okunması gereken bir kitap

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan okunması gereken bir kitap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,840 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı okunması gereken bir kitap
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Subutay
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"alamut kalesi" hasan sabbah'a ait bir kitap. birazkalın bir kitap ama akıcı bir anlatımı var insan bir an sonunu okumak istiyor.konusu doğuda insanlarn nasıl din üzerinden kandırılıp,ailelerinden kopartılarak savaşa hazırlandıklarını anlatıor gerçek bir tarihin biraz romanlaştırılmış hali ama güzel bir kitap tavsiye ederim devamı olan başka bir yazar tarafından çıkartıldı " alamuta dönüş " diye

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
rica ederim zeynep bu kitabı ilk okusduğumda şaşırıp kalmıştım yapılanlara daha sonra internetten araştırdığımda olayların seneler önce yaşandığı bilgisine ulaştım.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bir kitap daha önermek istiyorum. Soner Yalçın'a ait bir kitap " beyaz müslümanların sırrı / efendi2 " türkiye geçmişini ve tarihini çok güzel anlatmış.En çok beğendim yönü kitabın bir yerinde " amacının kimseyi yargılamak olmadığını sadece bugünümüz insanlarımızı aydınlatmak amaçlı " yazdığını belirtmiş ve anlatım dilinde de bunu anlayabiliyorsunuz yorumdan çok belgelerle anlatım var ama sıkıcı değil.

S

Subutay

Konuyla alakalı bir de Vladimir Bartol'un Alamut isimli romanı için aynı şeyler söylenebilir kanısındayım.