Özgür ŞAHİN kalemi...

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Özgür ŞAHİN kalemi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21,155 kez görüntülenmiş, 57 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Özgür ŞAHİN kalemi...
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Salim_Koç
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Yazılar :

Kes sesini yüreğim! Sus, sus işte...

Karanlıklar, öksüzlükler duyamaz seni... Onlara hitap edemez artık cümlelerin... Kes sesini!...
Matemlere, yaslara, onulmaz acılara gömülü bu omuzlar taşıyamaz senin tek bir heceni!... Kes sesini!...
"Anı" denilen geçmiş vakitlerine mahkum şimdi, kendi kendini yiyip bitiren biri şimdi, sahiplenen bu omuzları...
Kendi kendine "sus" demekten usanan bir canlı "cansız" şimdi... Yorma daha fazla bu mahkumu. Kes sesini!...
Gözyaşından başka ıslaklık görmemiş gözleri, titremekte elleri, üşüyor dayanılmazlıkların girdabına tutulmuşluğun soğukluğunda, karanlıklara mahkum gibi...
Aydınlanmayacak gibi, soğuk bir duvara çarpmış, sendelemiş, bir daha kapıyı bulamayacak gibi şimdi... Sadece mahkum... İşit bunun sözlerini, tut istediklerini, kes sesini!

Sus işte,sus...
Sus ki kabuslara esir olmayayım henüz kendi esaretimden kurtulamamışken!.. Kuyulara atmayayım, alışılmadıkların eline bırakmayayım ruhumu, sendelerim... Kes sesini!...
Çöl gibi ya da hayır, hayır, kutup gibi, buz gibidir o yerler. Karanlıktır, korkarım. Ruhum istemez, kaçıverir...
O yerler ki birer seraptır aslında vahalarda belirmiş olan. Cezbetmesin oralar seni, aldanma seraplara. Kes sesini!...

"Ben gidiyorum. Ondayım. Susturamazsın beni.. Asıl sen kes sesini!..."

Kendimle savaş verdirme bana, sus demekten bezdirdin beni, alıp kaçacağım seni... Yorma beni! Kes sesini!...

"Boşa uğraşma, biliyorsun...Gelemem, ondayım, hep kalacağım... Sen gelmeyeceksin belki, ama ben, hep ondayım... Beni salıverirken onun yüreğiyle sevişmek için,düşünmüştün her bir şeyi... Gelmesen de gittim..."

Sen benimsin yürek, terk etmemelisin beni. Gitmemelisin. Dur! Tamam konuş ama, dön bana. Ben senin sahibinim. Gel!...

"Hayır, yürek kendini taşıyan bedene ait değildir. Beni özgür bıraktın, gittim. Bir daha gelmeyeceğimi bilmeliydin, emanet değildim. Sen beni sonsuza dek vermiştin. Bir an bile düşünmedin... Şimdi tekrar çağıramazsın beni, nafile!... Gelemem, ondayım dedim..."

Düşüncelerimde, köşede bucakta kalıvermiş, saklanmış bir giz olarak kal... Ben bile bilmeyeyim o gizi, unutmuş olayım mesela... Özgürlüğümü aldın elimden, aşkın albenisine kapıldın, gittin... Sızlatma içimi...

Ey kalp! Susmuyorsun... Durmadan bağırıyor, çığlık çığlığa kalıveriyorsun ansızlıklarda... Düşünemiyorum,s usturuyorsun beni dahi... Sesleniyor, bağırıp çağırıyor, haykırıyor,i stiyorsun!!...

"Evet, susmuyorum, haykırışlarım artacak... Sen var olduğun sürece -belki daha sonra bile- sürecek bu haykırışlarım... İstediğim tek o idi, ondayım...Artık gelmeyeceğim, milyon kere söyledim bunu sana, usanmadan yine söylerim, söyleyeceğim:GELMEYECEĞİM!..."

Bana söz bırakmadın, susturdun yine, bak!... Peki, git o halde... Özgürlüğümü, özgürlüğüne kat!... Azad oldun büyük bir coşkunlukla... Git,onda kaybol... Yokol aşk bahçelerinde, sevda kokusunu almışsın bir kere... Peki, azad edildin...

Kazı o narin tırnaklarınla aşkını, kazı taşlara, kayalara... Ölesiye kazı sevdanı... Haykırmanı kesme... Peki susma!...

Özgür ŞAHİN
19 Nisan 2003

Bu yazımı yıllar önce yazmıştım. Aslında çok önceden sitemde vardı. Ancak 4 defa format değiştirdiği için kendi yazılarımı zamanla kaldırdım. Bir arkadaşım blog sitesinde almış, kullanmış yazımı. Malesef isimde belirtmemiş. Kendisinle irtibata geçtim. İnşallah en yakın zamanda koyacak ismimi.

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ey kalp! Susmuyorsun... Durmadan bağırıyor, çığlık çığlığa kalıveriyorsun ansızlıklarda...

yüreğinize sağlık

T

tera_1032

bencede  cok güzeldi bayıldım bana da bir kopyasını yollasana seker  ::)

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ey kalp! Susmuyorsun... Durmadan bağırıyor, çığlık çığlığa kalıveriyorsun ansızlıklarda... Düşünemiyorum,susturuyorsun beni dahi... Sesleniyor, bağırıp

çağırıyor, haykırıyor,istiyorsun!!... :'( :'(

süperdi...yüreğine sağlık özgür...böyle güzel yazıların vardı da niye daha önce paylaşmadın...devamını bekliyoruz.....

F

fıstık

Yürekle uzun süren bir savaşın ardından mağlubiyeti kabullenerek yazılan muhteşem bir yazı... Defalarca okudum bu savaş hikayesini... Böyle yürek haykırışlarının devamını bekliyoruz Codex... Yüreğine sağlık, ne kadar çok beğendiğimi anlatacak söz bulamıyorum... Ne kadar uğraşsakta, susturmaya çalışsakta sonunda galip gelenin hep yürek olduğunu gösteren bu içten satırlar için teşekkürler... 

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
§edef' Alıntı:
bencede  cok güzeldi bayıldım bana da bir kopyasını yollasana seker  ::)
Hemen...  ;)

Safari' Alıntı:
Çok güzedi  :-[
sehla' Alıntı:
Ey kalp! Susmuyorsun... Durmadan bağırıyor, çığlık çığlığa kalıveriyorsun ansızlıklarda...

yüreğinize sağlık
eftelya' Alıntı:
Ey kalp! Susmuyorsun... Durmadan bağırıyor, çığlık çığlığa kalıveriyorsun ansızlıklarda... Düşünemiyorum,susturuyorsun beni dahi... Sesleniyor, bağırıp

çağırıyor, haykırıyor,istiyorsun!!... :'( :'(

süperdi...yüreğine sağlık özgür...böyle güzel yazıların vardı da niye daha önce paylaşmadın...devamını bekliyoruz.....
fıstık' Alıntı:
Yürekle uzun süren bir savaşın ardından mağlubiyeti kabullenerek yazılan muhteşem bir yazı... Defalarca okudum bu savaş hikayesini... Böyle yürek haykırışlarının devamını bekliyoruz Codex... Yüreğine sağlık, ne kadar çok beğendiğimi anlatacak söz bulamıyorum... Ne kadar uğraşsakta, susturmaya çalışsakta sonunda galip gelenin hep yürek olduğunu gösteren bu içten satırlar için teşekkürler... 
Yorumlarınızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Benim bu tip yazılarım çok. Hatta çok, çook.
Zamanı geldiğinde paylaşırım.

S

ssevinc

Kullanıcı
26 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Kalemine sağlık özgür, çok ama çok güzeldi...

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Hüzünlendirdin beni/bizi  :-[  yüreğine sağlık.

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
harikaydı çok çok güzel duygular :-[ etkilendim ... yüreğinize sağlık

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
yüreğine sağlıkk harikaydı.... :-[ :'(

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
yüregine ve kalbine sağlık ama en güzel teşekkürü bu DESTANI SANA YAZDIRANA etmek lazım eywlh

M

m!M@V!_

Kullanıcı
30 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
keske bıraz olsun soz dınletebılseydık su mınıcık yureklerımıze... oyle buyuk acıları saklıyor kı ıcınde.... neee sustan anlıyor ne yapma dan... o durmadan atıyor bıldıgınce.....

gercekten guzel bır yazı... paylasımınız ıcın cok cok tsk ler yuregınıze saglık

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok güzel bir yazıydı
çok içtendi
keşke bende böyle yazı yazabilsem diye üzülmedim değil :)