Pişman olmak bir kazançmıdır ?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Pişman olmak bir kazançmıdır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,363 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Pişman olmak bir kazançmıdır ?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ben pismanlik duyuyorum bazen çok oluyor bazen az .Hatalar eger ders çikarirlarsa insani gelistirir. Tabi yaş büyüyünce hatalari kimse kabul etmez. Herkes hata yapabilir, en olgun insanlar bile insan robot degildir. Hatalarindan ders çikarmak çok önemli hatasiz olmaya çalismaksa sadece mutsuzluk yaratir diye düsünüyorum. Sürekli hayat hareket halinde bazen kafamiz karisip sakarlasabiliyoruz, hatalar yapabiliyoruz.

Ve sonra bu hatalardan dolayı pişmanlık duyuyoruz
Pişman olmak bir kazancmıdır arkadaşlar keşkeler hayatımıza bir katkıda bulunurmu ne dersiniz benim malesef keşklerim cok ama bakıyorumda hayatıma bir katkıda bulunmadı bunun için benim adım atmam gerektiğini biliyorum.

PİŞMANLIKLARINIZDAN BİR KAZANCINIZ OLDUMU ?

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bazen oluyor..

Önemli olan hata yapmak değil ki bidaha o hataya düşmemek.. zaten düşmediğin takdir'dede demekki bir gelişim görmüş oluyoruz..  :)

K

Kristal

Bizim için keşke olan,bir başkası için kazanç olabiliyor.. :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir bilgeye sormuşlar ; bu kadar deneyimi nasıl kazandınız diye oda hata yaparak demiş ..
Hatalar beraberinde deneyimi mutlaka getiriyor ama ben artık hata yapmaktan yoruldum :)artık deneyimlerimin tadını çıkarmak istiyorum , ama tekrar tekrar aynı hataları yapıyorum.
Demekki banada hatalarım bir şey katamamış hala..
Yine hakkımı yemeyeyim eskiye göre iyiyim ama yeterli değil  :-\

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hatasız kul olmaz derler ya keşkeler pişmanlıklar herkesin hayatında olmuştur. önemli olan bu duygularla dolu bir ömür geçirmemek. ders almak önemli olan bunu başarabiliyorsak ne mutlu bize.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
hatalar ınsanın yanlışını gorerek dogruyu bulması ıcın bır basamaktır eger aynı hataları tekrar yapıyorsak zaaflarımızı kontrol altına almalıyız gurur,kıskanclık, ofke ,sevgı... en onemlısı vıcdan muhasebesı yapmalıyız benı herzaman dogru yola sevketmıstır

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
pişman olmadan hatalarımızı göremeyiz öyledeğilmi ? hatalar yenilen kazıklarıkların bileşkesidir ;)
önemli olan yapılan hataların farkına erken varabilmek (fazla zararı dokunmadan)

hatasız kul olmaz diye boşuna dememişler :eek:  hatalar olgunlaştırır  öğretir düştükten sonra daha sağlam basmamızı sağlar ......... ;)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
pişmanlık aslında güzel bir davranıştır
bu hala düşünebildiğimizi
ve hala bir vicdana sahip olduğumuzu gösteriri

ben hayatımın bazı bölümlerde yaptıklarımdan çok pişman oldum
ve bunları değiştirmek için çabalıyorum
o yüzden bir kazancı var pişmanlığın
bence :) ;)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ßen bu site üyeleri adına çok seviniyorum. Bunu bir kaç kez daha söylediğimi hatırlıyorum..
İnsanlar gerçekten bazan gerektiği şeyi (herhangi birşeyi) düşünemiyorlar. Yani nerede ne hareket edeceğini hani derler ya oturup kalkmasını..
Hayatı yaşayarak öğrenmek var okuyarak öğrenmek var.. Tıpkı kitapta okuruz ama pratiğimiz yoktur.
Sadede gelecek olursam
Seviniyorum çünkü okuyarak öğreniyoruz ve biraz mesefeli yaklaşıyoruz ilgili konuya..
ßunları söyleyebiliyorum çünkü bazı şeyleri hatta bir çok şeyi yaşayarak olumsuz tatlarından tattığım için..
Hata yapa yapa hata yapmamayı öğreniyor insan. Eğer bedel ödemişse daha iyi anlıyor ayrı konu..

Sonuç olarak evet pişmanlıklarımdan bir değil bir çok kazancım oldu..

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
pişmanlıklar hayatta olmazsa olmazdır değilmi?pişmanlıklar sonrası keşkeler..olmasa ne kadar güzel olacak ama..oluyor işte...arkadaşların dediği gibi eğer ders alabilirsek bizim işimize yarar..bunuda yapmak ayrı bir beceri istiyor galiba....
bazı şeylerin farkına varmamız icin hata yapmamız gerekiyor..hayatın gerceği...hata yapmadan mükemmelliğe ulaşan bir insan oglu yoktur galiba..varsa ben onlardan kesinlikle değilim..inş hatalarımızı gelecek için  hayırlı bir yatırıma  dönüştürecek kadar farkında yaşarız hayatımızı..
aslında başka bir noktada var..hataları görüp pisman olmakta büyük bir erdemdir bence..
konuyu actığınız icin teşekkür ederim korsan...her zaman can evimizden vuruyorsunuz gercekten..

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
pişman olmak herzaman  bir kazanç değildir__bazı pişmanlıklar hataların oluşturduğu, telafisi mümkün olmayan yaralar sonucu duyulur yani her  pişmanlık kazaç sağlamaz  :-\

H

hosap65

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
VAN
re-Member' Alıntı:
pişman olmak herzaman  bir kazanç değildir__bazı pişmanlıklar hataların oluşturduğu, telafisi mümkün olmayan yaralar sonucu duyulur yani her  pişmanlık kazaç sağlamaz 
:)

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskiden pişman oluyordum ama yaş ilerledikçe pişmanlık duymuyorum ders alıyorum yaptığımdan.okulu bıraktım pişman olmadım askere erken gittim pişman olmadım

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Pişmanlıkta diğer duygularımız gibi zaman zaman bizi pençesine alan bir duygu. Özellikle, sonuçları düşünmeden anlık fevri davranışlarımız neticesinde daha sıkça kapıldığımız duygu. Bu davranışlarımızın bize ve çevremize verdiği zarar ziyanı anladıktan sonra, "keşke demeseydim, keşka yapmasaydım..."lara bizi sürüklediğinde, bir kez daha aynı hataya düşmemek için özenli davranmaya başlarsak, pişmanlıkların kazanç sağladığına tanık oluruz elbette.
Ancak yaşamımızda öyle pişmanlıklar olur ki bazen; uzun süreli yaralar açması kaçınılmaz pişmanlıklar ve "keşke" lerimiz daha farklı olur. Yaşarken ders çıkarsak bile geri dönüşü zor olan bir yolda ilerlemeye başlamışızdır ne yazık. Ve bu çarkın içinde büyürken, "şimdiki aklım olsaydı..." sözünü sıkça yineleriz ki, bu kezde bizim pişmanlığımızdan yararlanan biz olmasakta yakın çevremiz olur.
"Keşke bu insanla evlenmeseydim..."
"Keşke bu mesleği seçmeseydim..."
"Keşke hiç çocuk doğurmasaydım..."
gibi örnekler!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir gerçek var çoğu zaman pişmanlık bir fayda getirmiyor.
Evet belki çok şey öğretiyor ama hep zor şeyler zor tecrübeler oluyor öğrettikleri.
Kısa ve net hayatımda baya bir pişmanlıklarım var gün ve gün oluyorda :)
Hayat işte kazancım oldumu fazlası ile aı tecrübeler kazandım iyi olan bir şey kazandıgım sölenemez vesselam.
Ama neticede kazanç işte.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eh... "son pişmanlık fayda etmez!" diye boşuna dememişler Korsan.:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Zynep' Alıntı:
Eh... "son pişmanlık fayda etmez!" diye boşuna dememişler Korsan.:)
İlk i yada sonu yok adminim hiç bir pişmanlık fayda etmio ben o anlamda yazmıştım.
Zaten her pişmanlık bir dahaki yapılana kadar son pişmanlık olmuyomu.
Hiç birinin fazydası yok yanı.
Varsın olmasın ne diyelim dedik ya pişmanlıklarımız da olsa acı tecrübelerde olsa yasıyoruz işte kendi adıma yasıyorum.
Biraz durgun gecio o dönemlerde ama insan kendini alıştırabilio o döneme ve bi zaman sonra sadece gecmişte  kalan bir pişmanlık olarak kalıo.
Kim bilir belki unutuluyor bir diger pişmanlıgında.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Farkındaysan gülümseyerek yazdım bu sözü Korsan. Çok haklısın, ilk, son filan sadece söylem, yitirdikten  sonra elimizdekileri.
Can Dündar'ın yazısıydı, "İyikilerimiz keşkelerimizden çoksa..." diye başlayan yazı, hatırlarsın sende. :)
Eğer yaşamın yönü konusunda karar aşamasındaysak, gerçekten daha sonra pişman olmamak adına dikkatli adımlar atmka gerekir bence. Bunun içinde ince eleyip sık dokumak.
Onun dışında bir önceki yorumdada dediğim gibi, anlık kararlar sonucu duyacağımız pişmanlıklardan sorumluyuz. Ama bazen bu kararlar bile cana malolabiliyor ne yazık!
Son sürat giden arabayla viraja girme riskini göze almak gibi...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayatımda pişmanlıklarım ve keşkelerim az ama iyi bir tecrübe oldular bana.
Kazanç mıdır derseniz? tam adlandıramıyorum çünkü pişmanlıklar bana göre can yakıcı oluyorlar ve bu durumu atlatma sürecine bağlı.
Ama deneyim mi derseniz evet iyi ders. :)
Ve ne gariptir ki her ne kadar geçmişe dönük yaşamak istemesek te ve ileriye dönük yaşamayı ilke edinsekte pişmanlıklar can acıtıcı oluyor. :)