Okumadan geçmeyin( Bir bakan ve iki çoçuk)

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Okumadan geçmeyin( Bir bakan ve iki çoçuk) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,907 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Okumadan geçmeyin( Bir bakan ve iki çoçuk)
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan R@ZİYE
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Yıllar önce bir Milli Eğitim Bakanının makam odasının kapısı çalındı. İçeriden kararlı ve tok bir ses ''Giriiin'' diye seslendi. Oldukça mütevazi döşenmiş odaya iki tane lise talebesi girdi. Tombul yanaklı olan Milli Eğitim Bakanının yanına yanaşarak :

''Babacığım merhaba. Elini öpmeye geldik Gazi'yle beraber''

diyerek arkadaşını gösterdi. Mezun olmuşlardı iki samimi arkadaş liseden. Gazi ve Can, Bakanın elini öptükten sonra masanın karşısındaki koltuklara oturdular.

Tombul yanaklı çocuk söz aldı:

''Babacığım biliyorsun okulumuzu her ikimizde başarı ile bitirdik. Ve bir yıldır para biriktiriyorduk. Eğer senin de iznin olursa Bakanlığın bursundan yararlanıp Amerika’ya okumaya gitmek istiyoruz''

Bakan küçük bir sessizlikten sonra oğluna:

''Oğlum biraz dışarı çıkar mısın?Bizi arkadaşınla bir iki dakika yalnız bırak'' dedi.

Oğlu dışarı çıktıktan sonra uzun boylu çocuğa şöyle dedi:

''Bak evladım, ben sizler gibi başarılı öğrencilerin yurtdışında öğrenim görmesini her zaman desteklerim. Fakat, bir bakan olarak oğlumu Amerika'ya gönderirsem, bunu başkaları farklı değerlendireceklerdir. Bu yüzden sadece sana burs vereceğim. Gerekli işlemlerin yapılması için talimatı veririm az sonra. Hayırlı olsun''

diyip dışarı çıkmasını söyledi talebenin. Heyecan içinde kapının önünde bekleyen bakanın oğluna sarıldı çocuk.

''Can sana bir iyi, bir kötü haberim var. Baban bana burs verdi ama senin gitmeni onaylamıyor. ''

Tombul yanaklı çocuk elini cebine atıp bir mendil çıkarttı. İçi para dolu olan mendili arkadaşına verip:

''Al bunları Gazi. Nasıl olsa bana lazım değil bu para artık''

dedi bir yıldır biriktirdiği Amerika hayalini arkadaşına uzatırken.

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzel ve şahane bir yazı su perisi tşkler..

Bu yazıyı okurken kendimi daha çok başarıya giden yolda gerçek kişiliğin ve düşünceliğin bir diğer kişinin önünü açmada onurlu bir davranışın sergilendiğini gördüm..

R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
Çok güzel,paylaşım için teşekkürler su perisi

H

hanedeyim

bunu insan isterse diye bir kitapta okumuştum çok güzel tekrar hatırlattığın için teşekkürler

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim' Alıntı:
bunu insan isterse diye bir kitapta okumuştum çok güzel tekrar hatırlattığın için teşekkürler
"İnsan isterse" Mümin SEKMAN'ın kitabında mı okudun Efe..
Kitap elimde ama  sırasını sabırsızlıkla beklemede,bakalım gerçekden ordada yazıyoru mu,yoksa senin bahsettiğin kitap başka bir kitapmı:)

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Tüm yönetim kadromuz bu zihniyette olsa yeniden dünyanın bir numaralı gücü oluruz. Ama bence yapılması gereken şu anki zihniyetten şikayet etmek değil. Bundan sonraki yönetimi devir alacak nesil bizler olduğumuzdan yukarıdaki zihniyeti yakınlarımıza aktarıp bu zihniyet çerçevesinde yaşayıp ileride yöneten pozisonunda olduğumuz vakit uygulamaktır.

R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
ContaQ' Alıntı:
Tüm yönetim kadromuz bu zihniyette olsa yeniden dünyanın bir numaralı gücü oluruz. Ama bence yapılması gereken şu anki zihniyetten şikayet etmek değil. Bundan sonraki yönetimi devir alacak nesil bizler olduğumuzdan yukarıdaki zihniyeti yakınlarımıza aktarıp bu zihniyet çerçevesinde yaşayıp ileride yöneten pozisonunda olduğumuz vakit uygulamaktır.
      katılıyorum size