Paket Bir HAYAT

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Paket Bir HAYAT başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,631 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Paket Bir HAYAT
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yağmur dönmez
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep

Yeni bir hayat verseler diyorum..Hani dumanı üzerinde.Sıcacık,annemin kollarında yeniden başlasam hayata yada başlasak..

Kapatın gözlerinizi ve düşünün şimdi;ne hayalleriniz vardı şu zamana kadar ve neleri gerçekleştirebildiniz.Ne kadar çaba gösterebildiniz emeklerken koşabilmek için?Neden ve ne için vazgeçtiniz?Yada idealiniz için ne kadar dürüsttünüz kendinize?İmkansız mıydı bu kadar istediğiniz yerde olabilmek?

Sorular sorular…Bitmek bilmez tükenmeyen cevabını bilmediğin ne çok soru üşüşüyor değil mi beynine?Bazen çıkarıp atsam diyorsun hepsini düşüncelerimden.Bazen de onlarla varolduğunu düşünüyorsun.

Doğduğunda ağlamanı duymak isterler.Sonra gülücüklerini,sonra ilk heceni,kelimeni,emeklemeni,yürümeni,okula ilk başladığın günü…İlkler bitmez hiç hayatta.

Sonra bir bakarsın başka bir hayat giydirmişler üzerine.Ben bu değilim dersin inatla ama onlar daha inatçı, sensin derler.Bu olmalısın.Doğru olan bu senin için.Ya bırakın dersin kendi doğrumu kendim bulayım.Hataları yapmadan doğru istemiyorum ki ben.Bu benim hayatım diye bağırırsın,haykırırsın sessiz çığlıklarla... Duymazlar duymak istemezler sesini.Kapatırlar kulaklarını hepsi birden.Hatta yetmez kendi ellerinle senin kulaklarını kapatmanı isterler.

Hep aykırı oldum nedense.Onların doğrularına inanmayıp hatalar yaptım bazen.Yada onların hatalarını doğrulara çevirdim ben.İnanmadım kendim yaşar görürüm dedim.Yaşadım,bazen yanıldım,bazen duruldum,bazen kırıldım,bazen darıldım yaşama.Görün beni fark edin diye bağırdım belki de.Duyurdum hep sesimi.Kapatsalar da kulaklarını hissettiler belki de.

Bu benim hayatım. Bana bahşedilmiş bir hayat bu.Sizin istediğiniz gibi olmayacağım dedim.Benliğimi seçtim.Sizin istediğiniz gibi yürümeyeceğim dedim,koşmayı seçtim.Sizin sevdiklerinizi sevmek,sizin sözlerinizi söylemek,sizin gibi giyinmek yada gülmek istemiyorum dedim!Ve aykırı oldum gözlerin de.Varsın olsun be arkadaşım.Umurumda değil söyledikleri,umurumda değil için için bazen başaramadığıma gülmeleri ve umurumda değil paket hayatlara bürünmeleri.

Ben buyum işte.Ne derlerse desinler.Kimselerin istediği gibi değil ben gibi yaşamak gerek bana.Geçen tek bir saniyemi kim geri verebilir ki?Verdiğim tek bir nefesi kim sahiplenebilir?Paket hayat istemiyorum ben.Hediye paketine bürünüp ruhumu benden çalmalarını izleyemem ki.Onlar benden hayatımı çalarken alın sizin olsun üstü kalsın diyemem değil mi?

Kimselere vermem zincirlerimi gerekirse kendi prangalarımı kendim çözerim bileklerimden.Ağır da olsa taşırım yükümü kime ne?Kanasada ruhum ben sararım yaralarımı

Yeter ki paket hayat giymemi istemesinler ruhuma

Alıntı

A

ayben

Teşekkürler Korsan..
Ne olursa olsun ben diye diretmek ve sorumluluklarımızı bilmek gerek. Hata yapa yapa öğreniriz zaten kusursuz insan yoktur değil mi? Yaptıklarımızdan ders çıkarır ve kendimiz öğrenmeliyiz ama işte herkes bizim gibi düşünmez birileri hep üstümüzde bir baskı kurar ya da kendi himayesine alıp kollamak ister ama aslında aksine bizleri korumak isterken daha çok hazırlıksız bırakırlar hayata karşı ve öğrenmemizi geciktirirler bilmeden...

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ağır da olsa taşırım yükümü kime ne?Kanasada ruhum ben sararım yaralarımı
Yeter ki paket hayat giymemi istemesinler ruhuma

güzel bir yazı teşekkürler

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
peket bir hayat öyle güzel bir benzetmeki bu ana rahmine düştüğüm andan beri ve gözlerimi bu hayata açıtığımdan bu zaman a kadar hayat benim hayatım üzerime olmıyan elbiseler giydirmek istiyenlere ruhuma demir parmaklıklar örenlere ve beni ben gibi kabul etmiyenlere kapak olucak bir yazı bu teşşekür ederim sana

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
paket hayat istemiyorum demek gerçekden cesaret istiyor bize ne kadar diretsekde ailenin çevrenin yani toplumun dayatmaları her yerde karşımıza çıkabiliyor kimine karşı koysakda çoğuna koyamıyoruz paket hayat istemiyorum deyip bildiği doğrularla yaşayan herkesi bu güzel yazıyı paylaşarak bana inandığım gibi yaşama konusunda gaz veren korsan ı  :alkis

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tümüyle harikaydı!
Hani ben neden bunları yazamadım... dedirtecek kadar kıskandırıcı!
Saolasın Korsan yav.:)
Çok sevdim.

Kimselere vermem zincirlerimi gerekirse kendi prangalarımı kendim çözerim bileklerimden.Ağır da olsa taşırım yükümü kime ne?Kanasada ruhum ben sararım yaralarımı
Sararım...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Hayatım boyunca dayatılmış şeylerden uzaklaştım.Örneğin; anneler günü,babalar günü en çok da sevgililer günü...Her yerde asılı ilanlar,tanıtımlar,indirimler.İnsan almak zorunda kalıyor ,neden? Konu komşu etraf neder! O güne ait bir simge obje alınması şart.
Bırakın kardeşim ben düşündüğüm,ben istediğim için almalıyım babama/anneme yahut sevgilime hediyeyi,vitrinler istiyor diye değil...

Babam hiç bir zaman etraf için yaşamamamız gerektiğini,eğer kendi kendine ;dürüstüm inandığım gibi  yaşıyorum diyorsan eyvallah diyerek büyüttü.Şimdi ben biliyorum ki ben kimseye hesap vermek,yada onlar ne istiyorlarsa yapmak zorunda değilim istemediğim bir şeyi davranışı.Ama hemen şunu belitmek isterim; Kendim için yaşarken asla karşımdakinin sınırları içine girmedim,saygısızlık yapmadım, HADDİMİ AŞMADIM.Sonuçta toplumda yaşadığımın bilincindeyim ,ahlak kurallarını,yasaları bilirim...asi olarak yaşamadım.İnanarak yaşadım.

Her yaptığım hareketin ,söylediğim sözün arkasında durarak yaşadım/ıyorum.

C

catzilla

paket hayatı giydirdiler sağolsunlar... :)

aynen bu yazıdaki kişi gibi hep mücadeleler vermedikmi ailemizle, yakınlarımızla, toplumla, herkes belirli bir kalıba sokmaya çalıştı, ve biz hep tersini yaptık durduk. düşünüyorumda, onlarında haklı olduğu noktalar vardı belki ama, bu hayat bizimse... özgür irademizle düşünmek ve hareket etmekte istemekte bizim hakkımızdır.

teşekkürler korsan :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
catzilla' Alıntı:
paket hayatı giydirdiler sağolsunlar... :)

aynen bu yazıdaki kişi gibi hep mücadeleler vermedikmi ailemizle, yakınlarımızla, toplumla, herkes belirli bir kalıba sokmaya çalıştı, ve biz hep tersini yaptık durduk. düşünüyorumda, onlarında haklı olduğu noktalar vardı belki ama, bu hayat bizimse... özgür irademizle düşünmek ve hareket etmekte istemekte bizim hakkımızdır.

teşekkürler korsan :)
Bana giydiremediler vesselam ben yazıda geçtiği gibi ben buyum kim ne der ise desin diyenlerdenim.
Yani insan hayatta baskalarının fikirleri ile değil kendi fikir ve felsefesi ile var olmalı aksi takdirde varlıgı tartışılabilir fikirsel olarak.
Şartlar ne olursa olsun insan kendi yolunu kendisi tayin etmeli yeterince seçenek mevcuttur bu konuda.
Paket bir hayat yasamamanız dileği ile bitireyim bari.
Bu arada yorumlarınız için ben teşekkür ederim saolun.

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dikkat ettim de paket hayat almama konusunda direnen herkes önce "aile" diyor.
Paket hayatı bize dayatan önce aile.Yazı çok güzel ona sözüm yok her kelimesine
katılıyorum.Fakat sevmediğim ama hep kullanmak zorunda kaldığım bir cümle var
"Türk toplumunda yaşıyoruz....Hep istediğimiz gibi yaşayamıyoruz." Paket hayatı
red edip sivrilen insan çoğu zaman sevilmez ve dışlanır.Avrupada yaşıyor olsa idik
herkes paketini bırakırdı olduğu yere koşa koşa kendi paketini yapmaya giderdi ama
malesef bizim toplumuzda sadece paketi belli oranda yırtabiliyoruz...O da nefessiz
kaldığımız için nefes almak adına ama tam anlamı ile o paketten çıkamayan çok
insan gördüm biri de benim  :) Kenarını köşesini çok yırttım ama duygusallığımdan faydalanıldığı
için o paketten çıkamıyorum  :eek:ops
Üzgünüm...
Yazı için teşekkürler Hocam  ;)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok doğru. Kaybettirip kaybettirip yeniden bulduruyorlar insanı.
Bulamayanlar, Hayır diyemeyenler ise yalan bir hayatı yaşayıp gitmekte  :-X

M

mr.Art

Kullanıcı
12 Nis 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  Cok güzel ve gercekten birçok insanın hayatını anlatan bir yazı. 
  Özellikle başından sonuna kendi hayatımın çok önemli noktalarına değinilmiş. Ve sonuç tabiiki de "Aykırı" olarak nitelendirilmek. Hayır bizler "Aykırı" değiliz bizler "Kendimiz"'iz... Teşekkürler

Y

yağmur dönmez

Kullanıcı
8 May 2011
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Bu benim hayatım. Bana bahşedilmiş bir hayat bu.Sizin istediğiniz gibi olmayacağım dedim.Benliğimi seçtim.Sizin istediğiniz gibi yürümeyeceğim dedim,koşmayı seçtim.Sizin sevdiklerinizi sevmek,sizin sözlerinizi söylemek,sizin gibi giyinmek yada gülmek istemiyorum dedim!Ve aykırı oldum gözlerin de.Varsın olsun be arkadaşım.Umurumda değil söyledikleri,umurumda değil için için bazen başaramadığıma gülmeleri ve umurumda değil paket hayatlara bürünmeleri.

aslında hepimizin bir paket hayatı var gerçekleri görmemize olanak sağladı bu yazı paylaşım için tşk...