Ordasın...

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan Ordasın... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,028 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Ordasın...
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kardelen
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ordasın...
Benim Olduğum Yerde...

Herkes bir şey bekler, ne olduğunu bilmediği ya da nereden geleceğini görmediği,  ama gördüğünde tanıyacağı ve bileceği bir şey. Aranan belki çok uzaklardadır, belki de çok yakın.  Herkes bir mucize bekler, küçük çok küçük bir mucize. Yanlış kapılar çalınır belki, yanlış sevdalar yaşanır.

Herkes bir şey arar.
...Belki hayal, belki düş ya da tamamen gerçek. Ben bekledim, zaman geçerken aralıksız; ben aradım. Yürüdüğüm her yolda, bindiğim her trende, yaşadığım her anda aradım. Baktığım, gördüğüm tüm yüzlerde aradım. Neydi beklenen, kimdi gelmeyen, bir adam vardı düşümde, düş mü gerçek mi bilemediğim; bir adam var diyorum, dokunsam yok. Bıraktığı tüm işaretlerini bulduğum, yaklaştıkça uzaklaşan; an mı, zaman mı bilemediğim bir adam. Kim bilir kaç kez tesadüflerle karşılaştığım, yanından öylece geçip gittiğim,  hissettiğim ya da hissedemediğim bir adam. Aradığım ama belki beni beklemeyen biradam.

Benim aradığım, benim beklediğim hazan yüzlü bir adam var, diyorum.  Bir sonbahar günü yerlere dökülmüş sarı yapraklar üstünden geçerek, rüzgar gibi içime işleyerek kapımı çalacak hazan yüzlü bir adam. Gözleri hüzün, sözleri yağmur, sesi şiir, yüreği uçurum, sevdası derya bir adam. Aradığım, beklediğim hazan yüzlü bir adam. Bir düşte, yitik bir ülkede...

Bekledim seni rüzgarların ıslığında
Yaprakların kavurucu yalnızlığında
Gelmedin, belki geldin de görmedim
Aradım, aranılmayacak yerlerde bile
Baktım yıllardır, yüzüne bakılmayan gizli hislere
Yoktun, yok olmuştun, yok olmuştum
Yağmur damlalarıyla öptüm seni
Sensizlikle seviştim
Ama asla seni unutmadım, unutturacak umutlarıma rağmen
Gülümsediğini düşlüyorum seni ararken kendimde
Ağladığını hissediyorum gözlerim kapanınca
Ama biliyorum
Ordasın
Benim olduğum yerde ....!

alıntı

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim aradığım, benim beklediğim hazan yüzlü bir adam var, diyorum.  Bir sonbahar günü yerlere dökülmüş sarı yapraklar üstünden geçerek, rüzgar gibi içime işleyerek kapımı çalacak hazan yüzlü bir adam. Gözleri hüzün, sözleri yağmur, sesi şiir, yüreği uçurum, sevdası derya bir adam. Aradığım, beklediğim hazan yüzlü bir adam. Bir düşte, yitik bir ülkede...
Ama biliyorum
Ordasın
Benim olduğum yerde

süper teşekkürler eftalya...

A

ayben

Benim aradığım, benim beklediğim hazan yüzlü bir adam var, diyorum.  Bir sonbahar günü yerlere dökülmüş sarı yapraklar üstünden geçerek, rüzgar gibi içime işleyerek kapımı çalacak hazan yüzlü bir adam. Gözleri hüzün, sözleri yağmur, sesi şiir, yüreği uçurum, sevdası derya bir adam. Aradığım, beklediğim hazan yüzlü bir adam. Bir düşte, yitik bir ülkede...
Hüzünlü mü sevçli mi bilmiyorum?
Ağlıyor mu gülüyor mu onu da?
Ama eminim o da ben gibi bekliyor zamanın gelmesini.
En uygun anı gözlüyor biliyorum...
Bekliyoruz ;)

Ç

çiLingiR

Kullanıcı
13 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbuL

karşılıklı olarak bekleştiğimiz ama belkide zamanı daha gelmemiş bir arayış.....

K

Kardelen

Bekledim seni rüzgarların ıslığında
Yaprakların kavurucu yalnızlığında
Gelmedin, belki geldin de görmedim
Aradım, aranılmayacak yerlerde bile
Baktım yıllardır, yüzüne bakılmayan gizli hislere
Yoktun, yok olmuştun, yok olmuştum
Yağmur damlalarıyla öptüm seni
Sensizlikle seviştim
Ama asla seni unutmadım, unutturacak umutlarıma rağmen
Gülümsediğini düşlüyorum seni ararken kendimde
Ağladığını hissediyorum gözlerim kapanınca
Ama biliyorum
Ordasın
Benim olduğum yerde ....!

çok güzel paylaşım için tşkler eftalya süpermiiş ya :)