onlarda bu dünyada yaşıyor..

• Konbuyu başlatan humyra
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde humyra tarafından oluşturulan onlarda bu dünyada yaşıyor.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,464 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı onlarda bu dünyada yaşıyor..
Konbuyu başlatan humyra
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ayben
H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
onlarda bu dunyada yasıyor ama ne içmeye bır yudum su ne de doymaya bır lokma ekmek!! bız ıse ne elımızdekı suyun nede envaii cesıt nımetın kıymetını bılmekteyız.. ınsanın ıhtıyacından fazla kullandıgı her turlu şey israftır ve israfta haramdır.. bılgımıze..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
ınsanın ıhtıyacından fazla kullandıgı her turlu şey israftır ve israfta haramdır..
öyle ama insanlar bile bile yapıyor  israfı  :-[

paylaşım için Teşekkürler.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ben böyle olacaklarına inanmıyorum ya gerçekten varmıdır böyle?? sanmıyorum :eek:

F

fıstık

şükredecek ne kadar çok vermiş Allah bizlere...Rabb'im onların yardımcısı olsun, bizede şükrünü eda etmek nasib etsin inş.  :-[
teşekkürler humyra

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
amin fıstık..walla hanii fazladan yiyoruzz tabii belki israf oluyor...ama gönlümüzün rahat olabilmesii için onlaraa da yardım etmemiz gerekiyor,Allah yardım edebilmeyi nasip etsin inş...Komşusu açken tok yatan bizden değildir diye bi hadis var biliyosunuz...

F

fıstık

esranur' Alıntı:
amin fıstık..walla hanii fazladan yiyoruzz tabii belki israf oluyor...ama gönlümüzün rahat olabilmesii için onlaraa da yardım etmemiz gerekiyor,Allah yardım edebilmeyi nasip etsin inş...Komşusu açken tok yatan bizden değildir diye bi hadis var biliyosunuz...
amin cnm inş. vermenin lezzetini alanlardan oluruz

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:'( :'( allahım sen yardım et bu insanlara bu tür resimler gördüğümde içim burkuluyor ya  :(

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
gerçekten çok üzücü aslında şükredelim halimize gerçekten yani bizim ne dertlerimiz var onların sorunları ise karınlarını doyurmak ki bu yüzden ölüyorlar  :-[ Yemek arttırırken, çöpe ekmek atmadan israf ettiğimiz her zaman bunları düşünelim

T

tnctrkcell

hani salıncakta yukarıdan aşağı inerken,veya çok yüksek bi yerden aşağı düşerken...hani bazen içiniz geçer ,titrer ya bütün hücreleriniz... resimlere bakınca öyle oldum ya çok zengin olmak istiyorum hemde çok herkese, yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmek için,bizim sofralarımızda tabiri caizse bir kuş sütü eksik onlar yemeye bir tutam ekmek içmeye bir bardak su bulamıyorlar...

T

tera_1032

evet cok acı verici resimler israf cok yapıyoruz ama bunu da bile bile naıl itaraf edebiliyoruz ki
:'(

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ne dıyeyım amın ınsallah zengın olursun ınsallah malın olur ve o malı ıhtıyac sahıplerıyle paylasırsınn ..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Halimize çok şükür.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
türkiyede çöpe atılan ekmek,yemek..vs..yiyeceklerin haddi hesabı yok..özelliklede bunun, evlerin dışında, yemekhane ve lokanta gibi yerlerde sıklıkla yapıldığı bilinmekte...ve çöpe atılan besin maddeleri afrikadaki aç çocukların karnını doyurmaya yetecek kadar olduğu da bilinen bi gerçek...bu da çok acı bi gerçek...Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin..Allah o insanların yardımcısı olsun..özellikle de acıdığım kesim o masum çocuklar olan kardeşlerim... :-[

H

hayal_12

re-Member' Alıntı:
türkiyede çöpe atılan ekmek,yemek..vs..yiyeceklerin haddi hesabı yok..özelliklede bunun, evlerin dışında, yemekhane ve lokanta gibi yerlerde sıklıkla yapıldığı bilinmekte...ve çöpe atılan besin maddeleri afrikadaki aç çocukların karnını doyurmaya yetecek kadar olduğu da bilinen bi gerçek...bu da çok acı bi gerçek...Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin..Allah o insanların yardımcısı olsun..özellikle de acıdığım kesim o masum çocuklar olan kardeşlerim... :-[
Güzel bir başlık.. Uzun zamandır yazıp içini doldurmayı düşündüğüm bir konuydu.. Neyse siz benden önce davranmışsınız Allah sizden razı olsun 're-Member'..

Evet bu konu çok önemli.. Belki bizim attığımız o bir lokma ekmeğe "ölesiye" muhtaç insnalar vardır, ve biliyoruz ki evet vardır!.. Türkiye'de inanılmaz bir savurganlık örneği sergileniyor.. Bu ülkede bir ayda çöpe atılan ekmek oranı, Bagladeş'te, Somali'de, Etiyopya'da, Eritre'de ve daha adını sayamadığımız nice ülkede insanların, evet yanlış okumuyorsunuz BİR YILLIK EKMEK İHTİYACIDIR!.. Hiç mi sorumlu değiliz acaba bu durumdan?..
Bence sorumluyuz. herkesin sorumluluğu var.. Üç beş yazı yazıp, "üzüldüm" demekle olmaz.. Elimizi taşın altına koyma zamanı gelemdi mi yoksa?? Oraya yardım götüren onlarca kuruluş var, banka hesap numaraları var.. Bir günlük harçlığımızı onlara göndersek de, cafelerde bilmem nerelerde çaya kayveye verdiğimiz o harçlıklar bir "değer" kazansa çok mu zarar ederiz acaba??
Hiç sanmıyorum!.. Her şey insanda bitiyor sonuçta.. Kapitalist zorbalar ekmeklerini, namuslarını, yarınlarını ellerinden alırken, o çocuklara yardım edemeyecek kadar kötü durumda mıyız yoksa??
Ne olur Allah'ım affet sen bizi.. Bak işte sorumluluğumuzu bile kabul edemeyecek kadar, insanlık elbisemizden kurtulmuşuz.. Yardım et.. Gönüllerimize insan sevgisi yerleştir ve mücadele azmi ver.. Şüphesiz senden geldik, yeniden sana döndürüleceğiz...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hayal_12' Alıntı:
re-Member' Alıntı:
Güzel bir başlık.. Uzun zamandır yazıp içini doldurmayı düşündüğüm bir konuydu.. Neyse siz benden önce davranmışsınız Allah sizden razı olsun 're-Member'..
Evet bu konu çok önemli.. Belki bizim attığımız o bir lokma ekmeğe "ölesiye" muhtaç insnalar vardır, ve biliyoruz ki evet vardır!.. Türkiye'de inanılmaz bir savurganlık örneği sergileniyor.. Bu ülkede bir ayda çöpe atılan ekmek oranı, Bagladeş'te, Somali'de, Etiyopya'da, Eritre'de ve daha adını sayamadığımız nice ülkede insanların, evet yanlış okumuyorsunuz BİR YILLIK EKMEK İHTİYACIDIR!.. Hiç mi sorumlu değiliz acaba bu durumdan?..
Bence sorumluyuz. herkesin sorumluluğu var.. Üç beş yazı yazıp, "üzüldüm" demekle olmaz.. Elimizi taşın altına koyma zamanı gelemdi mi yoksa?? Oraya yardım götüren onlarca kuruluş var, banka hesap numaraları var.. Bir günlük harçlığımızı onlara göndersek de, cafelerde bilmem nerelerde çaya kayveye verdiğimiz o harçlıklar bir "değer" kazansa çok mu zarar ederiz acaba??
Hiç sanmıyorum!.. Her şey insanda bitiyor sonuçta.. Kapitalist zorbalar ekmeklerini, namuslarını, yarınlarını ellerinden alırken, o çocuklara yardım edemeyecek kadar kötü durumda mıyız yoksa??
Ne olur Allah'ım affet sen bizi.. Bak işte sorumluluğumuzu bile kabul edemeyecek kadar, insanlık elbisemizden kurtulmuşuz.. Yardım et.. Gönüllerimize insan sevgisi yerleştir ve mücadele azmi ver.. Şüphesiz senden geldik, yeniden sana döndürüleceğiz...

Allah sizden de razı olsun hayal_12... siz de güzell noktalara dikkat çekmişsiniz..teşekkür ederim..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
duygularını cok güsel ifade etmişsinn hayal 12..teşkkrler..