Pc Portlarını %100 Kapatma

• Konbuyu başlatan Break4Love
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Break4Love tarafından oluşturulan Pc Portlarını %100 Kapatma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,370 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Pc Portlarını %100 Kapatma
Konbuyu başlatan Break4Love
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan agokalper
B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
İlk önce Hangi portlarımızın açık olduğunu görmemiz için Free port Scanner'ı indiriyoruz ...

Link :

http://rapidshare.com/files/16045784/FreePortScanner.rar

Daha sonra programı açıyoruz ve IP adresi kısmına kendi IP'mizi yazıyoruz SCAN tuğuna basıp taramasını bekliyoruz(Bu arada diğer yaptığınız işlemleri bırakın pc biraz kasabilir)

Ewet tarama sonucunda programda hangi portlarınızın açık olduğu görünür...

Şimdi gelelim kapatmaya ...

Başlat > Çalıştır  yapın...

=== 139 NOLU PORTUN KAPATILMASI ===
Eğer bu portumuz açık ise kolaylıkla NetBios üzerinden PC’mize erişim sağlanır. Kapatmak için sırasıyla; Ağ Bağlantılarım(Sağ tıklayın) Yerel Ağ Bağlantısı(Sağ tıklayın)\Özellikler\Internet İletişim Kuralları(TCP/IP) çift tıklayın. Ardından Gelişmiş tuşuna tıklayın WINS sekmesine geçin, en altta TCP/IP üzerinden NetBOIS’u devre dışı bırak ı işaretleyip Tamam’a basın. Tamamdır 139 nolu Portumuzu kapattık.

=== 135 NOLU PORTUN KAPATILMASI ===
Regedit’i(Kayıt Defteri) açın. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\HKEY_LOCAL_M ACHINE\SOFTWARE\Microsoft burada Ole dizinine tıklayın. Sağ tarafta EnableDCOM verisine çift tıklayın ve Değer Verisini N olarak değiştirin.
Bir üst dizine geçin(HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\RPC).S ağ tarafta DCOM Protocols değerine çift tıklayın ve ncacn_ip_tcp adlı veriyi silin diğer verilere karışmayın. Tamamdır.135 nolu Portumuz kapattık.

=== 445 NOLU PORTUN KAPATILMASI ===
Regedit’e girin. HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\NerBT\Parameters sağ tarafta bulunan TransportBindName verisine çift tıklayın ve içerisindeki -Device- girdisini silin. Tamamdır.445 nolu Portumuzu başarıyla kapattık.

/ Bu işlemlerinizi yapmadan önce regedit.exe nin bir kopyasını alın ve başka bir yere taşıyın.Olası yanlış girişleriniz sonucu Safe Mode'dan geri yüklersiniz.Sistem yedeğinizide alın.. Regedite yanlış giriş hata kabul etmez ve sistem tekrar açılmaz.

** La-merlerin oyuncaklarına karşı savunma : DDos türevi bağlantı istekleri gönderen kişinin bu hareketine karşı,

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Param eters
EnableICMPRedirect"=dword:00000000
EnablePMTUDiscovery"=dword:00000000
EnablePMTUBHDetect"=dword:00000000
PerformRouterDiscovery"=dword:00000000
EnableDeadGWDetect "=dword:00000000
NoNameReleaseOnDemand"=dword:00000001
SynAttackProtect"=dword:00000002
KeepAliveTime"=dword:000493e0
TcpMaxHalfOpen"=dword:00000064
TcpMaxHalfOpenRetried"=dword:00000050
TcpMaxPortsExhausted"=dword:00000005
TcpMaxConnectResponseRetransmissions"=dword:000000 03

ayarlarını bu şekle getiriniz.Firewall kullanıcıları eğer doğru congiguration yaptıysanız bunu sizin yerinize proğram otomatik olarak yapacaktır.

** Uzaktan yardımı kapatma:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Terminal Server

fAllowToGetHelp"=dword:00000000

fDenyTSConnections"=dword:00000001

Bunun dışında uzaktan yardımın kullandığı portuda değiştirebiliriz.Böylece istekler cevapsız kalacaktır.

** Ağ içinde olanlar için erişim kısıtlamaları :

-- Anonim kullanıcı erişimini sınırlar.Kullanıcılar sistemdeki dosyalarınızı göremez.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Lsa]

restrictanonymous"=dword:00000001

-- Ağ Üzerindekilere paylaşımı kapatır

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

NoRecentDocsNetHood"=dword:00000001

Belli başlı açık portları bunlardır kapatmayı da burada verdim eğer sizde açık olan bir portu burada vermediysem google'dan arama yaparak kapatmayı öğrenebilirsiniz...

Selametle .....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ip adresimizi yazmadan yapamazmıyız bu işlemleri  :(

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yada en iyisi pcyi tümden kapatıp,kökden kurtulmak..Böylelikle La-merlerin açmış olduğu sıkıntılarla kafa yormamış oluruz  :)

Bu şey gibi oldu bende,hastasın ama hastalıgın hakkında pek bir bilgin yok,doktorlara güveniyorsun ve bir gün merak edip araştırmak gibi bir şey,tabi bu araştırmada hastalıgının ne kadar ileri yada geri oldugunu görebiliyorsun...
Bu hastalık araştırmasını çok iyi bilirim,çok yakınım bende gizledigi bir hastalıgı bir gün raslantı üzeri ansiklopedilerden gerçegi öğrendiğimde  :-[( o zaman bilgisayar yoktu)
Bilgisayarda böyle oluyor..Küçüçük bir eşy öğreneyim diyorum,neler çıkıyor o küçüçük açıkdan...
Ve varsa bir açık yada bilmedigim bağlantılı bir konu strese giriyorum,kafa yormak/yordurmakdan...
Aslında kafaya şağkadan başka bir şey takmamak gerekmiş ya,ahh yapabilsek  ::)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
gerekli bilgiler bunlar. teşekkürler  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben teşekkür ederim,strese girdirdiğiniz için  ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kafama bir şey daha taktırdıgın için mi rahatladın  :mad:

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülüşünün altında bir eşyler sezinledim ama sezinlememiş gibi yapacagım  :p

Bu arada geçen gün çalıştırdan girdigim bir bölümden( nereye girdigimi hatırlamıyorum) degiştirdigim ayarlar yüzünden,"uzakdan yardım" talep etme şeçenegini kaldırmışım heralde ki,yardım talebine red cevap veriyor,onun yüzünden "TEAMVI uzakdan yardım proğramı" indirdim,oh olsun  ;D

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Su Perisi' Alıntı:
Gülüşünün altında bir eşyler sezinledim ama sezinlememiş gibi yapacagım  :p

Bu arada geçen gün çalıştırdan girdigim bir bölümden( nereye girdigimi hatırlamıyorum) degiştirdigim ayarlar yüzünden,"uzakdan yardım" talep etme şeçenegini kaldırmışım heralde ki,yardım talebine red cevap veriyor,onun yüzünden "TEAMVI uzakdan yardım proğramı" indirdim,oh olsun  ;D
teknolojide çareler tükenmez  ;D