Orhan Pamuk; Öteki Renkler...

• Konbuyu başlatan hayal_12
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde hayal_12 tarafından oluşturulan Orhan Pamuk; Öteki Renkler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,365 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Orhan Pamuk; Öteki Renkler...
Konbuyu başlatan hayal_12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayal_12
H

hayal_12

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un önemli notları,hikayeleri, anıları, günlükleri, röportajları ve yaptığı konuşmalarından derlenmiş harika bir kitap.. Yazarlığa meraklı olanların, yazarlığa giden yolda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda epeyce fikir edinebileceği bir kitap Öteki Renkler.. Mesela Pamuk'un aşkı tarif ettiği dizeleri şöyle: "Aşk, insnaın ruhuna güvenli bir sığınak bulma özlemidir.. Aşk, hüznün şiiridir.. Aşk, kırılgan ruhun aynaya bakmasıdır.. Ve aşk teslim olmaktır..." Bunun gibi hayatın her yönünü irdeleyen yazı ve hikayelerin bulunduğu kitapta kullanılan dil ve üstün hayal gücü, yazarın Nobel'e giden yolda anlaşılması için iyi bir fırsat sunuyor.. Herkesin okuması dileğiyle...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
yazı tarzını çok beğendiğim yazarlardan biridr Orhan Pamuk..bu kitabını okumadım henüz ama eminim bu da diğer kitapları gibi güzelldir... tavsiye için  teşekkürler....

H

hayal_12

Okuyun derim ben.. Pişman olmayacağınızdan eminizm.. Kitabın hemen başında sizi karşılayan hikaye sizi sımsıkı saracak, yazarın gündelik yaşamı hakkında verdiği bilgiler ilginizi çekecek ve siz kitabı daha fazla okuyarak, daha fazla şey "kapmak" için tutuşacaksınız.. Şahsım adına söyleyeyim, Nikolayev Gogol, Lev Tolstoy, Dostoyevski, Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Sezai Karakoç bana neler kazandırdıysa Orhan Pamuk da aynılarını, belki de daha fazlasını kazandırmıştır.. Öteki Renkler, aynı zamanda bir fotoğraf albümüdür.. Yazarın dilinden hayatın her türlü resmine bakma yeteneği kazanıyorsunuz.. Çevrenizdeki herkes ama herkes yazarın dilinde inanılmaz "özel"dir.. Ve yazı konusudur.. martı, çiçek, sigara ya da önemsemediğimiz daha bir çok şey.. İyi okumalar...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
bitirince bana ulaştır :) bende okurum..
şaka bi yana paylaşım için teşekkürler yavuz'cum

H

hayal_12

Ayıp ettin be kardeşim.. İste, canımı küçük hazan kuşlarının kanatlarına bağlayıp göndereyim sana.. :) Ben kitabı okulun kütüphanesinde, öylece diğer kitapların en dibinde kendince ağlarken buldum.. yani benim değil, kütüphanenin.. Üzerime zimmetli şu an ;) Oku, oku Muhammed, zira okumadan hayat hiçbir şey sunmuyor.. Sunsa da geri alıyor...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hayal_12' Alıntı:
Ayıp ettin be kardeşim.. İste, canımı küçük hazan kuşlarının kanatlarına bağlayıp göndereyim sana.. :) Ben kitabı okulun kütüphanesinde, öylece diğer kitapların en dibinde kendince ağlarken buldum.. yani benim değil, kütüphanenin.. Üzerime zimmetli şu an ;) Oku, oku Muhammed, zira okumadan hayat hiçbir şey sunmuyor.. Sunsa da geri alıyor...
oy oy oy zimmetli hee :) o da güzel :D

H

hayal_12

Evet öyle.. Zaten Orhan Pamuk iyi bir romancı olmasaydı Nobel'i de alamazdı...

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
yaa Orhan Pamuğun elimde şuan Benim Adım Kırmızı kitabı var ama okadar sıktı ki okumakta zorlanıyorum sonu nasıl bilmiyorum bırakmakta istemiyorum iteleye iteleye bitecek gibime geliyor sürüklenmiyo :'( öteki renkler nasıl acaba?

H

hayal_12

Evet dili çok ağırdır Orhan Pamuk'un.. Ama gerçekçidir.. Bütün kitaplarında aynı ağır havayı solumak mümkün.. Ama unutulmamalıdır ki yazar bunu bilerek, çok da anlaşılmamak için yapıyor.. Ona Nobel kazandıran da bu ince zekası oldu diyebiliriz.. Sabredip okuyanlar çok şey kazanır bence.. Bence bırakmayın ve okuyun.. Sizi sıktığını da düşünmeyin.. Öyle düşündükçe daha çok sıkılacaksınız çünkü...  ;)