Olurya unutursam...

• Konbuyu başlatan Gül46
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Gül46 tarafından oluşturulan Olurya unutursam... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,668 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Olurya unutursam...
Konbuyu başlatan Gül46
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bişileryapmaklazım
G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Yagmurlu ve soguk bir kis gunu,yirtik pirtik paltolar giymis iki cocuk kapimi caldi.

"Eski gazeteniz var mi, bayan?"

Cok isim vardi. Once hayir demek istedim,ama ayaklarina gozum ilisince sustum.Ikisinin de ayaklarinda eski sandaletler vardi ve ayaklari su icindeydi.

"Iceri girin de size kakao yapayim." dedim.

Hic konusmuyorlardi. Islak ayakkabilari halida iz birakmisti. Kakaonun yaninda recel ekmek de hazirladim onlara, belki disaridaki sogugu unutturabilir, azicik da olsa isitabilirdim minikleri.Onlar sominenin onunde karinlarini doyururkenben de mutfaga dondum ve yarida biraktigim isleriyapmaya koyuldum.Oturma odasinda ki sessizlik dikkatimi cekti.

Bir an kafami uzattim iceriye kucuk kiz elindeki bos fincanabakiyordu.

Erkek cocugu bana dondu ve "Bayan, siz zengin misiniz?" diye sordu.

"Zengin mi? Yo hayir!" diye cevaplarken cocugu,gozlerim bir an Ayagimdaki eski terliklere kaydi.Kiz elindeki fincani tabagina dikkatle yerlestirdi ve "Sizin fincanlariniz ve fincan tabaklariniz takim." dedi.

Sesindeki aclik, karin acligina benzemiyordu. Sonra gazetelerini alip ciktilar disaridaki soguga.Tesekkur bile etmemislerdi, ama buna gerek yoktu.Tesekkur etmekten daha ote birsey yapmislardi. Duz mavi fincan tabaklarim takimdi. Pisirdigim patateslerin tadina baktim.

Sicacikti patatesler.Basimizi sokacak evimiz vardi.Bir esim vardi ve esimin de bir isi,bunlar da fincanlarim ve fincan tabaklarim gibi uyum icindeydi. Sandalyeleri sominenin onunden kaldirip, yerlerine yerlestirdim. Cocuklarin sandaletlerinin camur izleri halinin uzerindeydi hala.

Silmedim ayak izlerini. Silmeyecegim de. Olur ya;

unutuveririm ne denli zengin oldugumu. Siz sakin unutmayin ne kadar zengin oldugunuzu

Ben unutmayacagim.

Alıntı

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
TŞK. ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE. ACABA SAHİP OLDUKLARIMIZIN FARKINDAMYIZ

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Çok güzel bi hikaye.. gönlüne yüreğine sağlık..
aslında çok zenginiz..

insanlar beyninden para hırsını atabilseler keşke..

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
insanın yüreği zengin olsun sahip olduğu zenginlikleri görebilecek kadar zengin bi yüreğe sahip olmak yeterli belki...
güzell bi hikaye..teşekkürler...:)

M

mhmt_shn

Kullanıcı
7 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aksaray - Artvin
Hayat o kadar garip ki... Bir zamanlar dünyanın öküzün boynuzu üzerinde döndüğüne inanan insanlara benzemeye başladık... Sanki dünya bir kağıt parçasının üzerinde dönüyor ve bizde ona inanan ve savunanları halinde gibiyiz.Aslında insanın elinde o kadar güzel değerler o kadar güzel güçler var ki bunun farkında olsak ne sokakta yırtık elbise ve ayakkablarla dolaşan insanlar ne de açlıktan ölen insanlar kalır...
Bu yazı aslında hayatımız için çok güzel bir örnek çok teşekkürler paylaşım için... :-[ :-[ :-[

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
tsk ederim..cok guzel bir yazı anlayan için ..

K

Kardelen

paylaşım için tşkler gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize yüreğinize sağlık ve hayat da ne kadar zengin olduğumuzun farkına varalım aslında sahip olduklarımıza paha biçilemeyecek ve değeri tartışılamayacak kadar büyük bir zenginliğimiz var ama zaman zaman bunu anlamaz ve nankörlük ederiz çünkü zenginiliği parayla eşdeğerleriz oysa ki mutluluk ve zenginlik başkadır önemli olan kalbinizin gönlünüzün zengin olmasıdır....rabbime verdiği herşey için şükürler olsunnn...

S

sevgisu

Kullanıcı
26 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kulağa küpe.... :)
saolasın... ;)

M

miladves

Kullanıcı
5 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
mardin
:) ;) :D ;D :mad: :( :eek: :cool: ??? ::) :p :-[ :-X :-\ :-* :'(
Bir şeyin kıymetini ancak kaybedince anlıyoruz ne yazıkki...
Bunun için şimdi sahip olduklarınızı,  düşünün ve onlara şimdi  hakettikleri değeri verin. :'( :'(

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
evet aslında şükredecek çok şeyimiz var bunları küçük sorunlara kurban etmeyelim... Paylaşım için teşekkür ederim güzel bir yazı

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
gercekten cok güzel bır yazı ne kadar zengin oldugumuzun farkında değiliz..şükretmesini bilmiyoruz dimi arkadaslar....

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
okuyunca kelimerler dolduğumu farkettim..
daha önceki zamanlarda yaşamayı isterdim, zaman ilerledikçe bireysel yaşama dönüp yalnızlaşıyoruz enikonu buna rağmen hala sahip olduğumuz zenginliklerimiz var kıymetini bilmeye başlasak bir anca.. artık çok geç olmak üzere..

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
bence hiç bir şey için geç değil....