özgüven formülü!!!

  • Konbuyu başlatan glsn_
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde glsn_ tarafından oluşturulan özgüven formülü!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,808 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı özgüven formülü!!!
Konbuyu başlatan glsn_
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Napoleon HillDüşün ve Zengin Ol (Think and Grow Rich) kitabının yazarı Napoleon Hill, hedeflerinize başarıyla ulaşmada anahtar öğelerden biri olarak gösterdiği özgüven için aşağıdaki formülü sunuyor. Bunu günde bir kez yüksek sesle söylemeyi deneyin ve sizde yaptığı değişiklikleri görün.

Bir: Yaşamdaki kesin hedefime ulaşabilecek yeteneğe sahip olduğumu biliyorum. Dolayısıyla, kendimden bunun başarılmasına yönelik kararlı ve sürekli eylem bekliyorum ve hemen şu anda bu yönde harekete geçeceğime söz veriyorum

İki: Zihnime hakim olan düşüncelerin, sonunda dışa dönük, fiziksel bir eylem haline geleceklerini ve zamanla kendilerini fiziksel gerçekliğe dönüştüreceklerini biliyorum. Bu yüzden, günde otuz dakika, düşüncelerimi, olmak istediğim kişiyi düşünmeye odaklayacağım ve böylece zihnimde net bir resim oluşturacağım.

Üç: Kendi kendine telkin ilkesiyle, ısrarla zihnimde sakladığım her arzunun, sonunda, arkasında yatan nesneye ulaşarak pratikte kendini göstermeye çalışacağını biliyorum. Bu yüzden, günde 10 dakikamı, kendimden özgüven geliştirmeyi talep etmeye adayacağım.

Dört: Yaşamdaki temel amacımın tanımını net bir biçimde kağıda döktüm. Bu amaca ulaşmak için yeterli özgüvene sahip olana dek denemekten asla vazgeçmeyeceğim.Beş: Hiçbir zenginliğin ya da statünün, doğruluğa ve adalete dayanmıyorsa kalıcı olamayacağını çok iyi biliyorum. Bu yüzden, etkilediği herkese yarar sağlamayan hiçbir işe girişmeyeceğim. Kullanmak istediğim tüm güçleri kendime çekerek ve diğer insanların işbirliğini sağlayarak başarılı olacağım. Diğer insanları, başkalarına hizmet etme arzumdan dolayı bana hizmet etmeleri için ikna edeceğim. Kin, haset, kıskançlık, bencillik ve olumsuzluk duygularını, insanlık sevgisi geliştirerek tamamen yok edeceğim; çünkü başkalarına yönelik olumsuz bir tavrın bana asla başarı getiremeyeceğini biliyorum. Diğerlerinin bana inanmalarını sağlayacağım; çünkü ben de onlara ve kendime inanacağım.

Son olarak: Bu formülü imzalayacağım, belleğime yerleştireceğim ve günde bir kez yüksek sesle tekrarlayacağım. Bunu bütün kalbimle ve bu formülün zaman içinde düşünce ve eylemlerimi etkileyip özgüvenli ve başarılı bir kişi haline gelmemi sağlayacağına inanarak yapacağım ;)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir aralar furya idi bu gibi kitaplar.
Nasıl zengin olunur sayın sabancının koç'un vs vs bunları gördük. Okumasakta.
Yani bu özgüvenmi ? Yani arkadaş bu kitabun adını nasıl özgüven sahibi olunur diye verseydi daha inandırıcı olurdu bana göre.
Hem kitabının adı nasıl zengin olunur olucak ve özgüvenden bahsedicek bana inandırıcı gelmiyor abi.
Bilmem bana önyargılı deyin sabit fikirli deyin subjektif deyin ne derseniz deyin.
Birini kabul ederim bu gibi durumlara önyargılıyım.

 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kitaptan sadece bir bölüm ve özgüven'den formüllerden "biri" olarak sözediyor zaten.
Kitabın amacı özgüven anlatmak değil ki?
Arkadaşımız sadece zenginliğe giden yolda "özgüven"in önemini belirten bölümden alıntı yapmış.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bunun bir kitaptan bir bölüm oldugunu biliyorum.
Kitabın amacınıda.
Nasıl zengin olunur isimli bir kitabın
2 dünya savaşından bahsedeceğini düşünmüyorum.
Arkadaşımızın alntısının özgüven içerdiğinide biliyorum.
Yazandan kaynaklı Ben İnandırıcı bulmadıgımı söyledim.
O kadar.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yazarı savunmuyorum sadece objektif bakıyorum Korsan.
Senin düşüncelerindir bir şey diyemem ama yazarından dolayı dersen inandırıcı bulmuyorum dersen;

Hayat hikayesini yazanlara göre Hill, Virjinya Wise County'nin Pound kasabasında iki odalı bir kulübede yoksulluk içinde dünyaya geldi. Annesi, Hill 10 yaşındayken öldü, babası iki yıl sonra yeniden evlendi.

13 yaşında küçük kasaba gazetesi "Mountain Reporter"de yazmaya başladı. Hukuk okumak için muhaberlikten kazandıklarını kullandı fakat sonra ekonomik gerekçelerle bundan vazgeçti. Sanayici ve zamanın en zengin insanlarından biri olan Andrew Carnegie ile yaptığı mülakat Hill'in kariyerindeki dönüm noktası oldu. Ünlü insanlarla yaptığı mülakatların bir parçası olan bu mülakatta Hill, Carnegie'nin başarı sürecinin basit bir formülle izah edilebileceğine ve sıradan insanlar tarafından da uygulanabileceğine inandığını keşfetti.

Hill'den aldığı referans mektuplarıyla 500 başarılı ve çoğu milyoner olan erkek ve kadınla başarının formülünü keşfetmek ve yayınlamak için görüşmeler yaptı.Çokta başarısız olduğu söylenemez sanırım, okurlarıyla paylaştığı formüller sayesinde?
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Burada yazılanları okuyunca gözümün önüne " Secret" kitabı geldi,hemen hemen bu tarz kitaplar aynı kelimleri ve aynı yolları izliyor.
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Zynep' Alıntı:
Yazarı savunmuyorum sadece objektif bakıyorum Korsan.
Senin düşüncelerindir bir şey diyemem ama yazarından dolayı dersen inandırıcı bulmuyorum dersen;
Sen öyle bakıyorsun bende belirttiğim gibi bakıyorum.
İnandırıcı bulmuyorum.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Valla hangi yoldan zengin olduğunu bilemediğim için ben de bir şey diyemem Korsan, kesin olarak. Bugüne kadar ne bu tür kitap okudum, ne de zengin olma yollarını araştırdım. Sadece kitaplardan böyle alıntılar olduğunda okuyorum.

Gülşah' Alıntı:
Burada yazılanları okuyunca gözümün önüne " Secret" kitabı geldi,hemen hemen bu tarz kitaplar aynı kelimleri ve aynı yolları izliyor.
Gülşah'ın yorumuna bakarak iki farklı şey diyebilirim;
Bu insanlar ya bi şekilde zengin oluyorlar, sonra da yazarlığa soyunuyorlar, birbirlerinin kitaplarından kopyalar çekip, ya da gerçekten inandıkları şeyler doğrultusunda, özgüven konusu gibi, gerçekten uygulayarak zengin oluyorlar ve kitaba döküyorlar, birileride onlardan kopya çekiyor.
 
Üst