Ne Mutlu Türküm Diyene..

• Konbuyu başlatan crt
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde crt tarafından oluşturulan Ne Mutlu Türküm Diyene.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,674 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Ne Mutlu Türküm Diyene..
Konbuyu başlatan crt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Ne Mutlu Türküm Diyene ..
Pierre Cardin, Coca Cola, Hyundai, zapping, First Class, Olivium, Carrefour, Galleria, Astoria, Top Secret, Paparazzi, Kinetix ayakkabı, Lee Cooper Blue Jean … vs. fazla uzatmayalım…

Sayın bakalım…
Bu kadar ünlü markanın içerisinde kaç tane  ‘Türk Malı’ var görebildiniz mi ?
Artı dilimize vurulan darbeye ne demeli?

"Çaw ben kaçtım haydi byy" :)

Neden üretimde bu kadar başarısız olduk ve dışa bağımlıyız ?
Neden kalite bu denli düştü ve yerli mal kullanmaz olduk ?
Kimseyi karamsar bir havaya sokmak istemezdim ama bazı gerçekleri de gözardı edemiyoruz…
Bize göre Ulusalcı olmak..
Türk olmakla övünen ve tarihimize, yurdumuza, ulusumuzun yarınlarına inanan her yurttaşı, Türk kabul eden gerçekçilik,bünleştiriciliktir…
Amacı ise ,ulusal sınırlarımız içinde yaşayan her vatandaşın kendi öz değerlerini, temel kültürünü, çağdaş uygarlık ilkelerine göre işleyip geliştirmek, onu iç-dış bütün bağlayıcı, engelleyeci öğelerden kurtararak ilerletmek, refaha, mutluluğa, kavuşturmaktır…
Nasıl başarılacaktır bu?
Emek vermek, üretmek,ülkenin ekonomisini bağımsız ve güçlü hale getirmekle…
Anlayacağınız büyük başarılara imza atmak…
gereksiz gündemler yaratarak vede şov yaparak olmuyor…
Türkiye’ ise cennet bir yarımada olmasına karşın,içinde bulunduğumuz sosyoekonomik durumu ve teknolojik alandaki gelişimi tamamlayabilmiş değiliz hala…
Hızlı bir nüfus artışı,kentsel yaşama doğru bir akış ,devamında ise sosyal kargaşa ve işsizlik sorunu ne kadar engellenebiliyor tartışılır..
Eğer bu gün çağdaş Türkiye olduğumuzu iddia ediyorsak bu ATATÜRK’ün yapmış olduğu devrimler sayesindedir.
Ancak bu devrimlere takılı kalmak ve yerinde saymakla yerine özveri ile çalışmak ,başarıya ulaşmak, çağdaşlığı yakalamak gerekiyor…
Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK,
”Tarihimizin En Mutlu Dönemi,Hükümdarlarımızın Halife Olmadıkları Zamandır.Tekkeler De Behemehal Kapatılmalıdır.Türkiye Cumhuriyeti Her Şubede İrşatlarda Bulunacak Kudrete Haizdir. Hiçbirimiz Tekkelerin İrşadına Muhtaç değiliz.Biz Medeniyet,İlim Ve Fenden Kuvvet Alıyoruz.Başka Bir Şey Tanımıyoruz ..."
diyor.
Bana göre çağdaş düşünen kişi zaten bu gerçeklerin farkındadır ve ırkçılık gibi tehlikeli şoven duygulardan çoktan arınmıştır.
Onun için artık demokrasi devrededir . Bireyler eşit ve özgürdür…
İsteyen “Ne mutlu Türküm ,Kürdüm ,Lazım Çerkesim…… “vb diyebilir bunda bir sakınca görmüyoruz .
Ancak burada mutlu olmanında kuralları vardır .
Bir arada birlikve beraberlik içerisinde yaşamasını öğrenmek ,TÜRKİYE’yi bölünmez bir bütün olarak sahiplenmekse tek hedef olmalıdır..
Bütünleyicilik,kardeşlik ve barış yine ortak paydamız olsun..
Ne mutlu bizlere ve hepimize
-crt-

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Türkiye dünyanın kalbidir diyorum ya yine diyorum hazırcı olduk bir zamanlar bu ülke uçak yapabiliyordu ama kapatıldı. Arabasını yapıyordu kapatıldı. Aslında bu ülke her şeyini yapabiliyordu ve kimseye muhtaç olmadan satın almadan satıyordu. Sonra bir hazırcılık oldu gitti hazırlığa alıştık. İstanbul'a 20 milyon lale dikildi ne kadar güzel peki ne kadar ödendi ? Lale devri gibi :) Biz ne zaman ki birlik olmaya geri döneriz o zaman bir şeyler olur. Biz ne zaman ki TV izlemeyi bırakıp sorunu düşünerek kendimiz görürüz ve kendi doğrularımızı görürüz o zaman kalkınmaya başlarız Yoksa Tvde başkalarının doğrularıyla fazla gitmeyiz. Biz zamanın çok yanlışlıklar yaptık. En başındaydı yanlışlarımız ameraka savaş gemilerini bizim gibi çoşkuyla karşılayan hiç bir millet olmadı. Elbet bu çarkın dişlisi kırılır bir yerden. Teşekkürler crt çok güzel bir yere dokunmuşsun. Umarım herkes görebilir bazı şeyleri.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili asukaki:) Konuya olan ilgin için özellikle teşekkür ediyorum .
Bahar geldi ya İstanbul lalelerle donatıyor yine..
Çıkışı zor ,inişi kolay bir çıkmazda dalmışız derin bir uykuya ,nede olsa lale devri çocuklarıyız:)
Kimbilir bu yollardan kimler geldi geçti..
Utanması gerekenler zevki -aleme dalmış ..
Ne diyelim zor hayat yine bizi seçti :)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Çark bir gün kırılır ddevranda döner...

...Dediler kıral meğer çıplakmış...  :-\

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Evetya elbet birgün keser döner sap döner gün gelir hesap döner .
Padişahlığa özlem duyanlarda anlar birgün sosyal devlet olmanın ve  demokrasinin ne demek olduğunu ..

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sanırım bu konuda bende hata yapıyorum. Tükçe'mizi doğru kullanalım başta ben olmak üzere  :-[

Ne Mutlu Türküm Diyene     :turk

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Birbirimizi uyarsak mı ? Acaba bu Türkçe konusunda. :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Andımızı Kaldırmışlar..Hiç dert değil...
Kimsenin varlığını armağan etmesi falan gerekmiyor .Yeteriz biz bize..Ne mutlu cumhuriyet çocuklarına..Yurtta barış dünyada barıştır yaşam felsefemiz.Özgürlük ve bağımsızlık ise karekterimizdir bizim.Selam olsun Mustafa Kemal'e.Selam olsun Atatürkçü gençliğe ...
Ülkemin üzerine çöken bu karabela karagüçler ruhuma sıkıntı veriyor ve mutsuz ediyor artık beni.Hazır başörtü yasağı kalkmış.Türban sevdamız da atağa geçmişken .Allahu ekber nidaları çınlıyor kulaklarımda. Ve artık istifa ediyorum Türklükten ! Günün aydın olsun Türkiye "Ne Mutlu İşbirlikçilere Teokratik Düzene Alkış Tutanlara"