Osmanlı nın Gücü

• Konbuyu başlatan cyda
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde cyda tarafından oluşturulan Osmanlı nın Gücü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,139 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Osmanlı nın Gücü
Konbuyu başlatan cyda
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ZamanZede
A

AYSBERGE

Kullanıcı
2 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Beni hikayeden çok açıkcası yapılan yorumlar hayrete düşürdü.
Elbette Ülkemiz Osmanlı Dönemini iyi ve kötü yanlarıyla yaşamıştır.
Ama bu dönemden kalma değil midir, maatbayı bile geç kullanmamız...v.s...
Elbette gayrimüslimlere yine bizim topraklarımızda bir çok hak tanınmıştır ama yine bizim ülkemizde kendi halkımıza bile gelirinden fazla vergi istenmiştir.....
Fazla uzatıp kural ihlali yapmak istemem. :-X
BÖYLE YORUM İCİN ÖNCELİKLE DÖNEMİN KOSULLARI ARASTIRILMALI. MAATBA GEC GİRME NEDENİ EKONOMİ OLARAK ACIKLANMAKTA CÜNKÜ DÖNENİM HATTAT SANATCILARI
OSMANLI ASKERİ KURULUSUNU AVRUPA'da TANITAN KONT MARSİGLİ, KENDİSİNİN İSTANBUL'da BULUNDUGU ZAMAN SEHİRDE DOKSAN BİN HATTAT'ın OLDUGUNU SÖYLER.
ARZ ETMEKTE. SADECE İSTANBUL SINIRLARINI KAPSAYAN SAYI OSMANLI DEVLETİ İCİN GÖREV YAPMAKTA OLAN HATTAT MAATBA İLE SERİ ÜRETİME GECİLMESİ İSSİZLİK BERABER GELİR. BÖYLE SOSYO-EKONOMİK DURUM GÖRMEZLİKTEN GELMEK YANILGI!. GAYRİ MÜSLÜMLERE TANINAN HAKLAR CESİTLİ SİYASEL İCERİKLİ VE EN ÖNEMLİ NOKTA OSMANLI DEVLETİ UYGULAMAKTA OLDUGU HOSGÖRÜ POLİTİKASI. OSMANLI UYGULAMAYA KOYDUGU POLİTİKA İLE SINIRLARINI GENİSLETİRKEN AYNI ZAMAN ALEYHİNE OLAYLAR GERCEKLESMİS TABİKİ... SONUC OLARAK OLUMSUZ ELESTİRME CÜRETİ GÖSTERMENİZ HAYRETE DÜSÜRDÜ! KÖKLÜ KÜLTÜR VE MANEVİT'ı MUHAFAZA ETMEK GEREKİYOR. TESEKKÜRLER.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Osmanlı İmparatorluğu'nun namı yeter. Teşekkürler.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
AYSBERGE' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:
Beni hikayeden çok açıkcası yapılan yorumlar hayrete düşürdü.
Elbette Ülkemiz Osmanlı Dönemini iyi ve kötü yanlarıyla yaşamıştır.
Ama bu dönemden kalma değil midir, maatbayı bile geç kullanmamız...v.s...
Elbette gayrimüslimlere yine bizim topraklarımızda bir çok hak tanınmıştır ama yine bizim ülkemizde kendi halkımıza bile gelirinden fazla vergi istenmiştir.....
Fazla uzatıp kural ihlali yapmak istemem. :-X
BÖYLE YORUM İCİN ÖNCELİKLE DÖNEMİN KOSULLARI ARASTIRILMALI. MAATBA GEC GİRME NEDENİ EKONOMİ OLARAK ACIKLANMAKTA CÜNKÜ DÖNENİM HATTAT SANATCILARI
OSMANLI ASKERİ KURULUSUNU AVRUPA'da TANITAN KONT MARSİGLİ, KENDİSİNİN İSTANBUL'da BULUNDUGU ZAMAN SEHİRDE DOKSAN BİN HATTAT'ın OLDUGUNU SÖYLER.
ARZ ETMEKTE. SADECE İSTANBUL SINIRLARINI KAPSAYAN SAYI OSMANLI DEVLETİ İCİN GÖREV YAPMAKTA OLAN HATTAT MAATBA İLE SERİ ÜRETİME GECİLMESİ İSSİZLİK BERABER GELİR. BÖYLE SOSYO-EKONOMİK DURUM GÖRMEZLİKTEN GELMEK YANILGI!. GAYRİ MÜSLÜMLERE TANINAN HAKLAR CESİTLİ SİYASEL İCERİKLİ VE EN ÖNEMLİ NOKTA OSMANLI DEVLETİ UYGULAMAKTA OLDUGU HOSGÖRÜ POLİTİKASI. OSMANLI UYGULAMAYA KOYDUGU POLİTİKA İLE SINIRLARINI GENİSLETİRKEN AYNI ZAMAN ALEYHİNE OLAYLAR GERCEKLESMİS TABİKİ... SONUC OLARAK OLUMSUZ ELESTİRME CÜRETİ GÖSTERMENİZ HAYRETE DÜSÜRDÜ! KÖKLÜ KÜLTÜR VE MANEVİT'ı MUHAFAZA ETMEK GEREKİYOR. TESEKKÜRLER.

Yorumların çok fazla yanlı okunması bana garip gelir.
Nitekim bir çok yorumumda Osmanlı Devletini kabul ettiğimi  ve hatta geçmişimizi unutmak yerine kabul edip, ileriye bakılmasından yana olduğumu belirttim/mekteyim.
Ayrıca maatbanın ekonomik nedenlerden ötürü geç geldiğini asla inanmıyorum.
Ve hatta geçen haftasonu haber kanallarından birinde, Hattat ustası konuştu ve Hattatın geçmişini anlatırken, Ülkemizde fotoğrafçılığın bile çok geç yayıldığından vs... yakındı.
Çok böyle örnek var ama elbette Ülkemiz Osmanlı Devletini yaşamış, bazen iyi bazen kötü uygulamalarına maruz kalmıştır.

Yine yineliyorum; önemli olan geçmişle övünmek yada yerinmek değil, derslerimizi alıp ileriye bakmaktır.

Not: Küçük harfle yazılanlarıda okuyabiliyorum  :)

H

hanedeyim

o osmanlı sonra almanlardan fransızlardan ingilizlerden yardım istemek zorunda kalmış ne acı
ama tüm devletlerin geliceği nokta aynıdır ::)