Picasso' dan Eserler

• Konbuyu başlatan turquoise
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde turquoise tarafından oluşturulan Picasso' dan Eserler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,854 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Picasso' dan Eserler
Konbuyu başlatan turquoise
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
T

turquoise

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
son resmi ben de çok beğendim... :)

E

eylül_ayazı

Kullanıcı
7 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
gerçektende son resim daha guzelmiş bide eline saz verebilseydi  ;D

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hııımm  güsel resimler de
  pek analyamadım tşk

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Haddime düşmese bile sölemeden geçemiyor ve itiraf ediyorum..
Picasso' nun resimleri bana tuhaf geliyor..

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
çoğu açılmadı bende yaa :'( neyse picasso zaten beğendiğim ressamlardan biri... teşekkürler insan resimlerinde pek çok şey bulabiliyor...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
crt' Alıntı:
Haddime düşmese bile sölemeden geçemiyor ve itiraf ediyorum..
Picasso' nun resimleri bana tuhaf geliyor..
Picasso  benide yoran bir ressam ;)

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
picasso nun resimlerinde her ne kadar anlaşılmayan öğeler olsa da renk dünyası çok geniş ve çizgiler çok keskindir... severim resimleri..

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Bu tür eserleri paylaşan ve takip eden arkadaşlar eserin anlatmak istediği şeyi biraz araştırsa, öğrense ve resimlerle birlikte anekdot paylaşıp ondan sonra yorum yapsa bence çok daha anlamlı olur.

Bir Picasso eseri: Guernica

Savaş: İspanya iç savaşı
Savaşınn yarattığı acıları,yıkımı anlatan bir resim: Guernica
Sanatçı: Picasso
Resimle ilgili bir anekdot;
1938 yılında Paris'te görevli bir nazi subayı, Picasso'nun Seine Nehri'ne bakan atölyesine gelir. Tabloları inceler. sonra Guernica'nın versiyonlarından birinin karşısına geçer, dev boyutlardaki tablonun versiyonunu uzun uzun seyrettikten sonra yüzünde iğrenir gibi, küçümser bir şaşkınlıkla Picasso'ya dönerek “bunu siz mi yaptınız?” diye sorunca, Picasso'nun yanıtı bir tokat gibi patlar: “hayır, siz yaptınız!”

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
picassodan eserler başlığı altında renkli resimler var idi oyüzden de onagöre yorum yapıldı
saygılarımla.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
üzülüyorum çünkü bu resimleri hiç renkli görmemiştim.
çizgiler bazen keskin ama kubist çalışmalar olduğundan, bir diğer arkadaş ise surrealist benzetmesi yapmış ama buda yanlış. yanlış düzeltmeye çalışmıyorum lakin adamın kemikleri sızlayabilir. Sürrealist çizimleri en başarılı olan sanatçı bana göre kesinlikle Salvador Dali'dir.
Ayrıca kubizmi biraz açmak gerkirse,
1. mesaj 5. sıradaki yani aşağıdaki 5 hayat kadınını gösteren "Avignonlu kadınlar" kubizm akımının en önemli eseri sayılır.

Kubizm özetle nesne yüzeylerinin ardına bakarak aynı anda farklı açılardan çize bilme akımıdır. bkz.

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
salvador resimleri sürrealisttir evet..

Thunder' Alıntı:
üzülüyorum çünkü bu resimleri hiç renkli görmemiştim.
çizgiler bazen keskin ama kubist çalışmalar olduğundan, bir diğer arkadaş ise surrealist benzetmesi yapmış ama buda yanlış. yanlış düzeltmeye çalışmıyorum lakin adamın kemikleri sızlayabilir. Sürrealist çizimleri en başarılı olan sanatçı bana göre kesinlikle Salvador Dali'dir.
Ayrıca kubizmi biraz açmak gerkirse,
1. mesaj 5. sıradaki yani aşağıdaki 5 hayat kadınını gösteren "Avignonlu kadınlar" kubizm akımının en önemli eseri sayılır.

Kubizm özetle nesne yüzeylerinin ardına bakarak aynı anda farklı açılardan çize bilme akımıdır. bkz.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
İlgi alanım müzik ,  her ne kadar bu konuda yeteneksizsemde resimide çok severim..
Ah birde anlasam ..
Evet  en azından araştırmak bilgi edinmek gerek..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir ara ilgi alanım yağlı boya taplolar çalışmaktı-kendi çapımda henüz ünlü değilim,kısmetse bu gidişle öldükten sonra inş- :) ve o dönem ressamları ve yapmış olduğu akımlarla ilgili öğretmenimiz ders veriyordu..Yukardaki bir resimin hikayesi vardı ama şuan net olmadığı için-eksik bilgide vermek istemiyorum-kubizim  akımının öncülerinden olan Picasso nun kubist taplosunun hikayesini sizlerle bulduğumda paylaşırım,ve kubist taplolarla ilgili bende küçük bir bilgi eklemek isterim..Kübistler,reme gerçeği sokmak ilkesindne yola çıkarak herhangi bir şeyde gözün türlü yönlerden görebildiği özellikleri, bir arada geometrik şekillerle göstermeye çalışır. Bu tarz resimlere kübik resim adı verilir..Onlara göre konunun görünen yönüyle değil,görünmeyen yönüylede ilgilenilir.Bu yüzden kubizm çalışmalarında karmakarışık imajlar ve dağınık çalışmaların ön olanda olmasının sebebi budur..Bu işin içinde olmayanlar için karmakarışık resmi bütünüyle görmek,kabul etmek zordur..

Paylaşım ve ek bilgilendirmeler için teşekkürler..