okunması gereken bir kitap

• Konbuyu başlatan tutankhamon
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde tutankhamon tarafından oluşturulan okunması gereken bir kitap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,707 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı okunması gereken bir kitap
Konbuyu başlatan tutankhamon
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
Titanic'te Rubaiyat! Doğu'nun çiçeği Batı'nın Çiçekliğinde! Ey Hayyam! Yaşadığımız şu güzel anı görebilseydim!"
Amin Maalouf, "Afrikalı Leo"dan sonra bu kez Doğu'ya, İran'a bakıyor. Ömer Hayyam'ın Rubaiyat'ının çevresinde dönen içiçe iki öykü... 1072 yılında, Hayyam'ın Semerkant'ında başlayan ve 1912'de Atlantik'te bitmeyen bir serüven... Bir elyazmasının yazılışının ve yüzlerce yıl sonra okunurken onun ve İran'ın tarihinin de okunuşunun öyküsü/tarihi

arkadaşlar harika bir kitap bu mutlaka okumalısınız

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İbrahim,
bu harika kitabın adını merak ettim. Aslında aklıma Semerkant kitabı geldi ama yanılıyor da olabilirim.
Rica etsem kitap adınıda paylaşır mısın bizimle? :)
Şimdiden teşekkür ederim.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yanılmıyorsun Gülşahcım..Kitabın ismi Semerkant  :)
Yapıt, Ömer Hayyam'ın Rubaiyat adlı elyazması eserinin 1072 yılında Semerkant'ta başlayan ve 1912'de Titanik'te biten hikayesini ele alıyor.

Amin Maalouf'un harika bir romanı ama şimdi burda görünce aklıma geldi okumadıgım:(
En kısa zamanda okuyacagım,hatta elimdeki kitabım bittince okuyacagım..
Teşekürler tutankhamon  hatırlattıgın için :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
su perisi' Alıntı:
Yanılmıyorsun Gülşahcım..Kitabın ismi Semerkant  :)
Yapıt, Ömer Hayyam'ın Rubaiyat adlı elyazması eserinin 1072 yılında Semerkant'ta başlayan ve 1912'de Titanik'te biten hikayesini ele alıyor.

Amin Maalouf'un harika bir romanı ama şimdi burda görünce aklıma geldi okumadıgım:(
En kısa zamanda okuyacagım,hatta elimdeki kitabım bittince okuyacagım..
Teşekürler tutankhamon  hatırlattıgın için :)
Teşekkürler Superisi  :-*

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben teşekür ederim..Ömer hayyamla tanışmadan önce almıştım bu kitabı ve okuma fırsatını yakalayamadım...Sagalsun arkadaşım sayesinde bu gün başlamaya karar verdim....
Okudugum zaman yorumunu yaparım :)

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ömer hayyamla ilgili herşei severim :)
paylaşımın için çok saol :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
çiçek' Alıntı:
ömer hayyamla ilgili herşei severim :)
paylaşımın için çok saol :)
Bu gün başladım kitaba,çokda zevkli gidiyor,Ömer HAYYAM gibi büyük bir usdatın hayatından bir parça okumak....
Gidip titanikde batan rubayilerinden bir dörtlük daha ekleyeyim :)

G

guven--20

Kullanıcı
25 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ali Şeriati 'İnsanın Dört Zindanı' adlı kitabı sadece bu kitabı iki kez okudum, daha sonra tekrar okuyacağımada inanıyorum, beşer le insan arasındaki farkı ortaya koyan en güzel kitap..

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
çok özür dilerim arkadaşlar gözden kaçırdığıma inanamıyorum böyle bi şeyi ben sana teşekkür ederim su perisi kitabın ismi semerkant

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tutankhamon' Alıntı:
çok özür dilerim arkadaşlar gözden kaçırdığıma inanamıyorum böyle bi şeyi ben sana teşekkür ederim su perisi kitabın ismi semerkant
Ben teşekkür ederim,ismini yazmayıp araştırmama ve kütüphanemde böylesi bir kitabı ve Ömer HAYYAM hayranı iken nasıl gözden kaçırdıgımı gösterdigin için.. :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
ömer hayyamı beğenirmisin su perisi biliyomusun bütün kitaplarının türkçeye çevirisi yapılmamış

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tutankhamon' Alıntı:
ömer hayyamı beğenirmisin su perisi biliyomusun bütün kitaplarının türkçeye çevirisi yapılmamış
Mesela?
Kurgusal romanlarının içinden "Semerkant,Tanios Kayası, ve Afrikalı Leo" adlı romanları elimde ve Türkçe...

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
aslında ben amin maalofu kastetmiştim yanlışlıkla ömer hayyam dedim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tutankhamon' Alıntı:
aslında ben amin maalofu kastetmiştim yanlışlıkla ömer hayyam dedim
Senin yanlış kastettigin şeyi dogru anlamışım  sanırım..
Bende Amin MAALOUF'u kasdederek söylemiştim..

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
su perisi' Alıntı:
tutankhamon' Alıntı:
Mesela?
Kurgusal romanlarının içinden "Semerkant,Tanios Kayası, ve Afrikalı Leo" adlı romanları elimde ve Türkçe...

amin maaloufun kitapları bunlarla sınırlı değil türkçeye çevirilen kitapları senin elindekilerden başkada var ama mesela arapların gözüyle haçlılar diye bir kitabı var türkçeye çevirisi yapılmamış ama mesela eğer okumadıysan ışık bahçelerini mutlaka okumalısın onun dışında eğer bulabilirsen doğunun limanları var ha bide ölümcül kimlikler var tavsiye edebileceğim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tutankhamon' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
tutankhamon' Alıntı:
Mesela?

amin maaloufun kitapları bunlarla sınırlı değil türkçeye çevirilen kitapları senin elindekilerden başkada var ama mesela arapların gözüyle haçlılar diye bir kitabı var türkçeye çevirisi yapılmamış ama mesela eğer okumadıysan ışık bahçelerini mutlaka okumalısın onun dışında eğer bulabilirsen doğunun limanları var ha bide ölümcül kimlikler var tavsiye edebileceğim
ben bunlarla sınırlı  demedim,şu an bunlar var elimde ve Türkçşe dedim..Digerlerinden de türkçeye çevrilmiş olanlar var onuda biliyorum...
Şimdi çıkmam lazım
yarın ayrıntılı olarak yazacagım...
Yarın bir yere kaybolma bu sorunu halledelim :)
Bu gün başka bir konu halledecek halim kalmadıda  ;D