Pardus

• Konbuyu başlatan asukaki
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde asukaki tarafından oluşturulan Pardus başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,404 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Pardus
Konbuyu başlatan asukaki
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan shrewd_ua
A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Pardus Türkiye'nin Linux tabanlı ulusal işletim sistemi. Daha önce deneyen var mı aranızda ? Tubitak'ın desteklediği ve günden güne hızla büyüyen bir işletim sistemi. Bilgisayarınız az yoruyor ve kesin olan bir şey bilgisayarınıza sizin hükmettiğinizi biliyorsunuz. Başlarda zorlayı oluyor alışmışız windowsun tıkla ilerlemesine. İlk kurdum beceremedim sene 2006 şimdi daha değişik Linux türevleri kullanmaya çalışıyorum.
Sadece bir konu olarak açmak istedim baktım toplulukta(tartışma){forum} yok açayım bilen biliyordur bilmeyen öğrenmiş olur belki denemek ister.
GPL'li Pardus ücretsiz internet üzerinden dağıtılmakta ve hatta isteyene Pardus cd-leri gönderilmekte.
http://www.pardus-wiki.org/  Umarım reklam amaçlı sayılmaz bu bağlantılar.  :-\

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
ben işyerimde sürekli kullanıyorum eski sürümü kasıyodu ama yenisi biraz daha iyi görselleri çavçafı windowstan çok ama şunu kaçırmamak lazım windows başka ya :)  tüm programlar windows için ben knopix ubuntu macos gibi diğer sistemleride denedim ama devamlı dönüp dolaşıp windowsa geri geliyorum :)
diğerlerinide ek olarak kullanıyorum
ama öneririm yani en azından bi deneyin yardıma ihtiyacı olursa yardımcıda olurum

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Linux'ta windows programlarının hepsini birden çok alternatifi var ve eğer onlardan birine alışırsan bırakman zor oluyor en basitinden Gimp-->photoshop çok daha güzel. Bu durumun böyle olması linuxun suçu değil ki. Program geliştiricilerin,oyun firmalarının,bilgisayar üreticileri satıcıları ve bizimde suçumuz var tabi ki. Bilgisayar alıyoruz yok vista olsun niye 300-500 tl lisans parası verelim bir kere veriyoruz gerçi ama neden. Madem öyle al işletim sistemi olmayan makine yükle korsanını ilk başta niye bu kadar sıkıntı yapıyorsun ki :)

Bende şimdi senin tersin ne yaparsam yapayım Pardus veya başka bir Linux türevine dönüyorum.

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
aslında bütün suç bilgisayarcıların :)
bende bilgisayarsıcıyım bu arada :)

çünkü bilgisayarı kullanmayı bilmeyen adam ne varsa onu kullanır
bilgisayarcılarda herdaim winows yüklüyor-uz

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
pardusla mecburi olarak tanışmıştım...ve gayet güzeldi...ama alışkanlıktan olsa gerek xp den vazgeçemiyorum

H

hayalhane

Linux windows'a göre çok çok avantajlı.
Linux'ta anlış mesajlaşma kodları var...

C

crazy1992

Kullanıcı
10 Ara 2010
En iyi cevaplar
0
0
aslında bu konuda söylenecek çok söz var ama uzatmanı pek alemi yok windows linux v mac os x kullandım ve halen mac os x ve okulum gereği windows kullanıyorum ama tercihim mac os x fakat pardus projesini de uzaktan takip ediyorum birkaç eksiği giderilirse çok güzel yerli malı bir işletim sistemi olacağı görüşündeyim.
Ve bilgisayarcı arkadaşlara da kusur bulmamak lazım amatör kullanıcılar istedikleri oyunu programı v.s. yükleyemedikleri zaman bilgisayarcılardan şikayet etmekteler :) bu yüzden onlar da windows sürümleri kurmakta çok haklılar bence.
Bilgisayarı sadece internette gezmek için kullanan yada yeni heyecanlar sevn herkesin pardusu denemesini tavsiye ederim.

S

shrewd_ua

Kullanıcı
15 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
www.facebook.com
Bu arada Pardus son açıklamasında ticari sürüm haricinde ürün dağıtımına son verdiğini duyurdu.
Gerçekten üzücü bir haber bu okulu bitirdiğimde Pardus'la ilgili çalışmalar yapmayı düşünüyordum kısmet değilmiş.
Hem ücretsiz olması,%100 Türk gücü ve açık kaynak kodlu olması getirilerine rağmen destek görmemesi beni hayal kırıklığına uğrattı.

:'(