Papatyanın hikayesi...

• Konbuyu başlatan n_i_s_a
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde n_i_s_a tarafından oluşturulan Papatyanın hikayesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,091 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Papatyanın hikayesi...
Konbuyu başlatan n_i_s_a
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efza
N

n_i_s_a

Koskoca bir bahçede harikulada çiçekler içinde bir papatya.. Ve papatya aşık olmuş, yanmış tutuşmuş ak sakallı bahçıvana.. Bir ümit bekliyormuş. Yüzlerce çiçeğin arasından Onunla, sadece onunla saatlerce ilgilensin.. Buz gibi suyunu sadece ona döksün istiyormuş.. Sadece ona değsin makası, Sadece ona gülsün dudakları.. Kıskanıyormuş bahçıvanı, kırmızı güllerden, sarı lalelerden, mor menekşelerden.. zambaklardan... Papatya, sadece bahçıvan için açıyormuş, Bembeyaz yapraklarını...

Bir gün, aşkı öyle büyümüşki.. Papatya yapraklarını taşıyamaz olmuş.. Eğilivermiş boynu.. Toprağa bakıyormuş artık.. Bahçıvanın sadece sesini duyuyormuş.. Ayaklarını görüyormuş.. Bunada şükür diyormuş.. Yetiyormuş ona, bahçıvanın varlığını hissetmek.. Zaman akıp gidiyormuş.. Papatya bahçıvanın yüzünü görmeyeli çok olmuş.. Ne var sanki boynumu kaldırsa.... Bir kerecik daha görsem yüzünü diyormuş...

Ve işte bir gün...Bahçıvan papatyaya doğru yaklaşmış.. İncecik bedenini ellerinin arasına almış.. Elindeki sopayı, köklerinin yanına, toprağa sokmuş bir iple papatyanın gövdesini bağlayıvermiş sopaya.. Papatya o an daha çok sevmiş bahçıvanı.. Hala göremiyormuş onu, ama bedeni kurtulmuş.. Uzun bir müddet sonra, bahçıvan uğramaz olmuş bahçeye.. Gelen giden yokmuş.. Kahrından ölecekmiş papatya..

Ama işte bir sabah... Hortumdan akan suyun sesiyle uyanmış.. Derin bir oh çekmiş.. Çılgıncasına sevdiği bahçıvan geri gelmiş.. Birden, kendisine doğru gelen iki ayak görmüş.. Bu onun delicesine sevdiği bahçıvan değilmiş.. Başka birisiymiş.. Adamın elinde bir de makas varmış.. Papatyanın kafasını kaldırmış yukarıya doğru....

Ne güzel açmışsın sen öyle demiş.. Bu gencecik, yakışıklı bir delikanlıymış.. Gözleri gök mavisi, saçları güneş sarısıymış.. Ama gövden seni taşımıyor demiş. Elindeki makası papatyanın boynuna doğru uzatmış.. Ve bir hamlede bağını gövdesinden ayırmış.. Papatya yere düşerken hatırlamış sevdiğini.. O ak saçlı, ak sakallı, yaşlımı yaşlı bahçıvanı hatırlamış.. Birde o gencecik, yakışıklı delikanlıyı düşünmüş.. Ve o an anlamış, neden o yaşlı bahçıvanı sevdiğini.. O her şeye rağmen, papatyaya emek vermiş.. Ona hiç bir zaman güzel olduğunu söylememiş, ama onu aslında hep sevmiş....

Papatya anlamış artık...

Sevgi, emek istermiş...

Yere düştüğünde son bir kez düşünmüş sevdiğini... Teşekkür etmiş ona içinden.. Son yaprağıda kuruduğunda, biliyormuş artık....

Gerçek sevginin, söylemeden, yaşamadan ve asla kavuşmadan varolabileceğini...

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

:'(

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ya ben bu konuya msj yazmıştım ama biri siliyo galiba :mad:
başaka bi konudada böyle oldu.neyse yorum yapmıcam daha :-\ :'(

teşekkürler nisa paylaşım için.gerçekten anlayabilene çok güzel mesajlar veriyor

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzeldi ama genede sevginin hissettirilmesi söylenmesi taraftarıyım :'(

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:(çok beğendim....teşekürler n_i_s_a

P

Paradoks

Gerçek sevginin, söylemeden, yaşamadan ve ||| asla kavuşmadan varolabileceğini... |||  :( :( :(

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
yarence' Alıntı:
ya ben bu konuya msj yazmıştım ama biri siliyo galiba :mad:
başaka bi konudada böyle oldu.neyse yorum yapmıcam daha :-\ :'(

teşekkürler nisa paylaşım için.gerçekten anlayabilene çok güzel mesajlar veriyor

Merhaba Yarence, sitemiz kısa bir süre bakım aşamasından geçtiği için böyle sorunlar yaşandı.. Şuan problem kalmadı, iyi paylaşımlar diliyoruz...

Anlayışınız için teşekkür ediyoruz...

Saygılar...

G

gizemlii

Kullanıcı
12 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
:'( :'( :'( :'(gerçek sevgi yaşanmadanmı var olur acaba düşündürücü belkide doğru

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara

hikaye güzel. ama bu cümleye katılmıyorum. paylaşımın için tşk.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sevgi neydi? Sevgi emekti....Emeksiz yemek olmayacağı gibi,sevğide emek isterdi...

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşımın için teşekkürler

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzel bir hikaye çok begendim teşekkürler paylaşım için :)