Ne istediğini biliyor musun?

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan Ne istediğini biliyor musun? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,056 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Ne istediğini biliyor musun?
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan prenses35
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul

Yoksa bildiğin, neler istemediğin mi?

Yaşlanmak istemiyorum, yorulmak istemiyorum,
Masa başında çalışmak istemiyorum. Trafikte sürünmek istemiyorum.

Bildiklerim de var. Çok para kazanmak istiyorum. Büyük bir şirkette çalışmak istiyorum.

Beğenilmek istiyorum, yükselmek istiyorum.

Merak ettiğim ülkeleri gezmek, yeni insanlar tanımak istiyorum.

Ben aslında ne istediğimi bilmiyorum.

Neleri sevdiğimi, neleri “en” çok sevdiğimi bilmiyorum. Neden mutsuzum bilmiyorum. Neden memnun değilim kendimden ve hayatımdan, bilmiyorum.

Şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Karnım acıktı, ne yemeliyim bilmiyorum.

Ben kimim bilmiyorum.

En son ne zaman bir seçim yaptın kendin için? Nereye gidelim? Fark etmez!

Hangi filmi seyredelim? Fark etmez!

Kaçta buluşalım? Benim için fark etmez!

Çay mı, kahve mi? Bilmem ki? Sen seç!

Teşekkür ederim. Değmez.

Ne bu? Neden fark etmiyor? Kimin yaşamı bu?

Nereye gidelim? Bugün hava çok güzel, açık havada oturacağımız bir yerlere gidelim!

Hangi filmi seyredelim? Atıf Yılmaz’ın son filmini tercih ederim.

Kaçta buluşalım? Benim için saat 11 uygun, saat 16’da evde olmalıyım. Ne dersin?

Çay mı, kahve mi? Hmm, demli bir çay, bir parça limon ile.

Teşekkür ederim. Rica ederim, benim için bir keyifti.

Peki ya bu?

Aradaki 7 farkı bulun, hayatınızı değiştirecek ödülü kazanın.

Değerli bir an

Yaşadığınız her saatin bir dakikasını kendinize ayırın, kendinizi dinleyin, takdir edin ve sevin. Duygularınızı harekete geçirin, sizi etkileyen her şeyi keşfedin ve peşine düşün. Eylemi başlatacak şey yaşadığınız duygunun ta kendisi, sahip çıkın. Bugün nerdesiniz ve ne yapıyorsunuz? Hangi duygularınız ve seçimleriniz bunu sağladı. İsteklerinizi gerçekleştirmek için, bu istekleri ortaya çıkaran duygularınızı keşfedin, akıl + duygu işbirliği ile seçimlerinizi yapın.

Değerli bir söz

“Daha çok hayat enerjisi üretmenin en kolay yolu daha çok sevmektir. Sınırsız, karşılıksız sevmektir. Sevgi, oktanı en yüksek, fiyatı en ucuz yakıttır. Bagajınıza daha çok sevgi yükleyin.” Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Kaynak: Yenibiriş

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
tek kelimeyle süperr.eftelya çok güzel bir yazı bu..evet hayatımızı bir anlama sokmak için farketmezlerden uzak durmak gerekiyor..her konuda bir seçimimiz olmalıki muallakta kalıp önümüzden kayıp giden fırsatları kaçırmayalım ;)teşekkürler

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok güzel bazı şeyleri farkettirici bir yazı..

B

beyo

Kullanıcı
28 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ank
tebrkler.. işte hepimizin yaşadığı kaoslar.

K

Kristal

Yaşadığınız her saatin bir dakikasını kendinize ayırın...
Bu güzeldi...

D

düşler.sokağı

Kullanıcı
17 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sevmek,sevmek,sevmek işte bütün mesele bu :-[ tşkler yazı mükemmel

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kışkırtıcı demek geldi içimden nedense:)

Teşekkürler eftelya.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bir yazı gerçekten bu.
"Farketmez"...
Kibarlık olsun diye kullandığım bir sözcüktü, sonraları baktım ki, farketmeyen herşeyi sevmeden yapıyorum. :)
Ve aynı şekilde benimle birlikte olan kişilerde durumdan hoşnut değillerdi.
Artık fikrim sorulduğunda, gerçekten "farketmez" ise bu yanıtı veriyorum ama artık çoğunlukla tercih hakkımı kullanıyorum ve başkalarının tercihlerine saygı duyuyorum. Ortak bir noktada, anlaşarak buluşmak çok harika...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ne istediğin önemlidirde neden istediğin ? egomu ? baska bir şeymi ?yada sadece istediğin içinmi hani derler içimden geldi gibi.O zaman ben baya şanslıyım.

Evet evet  neyi NEDEN istediğimi biliyorum çünkü.
Çok şanslıyım çok
Yazı güzel arkadasım bir artımı daha buldum ve bu sabah baska sabahlardan daha bir megoloman gibiyim :)

T

tnctrkcell

Değerli bir an

Yaşadığınız her saatin bir dakikasını kendinize ayırın, kendinizi dinleyin, takdir edin ve sevin. Duygularınızı harekete geçirin, sizi etkileyen her şeyi keşfedin ve peşine düşün. Eylemi başlatacak şey yaşadığınız duygunun ta kendisi, sahip çıkın. Bugün nerdesiniz ve ne yapıyorsunuz? Hangi duygularınız ve seçimleriniz bunu sağladı. İsteklerinizi gerçekleştirmek için, bu istekleri ortaya çıkaran duygularınızı keşfedin, akıl + duygu işbirliği ile seçimlerinizi yapın.

Değerli bir söz

“Daha çok hayat enerjisi üretmenin en kolay yolu daha çok sevmektir. Sınırsız, karşılıksız sevmektir. Sevgi, oktanı en yüksek, fiyatı en ucuz yakıttır. Bagajınıza daha çok sevgi yükleyin.” Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
;) ;) ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
ne istediğinden çok nasıl yapacağın önemli çoğu zaman
isteyipte ona ulaşamadığın zaman istemenin bir anlamı kalmıyor
eğer gidiceğin yolu göremiyorsan sana verilen öğütlerin, okuduğun yazıların, edindiğin hiçbir tecrübenin anlamı yok

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
cok güzel bi yazı ne istedigimizin farkına vardımız güz yasamanın tadına varcagız ama nerde...

"farketmez,bilmiyorum" kelimelerini cok kullanıyorum ben. bu ibraz cekingenlikten meydana gelio galiba ::)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok aslında ne istediğim hususunda tereddütlerim var ama ne istemediğimi biliyorum vesselam.
Ben sanki daha şanslıyım bu durumda ne istediğini bilmekten ziyade ne istemediğini bilmek daha büyük bir kazanç gibi görunuyor.
Çünkü insanların ne istediği değişebilir hemde sürekli ama ne istemediği pek okadar homojen bir yapıda değildir en azından digereine kıyasla evet evet ben daha şanslıyım.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok güzel bir yazı çoğunlukla farketmez bilmiyorum sen bilirsin gibi kelimeleri bende kullanırdım ama gerçekdende bazen kendimizi dinlemeyi unutuyoruz ve bir bakmışın ordan oraya sürükleniyorsun.

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
gercktende insanı düsündüren bi yazı . insan önce kendine zaman ayurmalısır,ne istediğini bilmelidir ve KaRsIlIKsIz sewmelidir.