Ölünce MSN hesabınıza ne olacak?

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Ölünce MSN hesabınıza ne olacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,306 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Ölünce MSN hesabınıza ne olacak?
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Ölünce MSN hesabınıza ne olacak?
MSN hesabının, resimlerin ya da blog yazılarının sahibi olan kişi öldü, peki ya sonra..Örneğin bir MSN hesabının, resimlerin ya da blog yazılarının sahibi olan kişi hayata veda ettiğinde, bu kişinin internette yayınladığı materyaller ne oluyor?

MİRAS BIRAKABİLİRSİNİZ
Olaya hukuki açıdan bakıldığında sorunun cevabı aslında gayet açık. OUT-LAW.com'da editör olarak görevini sürdüren Struan Robertson'a göre kişi telif hakkına sahip olduğu tüm materyalleri dilediği bir kişiye miras bırakabilir. Robertson'ın bu konudaki düşüncesi ise şöyle: " Diğer bir deyişle eğer istersem, ölümümden sonra internette bulunan fotoğraflarımı veya sitemi bir arkadaşıma bırakabilirim. Bunu yapmadığım taktirde 70 yıl boyunca bu materyaller internet üzerinden yayınlanmaya devam eder ve akabinde yayından kaldırılır."

Örneğin Facebook gibi sitelerde kullanıcı hesabını pasif konuma getirmediği müddetçe aktif olarak kaldığı biliniyor ve kullanıcı Facebook'taki verilerini kendisi silmediği müddetçe tüm bu veriler aynen hayatta kalmaya devam ediyor.

Ölümün ardından domain'lerin durumu
Websiteleri söz konusu olduğunda işler biraz daha karışıyor. Bir domain ismi satın aldığınızda, bu domain'in süresi genellikle 2 yıllık bir süreyi kapsar ve bu sürenin sonunda domain'inizi yenilemezseniz, hakkınız elinizden alınmış olur.

Bunun yanında kişilerin kendisine ait olan blog sayfalarının durumu da önem teşkil ediyor. Örneğin Wordpress.com, herhangi bir blog hesabı pasif durumda olsa bile bu hesaba ellemiyor ve yayınlanmaya devam ediliyor.

Bu konuya geniş yer ayıran Forbes dergisine göre, eğer kullanıcılar öldükten sonra hesaplarıyla ilgili planları varsa, bu durumda kullanıcıların kullanıcı adı ve şifreleri gibi anahtar verileri güvendikleri birine vermelerini öneriyor. Bu sayede ölümünün ardından tam yetkiyle donatılmış olan kişi, ölen kişinin hesabını ortadan kaldırabilir.

(Hürriyet)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilginç..
bana 1970 tarihli bir mail gelmişti.
Acaba birisi bana miras mı bırakmak istemiş  :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben ölünce talip olan arkadaşlarıma msn artı hotmail hesabım,g mail hesabım,kullanmadıgım diger iki tane hesabım,sitelerim,facebook da kullanamdıgım hesabım  ;D Bi ayakkabı çekeceği
İki büyük taş kütlesi, Bir adet ağaç gölgesi,Üç kuş kanadı sesi, Bi sürü kedi köpek  ;D On sekiz saç biti, Biri İngilizce 6 adet küfür, Yirmi tane boş naylon poşet,  Sevenlerin kalbinde kurulmuş bir taht Ve cebimde bulunan Nakit 15 kuruşu  VS VS variscilerime bırakabilirim..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
yaratici_idea' Alıntı:
ilginç..
bana 1970 tarihli bir mail gelmişti.
Acaba birisi bana miras mı bırakmak istemiş  :D
1970 te net mi vardıki yav :) Miras değilde birisi senle kafa bulmuş anlaşılan.
Ben kimseye bırakmam kaybolup gitsin sanalın derinliklerinde mesele değil.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Niye adminim,kaybolsun diyorsun,bah mesela sen gidince bütün kirli çamasırların ortaya dökülecek  :D  ve arkandan "kendi gitti başımıza msn si ve borçları kaldı"  ;D
Yada "Admin giibi adminmiş, ne adminmiş ya" Diye adını şad edip,arkandan bir fatiha okuyacaklar..
Sen merak etme ben yasin de okurum,tabi mirasçılarına benide ekelrsen  ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu arada yine yanlış yere açmışım adminim...
Zahmet olmas ise,bilgisayar dünyası bölümüne taşır isen beni bahtiyar edeceksin.. ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Amanda aman ben ölmezden önce gerekli her şeyi yaparım sen rahat ol.
Hem ad şad edilmez yad edilir  :p ne kadar gıcıgım değilmi ?
Admin gibi adminim ben öldükten sonra msnim yok olur.

Mirasçı istemiyorum :)
Ve Bu arada eğer bana birisi bir hesap bırakıcaksa banka hesabını tercih ederim hehehe

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Banka hesabım yok adminim,maaşımı elden alıyorum  ;D
Bana sadece admin hesabınızı bırakın gel onda anlaşalım,birde sitenizi istiyorum,çok şey mi istemiyorum  :-\

BAKINIZ BIRAKMAMAKDA ISRAR EDECEKSENİZ,HALEN ŞAD ETMEYE DEVAM EDECEGİM.. ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Bnaka hesabım yok adminim,maaşımı elden alıyorum  ;D
Bana sadece admin hesabınızı bırakın gel onda anlaşalım,birde sitenizi iztiyorum,çok şey istemiyorum  :-\
Admin hesabım bana ait değil ama sitemi bırakabilirim bah :)
Zaten o kadar çok talip varki bende anlamadım gitti hehehe canın sağosun kız bıraktım gitti hadi

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu kadarda ikna yetenegim oldugunu bilmiyordum  :-X
100/99  ;D
Ama ben şimdilik hazır degilim adminim,siz bu dünyadan gidinceye kadar tekrar tekrar düşüneyim izin verin de  :-\