"Ne kadar çok şey kaçırdım şu hayatta''...

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan \"Ne kadar çok şey kaçırdım şu hayatta''... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,080 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı \"Ne kadar çok şey kaçırdım şu hayatta''...
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
"Ne kadar çok şey kaçırdım şu hayatta, zamanın akışına bıraktığım bunca şey, bir daha geri gelmeyecek zaman parçaları ve bir daha yaşayamayacağım sevdiğim zamanlar...

Kaderimi elime verseydiler bırakırmıydım bunca şeyi bir bilinmezliğin ortasına ya da salarmıydım kendimi kimsesizliğin tam göbeğine bunca güzel insana rağmen.

Hiç incelmeden, şöyle kabaca bir düşündüğümde bile o kadar çok şey varki hayatımda bir daha yaşayamayacağım, bundan sonraki bütün hayatımı bir araya getirsem bile yanına yaklaşamayacağım mutluluklar asılı duruyor tam ucunda yalnız geçen zamanın. Götürdüler işte sormadan, gözümün içine bakmadan ki belki de ondan korktular, tam göz bebeklerimin ortasında duruyordu korkularım, bütün gücüyle bağırıyordular uzaktan tepkisiz seyredenlere.

Neler gitti hayatımdan, beni beklemeyen bir zaman yüzünden; bir cenaze, acısını taa içimde hissettiğim, hala inanmak istemediğim bir gidiş. Başka bir cenaze daha vardı farkında olmadığım, içimde bir çocuk vardı hala umudu olan, öldürmüşler. Ve bir cenaze daha hayatımın güzel yıllarından armağan güzel bir insan için mezarına toprak atmam gereken. İrili ufaklı bir çok şey geçti benim yokluğumda, benim hayatımdan. Ve ben hepsini bir seyirci gibi bir kenarından seyrettim, alkışlarım bile duyulmadan.

Bütün bunların yanında zaman var kaçan, sevdiğim insanların en güzel anları var kaybettiğim. Mesela büyükler var hayatımda çok sevdiğim, artık yaşlanmakta olan ve bu yaşanılan yılları bir daha yaşayamayacak olan hayatın anlamları var bir ucunda hayatın. Bundan sonra ne kadar daha yaşayacakları belli olmayan "herşeylerim" var mesela. Hislerimi anlatamama engel bir zaman var tam boğazımın şurasında duran ve nefes alıp vermemi zorlaştıran. Anlatmak istedğim ama bir türlü dilimin dönmediği şeyler...

Kaybettiklerim dışında kazandıklarımda var elbet. Yeryüzünde sevgiye dair bütün korkular mesela. Bütün cümlelerin başına "Ya ... ise " ekleten ve bir ihtimaller denizinde boğulmama sebep olan korkular. Gece uyurken çalan telefonun hayatımın önemli bir kısmını hiç acımadan götürebilmesine sebep olan korkular. Şüpheler var sonra, aklımın bir yarısını meşgul eden, sırf ben burada üzülmeyeyim diye yalanın hasını söyleyebilecek insanlar yüzünden sahip olduğum şüpheler ki onlar tamamen ayrı bir zaman dilimi çaldılar hayatımdan. Bir de çaresizlik var koynumda, elimi uzatamadığım insanlar var, yüreklerine en zor anlarında dokunamadığım ve bundan sonra görüp görebileceğim hiç bir güzel günün tamir edemeyeceği anılar bırakan çaresizlik.

Kod:
Alıntı
.

A

ayben

Kaderimi elime verseydiler bırakırmıydım bunca şeyi bir bilinmezliğin ortasına ya da salarmıydım kendimi kimsesizliğin tam göbeğine bunca güzel insana rağmen.

bir oyun gibi oynanılmasına izin verirmiydim hayatımla? başkalarının benim tercihlerimi yargısızca infaz edişlerini izlermiydim? hayatımda herşeye yön verebilseydim eğer şuan sevdiklerimle olmak istemezmiydim? kandırılmadan, sadece huzurla. geçmişe dönüp kaçırdığım fırsatları yeniden yakalamazmıydım ya da kendime daha fazla seçenekler sunup tek tek denemezmiydim sanıyorsun?
şu koca oyunu kendi zaferimle sonlandırmak istemezmiyim sanıyorsun?

peki zafer nedir? biliyor musun? kendi zaferimi elde edene kadar takmam hayatı kafama kaybettiklerimi kazanana dek terk etmem bu yolu...

neyse codex saol güzeldi bende kendimce bunları eklemek istedim okuduktan sonra içimden geçenleri paylşamak istedim sizlerle...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
güzel bi yazı olmuş,,bu yazıyı okurken nedense, can dündar ın bi sözü geldi aklıma :
". zaman satın alınamaz, yakalanabilir ancak..''

C

cnslmst

sorunda bu ya zamanı yakalaya bilmek... teşekkürler codex...

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
zamanın akışına bıraktığım bunca şey, bir daha geri gelmeyecek zaman parçaları ve bir daha yaşayamayacağım sevdiğim zamanlar...

öyle değil mi hepimiz birçok şeyi arkamızda bırakıyoruz.. belki iyi belki kötü..neler  neler sığıyor bu hayata..güzel bir paylaşımdı teşekkürler ;)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
korkular şüpheler çaresizlik.... hiç bir güzel günün tamir edemeyeceği anılar bırakan çaresizlik.
güzell bir yazıydıı teşekkürler

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Çaresizlik.....İnsanoğlunun ne kadar aciz olduğunun göstergesi aslında bana göre...
Ne zamanı geri alabiliriz...ne gideni geri getirebiliriz...nede o sonsuz yolculuktan biz geri gelebiliriz.
Herşey bomboş sanki......ama düşününce bir o kadar da anlamlı....neresinden tutmalı hayatı...??

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
feridis' Alıntı:
zamanın akışına bıraktığım bunca şey, bir daha geri gelmeyecek zaman parçaları ve bir daha yaşayamayacağım sevdiğim zamanlar...

öyle değil mi hepimiz birçok şeyi arkamızda bırakıyoruz.. belki iyi belki kötü..neler  neler sığıyor bu hayata..güzel bir paylaşımdı teşekkürler ;)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
her serrin içinde bi hayır, her hayırın içinde bi şer vardır.. yinede üzülmemek gerek  en azından zararın neresinden dönersen kardır diyip bugünden itibaren özlememek için dünleri ugrasmak gerek ;) ;)

yazı süperdi saol ;)

T

tubix

Kullanıcı
30 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
süpermişşş çok güselll paylaşımın için saol  :)

EmSaL

EmSaL

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Keşkelerim yok hayatımda diyebilen kaç insan varki şu dünyada....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hemde neler neler abi ya,hayatın kendisi kaçırdım belki, sanki başka birisinin hayatını yaşıyor gibiyim.
Yanlış bir otobüse binmişim gibi, sanki gitmek istediğim yerin tersine gideninden.
Öyle bir şey işte, anlamlandıramadıgım.Kaçırdığım hayat.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Hemde neler neler abi ya,hayatın kendisi kaçırdım belki, sanki başka birisinin hayatını yaşıyor gibiyim.
Yanlış bir otobüse binmişim gibi, sanki gitmek istediğim yerin tersine gideninden.
Öyle bir şey işte, anlamlandıramadıgım.Kaçırdığım hayat.
Heheheheheheheh senin adına üzüldüm ama üslubun esprili kusura bakma güldürdü beni
Buarada yazı güzeldi ,sanırım ben şanslı bir insanım,yaptığım seçimlerimden ötürü iyiki lerim keşkelerimden  daha çok,zaman akıp gitti ama bende yolda bonusları toplamaya çalıştım,teşekkürler paylaşım için...

G

günışığı

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.neclaalptekin.com
Harika bir anlatımdı. Iskaladıklarımızı sonradan görebilmek ve hesaplaşabilmek olsa gerek, yeni başlangıçlara atılan temelin ilk harcı.

Yıldız yağsın gecelerinize. Sevgimle.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ebruliyn' Alıntı:
Heheheheheheheh senin adına üzüldüm ama üslubun esprili kusura bakma güldürdü beni
Daim olsun gülüşünüz efendim,kaçırılmamış bir hayat dilerim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
sanki başka birisinin hayatını yaşıyor gibiyim.
Didem,Korsan'ın bu şekilde dile getirmesi hoşuma gitti