Özgüven nedir?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde icesun tarafından oluşturulan Özgüven nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,915 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Özgüven nedir?
Konbuyu başlatan icesun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ibrahimcaca
I

icesun

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Merhabalar arkadaşlar

benim sizlere sormak istediğim soru şu Özgüven dediğimiz duygu, his her ne ise nedir?

- Özgüven ailenin bize kazandırdığı birşey mi?
  - Yoksa toplumun kazandırdığı birşey mi?
  - Ya da bizim zamanla kazandığımız bir şey mi?

ya da daha başka bir soru (bunu kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum) bu özgüven dediğimiz şeker tatlısı his sürekli dalgalı bir seyir halinde mi ? İnişli çıkışlı bir grafiği mi var ?

Bu konu ile ilgili teorik yada pratik bilgiye sahip arkadaşlar sizce Özgüven nedir ?

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Merhaba

- Özgüven ailenin bize kazandırdığı birşey mi?
   - Yoksa toplumun kazandırdığı birşey mi?
   - Ya da bizim zamanla kazandığımız bir şey mi?
Görüşüme göre söyleyim özgüven bu üç madde'de var,ama en önemlisi'de bir şeyi güven/özgüven sağlamak için ''zamanla kazandımız şeydir.

Saygılar.

S

Sezal

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
bence özgüven kendi inançlarımızın arkasında durabilmektir(herşeye ve herkese rağmen..) , diğerlerinin yanlışını benimsemeyip kendi doğruna göre yaşayabilmektir,kendine inanmaktır kendini sevmektir.. en öncesinde doğuştan içimizde var olan sonrasında zaman içinde aileden toplumdan vs. alıp kendimizle bütünleştirdiğimiz ve bunu geliştirebildiğimiz birşey bence..
özgüvenin tanımı oldukça geniş kapsamlı olmalı..

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bizim zamanla kazandığımız bişey değil.. Bireysel olarak doğuştandır bence.. Tabi olumlu yönde mi olumsuz yönde mi orası değişken..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sitemizde bu konuda bir test ve sonuçları var, yararlanabilirsiniz arkadaşlar. Teşekkürler.

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,6024.msg62644.html#msg62644

I

icesun

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teşekkürler yorumlarınız için

ben bu konuda ailenin çok önemli olduğunu düşünüyorum ebeveynlere çok görev düşüyor bence

ailenin desteği ile birey özgüvenini kazanıyor

I

icesun

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yukarıda belirttiğiniz testi yaptım ben de bu çıktı  :eek:

A şıkkı çoğunlukta ise
Sizi tanımlayan kelimeler: Dışa dönük, kendinden emin. Yaptığınız her alanda başarılı olacağınıza dair inancınız sonsuz. Tek dikkat etmeniz nokta başarılı olmak konusunda aşırı güven duymanız. Başarı siz istiyorsunuz diye birden gerçekleşmez aksine çok çalışarak elde edilir. Ayrıca hemen hemen her konuda öne atıldığınız için sizi kendini beğenmiş yada ukala bulabilir ve sizin ayağınızın kaymasını dört gözle beklemeye başlayabilirler. Ve en önemlisi de öz güven ile küstahlığı lütfen karıştırmayın. Kimseyi kırmamalı ve rencide etmemelisiniz. Her ne kadar haklı olduğunuz davalar olsa bile…

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
bence insan bunu yaşarayarak öğrenir ve geliştirir.