coelho

• Konbuyu başlatan skygodness
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde skygodness tarafından oluşturulan Portobello Cadısı - Paulo Coelho başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,664 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Portobello Cadısı - Paulo Coelho
Konbuyu başlatan skygodness
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

skygodness

Kullanıcı
14 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Onu yakından tanıyan, belki de hiç

tanımayan dostlarının ağzından

Kim olduğumuzdan emin olmasak da, kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz?

Paulo Coelho, yeni romanı Portobello Cadısı'nda bu sorunun yanıtını arıyor. Portobello Cadısı, Athena adlı gizemli bir kadının öyküsünü, onu çok iyi tanıyan -ya da hiç tanımayan- yakınlarının ağzından anlatıyor.

İnsanlar bir gerçeklik yaratıyorlar, sonra da kendi yarattıkları gerçekliğin kurbanı oluyorlar. Athena işte buna başkaldırdı ve bunun için büyük bir bedel ödedi...

Heron Ryan, gazeteci

Athena, duygularımı biraz olsun göz önüne almadan kullandı ve yönlendirdi beni. Hocamdı, kutsal sırları aktarmayı, aslında hepimizde var olan o bilinmeyen gücü uyandırmayı üstlenmişti. O yabancı denize atıldığımızda, bize yol gösterenlere körü körüne güveniriz, çünkü bizden daha fazla bildiklerine inanırız... Andrea McCain

Tiyatro Oyuncusu

Athena'nın en büyük sorunu,21. yüzyılda yaşayan bir 22. yüzyıl kadını olması ve bu gerçeği hiç gizlememesiydi. Bir bedel ödedi mi? Kuşkusuz, ödedi. Ama coşkuyla taşan gerçek benliğini bastırsaydı, çok daha büyük bir bedel ödeyecekti. Durmadan 'başkaları ne der' diye kaygılanan, kırgın ve mutsuz biri olacaktı...

Deidre O'Neill, Edda diye biliniyor

(Tanıtım Yazısından)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Sevdiğim ve tüm kitaplarını okuduğum bir yazardır; Paulo Coelho  :)
Bu kitabını ilk okuduğumda, gelişme bölümünde tam anlayamamıştım ne demek istediğini, daha sonra giriş bölümü yaparak geçmişe dönük bilgiler verdiğinde anlamıştım. Ama çok büyük bir merakla okudum çünkü anlatım dili, hikayeyi aktarması kendi açımdan müthiş, tıpkı diğer kitapları gibi...ve en önemlisi hikayenin ana kahramanı olan "edda" yı iyice merak etmiştim.

Siz ne düşünüyorsunuz kitap hakkında?
Bana ilk okuduğumda karışık gelmişti ve sonu hazin bitti  :'(

S

skygodness

Kullanıcı
14 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben paulo coelho nun türkçeye çevirilen tüm kitaplarını okudum ve diğer kitapları içinde dört gözle bekliyorum en son okuduğum kitabı buydu ve arka arkaya okuduğum için bütün kitaplarını karmaşık gelmedi açıkçası bana okurken az biraz sonu için tahminde bulunuo insan düşünüo hayır böyle bitmesin die düşünmüştüm ama bence bitirilebilecek en güzel sondu çok zevk alarak okudum biran önce diğer kitaplarınında türkçeye çevrilmesini bekliorum

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Diğer derken şuan bütün kitapları bildiğim kadarı ile Türkçe'ye çevrildi.
Bende sizin gibi sıkı bir takipçisiyim yazarın, çok beğenerek ve bir şeyler öğrenerek okuyorum :)

S

skygodness

Kullanıcı
14 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben biraz araştırdım yaklaşık 24 - 25 kitabı var şu ana kadar 11 tanesinin çevrilmiş olması lazım. Mükemmel bir yazar onun kitapları dışında kitap okuyamaz oldum ve ben kitap okurken ilgimi çeken yerlerin altını çizerim geçenlerde alıp kitapları altını çizdiğim yerlere bi bakayım dedim zamn içerisinde hayat felsefem haline gelmiş :) bunu farkettim :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Skygodness, bu kadar kitabı olduğunu bilmiyordum ama sevindim,
kitaplarda beğendim yerleri fosforlu bir kalem ile çizmeyi ve daha sonra tekrar bu bölümleri okumayı bende seviyorum  :),
Özellikle yazarın bu kitabında belirtilen hayat, yaşam tarzı, Edda'nın kendini bulma, bulduktan sonra yaşamına aktarması ve topluluklara müzik ile hitap etmesi çok etkilemişti. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yeni aldığım bir kitap ve tavsiye üzerine aldım,elimde ki kitap bittikten sonra ona başlayacam, merak etmiyorum desem yalan olur,bittikten sonra bende fikrimi paylaşırım :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ebruliyn' Alıntı:
Yeni aldığım bir kitap ve tavsiye üzerine aldım,elimde ki kitap bittikten sonra ona başlayacam, merak etmiyorum desem yalan olur,bittikten sonra bende fikrimi paylaşırım :)
Kitabı dün gece bitirdim,hemen hemen toplamda  kaliteli 6 saatimi aldı ama nasıl bittiğini anlayamadım ???Yazarın anlatım dili insanı yormuyor,yazım dili ise birkaç yerde ki sözcük açıklamaları,editör notları insanı dağıtıyor,onun harici sonu baştan farklı lanse edilerek insanı merak uyandırtan ancak süpriz bir bitimi olan bir kitap,kısacası akıcı bir üslup
Yalnız ben Şirin Halil(Athena)karakterini bencil,insanları kendi idealleri uğrunda kullanan,aykırı,hayatı aşmış biri olarak değerlendirdim,okuyan arkadaşlarım bu karakteri siz nasıl değerlendirdiniz?Athena sizde nasıl bir izlenim bıraktı :)

S

skygodness

Kullanıcı
14 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ebruliyn canım Atena için "bencil,insanları kendi idealleri uğrunda kullanan,aykırı,hayatı aşmış biri olarak değerlendirdim" demişsin ben kitabı okurken Atenanın yaptığı toplantılarda yaşananları Atenada ilk defa o anda yaşıyordu bilerek yaptığı birşey yoktu yani herşey tamamen o anda gelişiyordu Atenada o anda keşfediyordu içindeki gücü bana insanları kullanıyormuş gibi gelmedi :S

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
skygodness' Alıntı:
Ebruliyn canım Atena için "bencil,insanları kendi idealleri uğrunda kullanan,aykırı,hayatı aşmış biri olarak değerlendirdim" demişsin ben kitabı okurken Atenanın yaptığı toplantılarda yaşananları Atenada ilk defa o anda yaşıyordu bilerek yaptığı birşey yoktu yani herşey tamamen o anda gelişiyordu Atenada o anda keşfediyordu içindeki gücü bana insanları kullanıyormuş gibi gelmedi :S
Toplantıda yaşananlar bende o yönde bir izlenim bırakmadı sadece aşırı çocuk istemesi ve bu uğurda eşinin okulu dahi bırakmasına neden olması ilk aklıma gelen