OLGUNLAŞMAK YAŞLA OLMAZ

• Konbuyu başlatan beyoncee
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde beyoncee tarafından oluşturulan OLGUNLAŞMAK YAŞLA OLMAZ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,550 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı OLGUNLAŞMAK YAŞLA OLMAZ
Konbuyu başlatan beyoncee
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
B

beyoncee

Kullanıcı
4 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Olgunlaşmak
Artık eskisi gibi her haftasonu birileri ile dısarı çıkmak istemiyorum. Beni yoran iliskiler, yeni tanısmalar, yeni yüzler aramıyorum. Eski dostlukların da özetini çıkarmaya basladım.
Iliskilerde tasarrufa gidiyorsun her seyde oldugu gibi ve gereksiz insanlari hayatindan atmak istiyorsun.
Yapmacik, inanmadan konusmak istemiyorum artık. Beni anlamayanlarla konusmak cümle kirliliği yaratıyor ve hak edenlere saklıyorum enerjimi.
Istedigime istedigimi deme özgürlügüne sahibim, elestirme hakkını olusturan yasamislık ve yeterli yas faktörü artik bende de var.
"Ben demistim" ,"ben bilirim","ben zaten anlamıstım", sendromunda olanlarla arkadasliklari bir kez daha sorguluyorsun.
İliskilerini sadelestirmeye baslayinca sıra iyi ve kötü gün dostlarını ayıklamaya geliyor. Kötü gün dostlarını belirliyor ve onlara daha çok önem veriyorsun. Iyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum. Dostlar ihtiyaç oldugunda göçmen kuslar gibi sicaga uçuyor ve sadece seninle birlikte sürüden ayri düsenler kalıyor.
Zamanın ne kadar kıymetli oldugunu ögreniyorsun buralara kadar gelirken. Uzun düz otobanlardan oldugu gibi, kestirme bozuk yollardan da ulasabilirsin hedeflerine. Kestirmeleri de ögrendim gide gele.
Bos geçen her saniye degerli artık. Daha yapılacak çok sey var ama, kendimi çok yormaktan çok hırpalamaktan yana degilim.
Gerektiginde "HAYIR" demeyi ögrendim ve bu kelime basta karsındakine kırıcı gelse de senin için hayat kurtarıcı olabiliyor. Sevgiye önem vermek gerektigini, zamanı geldiginde elinde sadece sevginin kalacagını biliyorum.
Sevgi paylasildıkça olusuyor, olgunlasıyor. Aileme ve seçtigim tüm dostlarıma daha önce göstermedigim sevgi,anlayis ve ilgiyi gösteriyorum. Biliyorsun ki gidenlerin ardında sadece iyilikler kalıyor, ne kadar sevgi dolu oldugu hatırlanıp anılıyor.
Bana çok genç olduklarını hatırlatırcasına nedense tecrübelerimi, fikirlerimi sormaya basladılar. Verecegim cevaplar belki çok anlamsız geliyor ama yine de dinliyorlar ama ben biliyorum ki yasamadan hiçbir sey ögrenilmiyor. Yasamıslıgın olusturdugu bir alçakgönüllülükle gülüyorum içimden sadece.
Artık daha şık giyiniyorum, senelerle birikmis dolaplar dolusu kıyafet var ve bunları kendimle paylasmalıyım. Önce kendine güzel görünmelisin, kendi zevkime göre giyinmek istiyorum, böyle hissediyorum. Modaya uymak adına popomun sıgmadıgı düsük bel pantolonlara sıgmıyorum diye kendimi üzme tercihini de kullanabilirim. Ayıp, günah ya da ne derler korkuları çoktan geride kaldı .
Dostlarıma, kendimize yemek yapmak hosuma gidiyor. Mutfak eskiden bir zulüm iken simdi zevk aldıgım mekanlar arasına giriyor. Farklı lezzetler denemek güzel ve kendi lezzetimi kendimde yaratabilecegim belli bir damak zevkim ve mutfak kültürüm olustu.
Sonra Sezen'in sarkısındaki gibi anneni daha sık düsünüyorsun ve hatta anlıyorsun. Iste bu yeni alısmaya baslanan ve giderek hosa giden yeni duruma olgunluk deniyor.
Yasamıslıgın, görmüslügün, geride kalmıs üflenmis dogum günü mumlarının bir sonucu kendiliginden ortaya çıkıyor hayatın bir dönemecinde bu olgunluk.
Ne zaman dersen herkese göre, ne kadar dolu yasadıgına göre degisiyor bu olgunluk çagına ermek. Inanın bana hayattaki düsüsler, zor alınan virajlar bu zamanı hızlandırıyor.
Kendi dünyanın küçüklügünü kesfetmek ve buna ragmen kendinin kıymetini bilmek çok ise yarıyor. Bir gün hepimizin bu huzurlu olgunlugu bulmasını diliyorum.

C

cnslmst

Kendi dünyanın küçüklügünü kesfetmek ve buna ragmen kendinin kıymetini bilmek çok ise yarıyor. Bir gün hepimizin bu huzurlu olgunlugu bulmasını diliyorum.

inşallah beyoncee... paylaşımın için teşekkürler...

Y

Yalın

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Tekirdağ
"Ne zaman dersen herkese göre, ne kadar dolu yasadıgına göre degisiyor bu olgunluk çagına ermek. Inanın bana hayattaki düsüsler, zor alınan virajlar bu zamanı hızlandırıyor."

yaşadığı süre içerisinde acıları, mutluluklarına daha ağır basan insanlar, hem daha olgunlukla karşılamayı öğreniyor bir çok şeyi, hem elindekilerin kıymetini anlamaya başlıyorlar, hem de artık mutluluk, onlara daha sıcak açmış oluyor kollarını..

kutlarım seni beyoncee..çok güzel bir yazı ve sana katılıyorum.. :)

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
cnslmst' Alıntı:

inşallah beyoncee... paylaşımın için teşekkürler...

P

Paradoks

Yalın' Alıntı:
"Ne zaman dersen herkese göre, ne kadar dolu yasadıgına göre degisiyor bu olgunluk çagına ermek. Inanın bana hayattaki düsüsler, zor alınan virajlar bu zamanı hızlandırıyor."

yaşadığı süre içerisinde acıları, mutluluklarına daha ağır basan insanlar, hem daha olgunlukla karşılamayı öğreniyor bir çok şeyi, hem elindekilerin kıymetini anlamaya başlıyorlar, hem de artık mutluluk, onlara daha sıcak açmış oluyor kollarını..

BENDE GENEL OLARAK ACILARLA KARSI KARSIYA OLAN BİREYLERİN DAHA ERKEN OLGUNLASTIKLARININ KANAATİNDEYIM. OLUNGASMAK YAS İLE GERCEKLESEN BİR FAKTÖR DEGİLDİR. DÜSÜNMEK VE BAZEN KENDİNLE KIYASLAMAK VE NASIL DAVRANILMASINI KESTİREBİLENLER OLGUNLUK ASAMASINA GİRMİS BULUYORLAR. TESEKKÜRLER.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
aliCAnn' Alıntı:
Yalın' Alıntı:

BENDE GENEL OLARAK ACILARLA KARSI KARSIYA OLAN BİREYLERİN DAHA ERKEN OLGUNLASTIKLARININ KANAATİNDEYIM. OLUNGASMAK YAS İLE GERCEKLESEN BİR FAKTÖR DEGİLDİR. DÜSÜNMEK VE BAZEN KENDİNLE KIYASLAMAK VE NASIL DAVRANILMASINI KESTİREBİLENLER OLGUNLUK ASAMASINA GİRMİS BULUYORLAR. TESEKKÜRLER.
katılıyorum..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir Can DÜNDAR klasiği.
Keşke yazıyı kopyalarken orijinaline sadık kalsaydınız. Daha kolay okunabilir ve vurgulamalar daha net anlaşılabilirdi.
Teşekkürler.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Artık eskisi gibi her haftasonu birileri ile dısarı çıkmak istemiyorum. Beni yoran iliskiler, yeni tanısmalar, yeni yüzler aramıyorum.
Iliskilerde tasarrufa gidiyorsun her seyde oldugu gibi ve gereksiz insanlari hayatindan atmak istiyorsun.
Yapmacik, inanmadan konusmak istemiyorum artık. Beni anlamayanlarla konusmak cümle kirliliği yaratıyor ve hak edenlere saklıyorum enerjimi.

Tamda bu aralar içimden geçenleri biri benim için kağıda dökmüş sanki

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bende olgunlaşmaya başladım galiba bu yazıyı çok seviyorum....