O VE BENİ OKUMADIYSANIZ....

• Konbuyu başlatan vetkubilay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde vetkubilay tarafından oluşturulan O VE BENİ OKUMADIYSANIZ.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,628 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı O VE BENİ OKUMADIYSANIZ....
Konbuyu başlatan vetkubilay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
V

vetkubilay

Kullanıcı
16 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
"o ve ben" Necip Fazıl'ın en güzel eserlerindendir. yazar kitabında kendi hayatından bir kesit sunarken, daha çok eserdeki kahramanla geçen anıları çok ilginç.
eserde geçen necip fazılın hocası ile tanışması da çok enteresan. gemide hiç tanımadığı kendi tabiriyle hızır nitelikli adam, daha sonra hiç görünmüyor. üstadın kendi üslübuyla tarif ettiği bu insan pergelle çizilebilecek tarzda yuvarlak bir yüze sahip ve tanışması da vapurda yolculuk yaparken necip fazılın yüzüne sürekli bakmasıyla başlıyor. "Ben yüzümü nereye çevirsem onun bakmasından bir türlü kaçamıyordum" diyor şair.
en sonunda vapurda ikisi kalınca, üstad: ya bu adamla kavga edecez yada konuşacaz demiş. tabi konuşuyorlar. Ve üstadı hocasıyla tanışmasına vesile oluyor.
bundan sonrası hocasıyla geçen anıları. romanı iki kısıma ayırmış şair, "tanımadan önce ve tanıdıktan sonra"
Okumanızı tavsiye edebileceğim bir roman.

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
güzel bir kitap ve herkese tavsiye ediyorum ;)

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürler necip fazıl bambaşka yazıyordu...

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
necip fazılın diger kitapları gibi eminim bu da okunmaya deger

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir eser, okudum. Tavsiye ederim özellikle tasavvufa ilgi duyanlara...

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anlattıklarına göre güzelbir kitaba benziyor..Umarım ileride okuma fırsatım olur :) :)
Teşekkürler ayrıca paylaşımın için :) :) :)