Nasrettin Hoca(Özel)

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Nasrettin Hoca(Özel) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,035 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Nasrettin Hoca(Özel)
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan metalci
S

senarist081

Adamın biri Nasreddin Hocaya sormuş:

- Hoca bir mizah sitesi hacklenmiş duydun mu?
- Hoca demiş bana ne!
- İyi ama hocam senin site hacklenmiş.
- iyide o zaman sana ne!

-----------------------------------------------------

Nasreddin hoca birgün küçük hack programlarıyla Yahoo'yu hacklemeye çalışıyormuş.
Çevresindekiler sormuş.
- Hoca ne yapıyorsun.
- Görmüyormusunuz Yahoo'yu hacklemeye çalışıyorum.
- İyi de hocam o programla Yahoo hacklenmez ki!
- Ya hacklenirse.

------------------------------------------------------

Hocaya sormuşlar
- Hocam dünyanın merkezi neresi.
Hoca demiş.
- Google da girip "dünyanın merkezi" diye arattır demiş.

Hocadan devamlı Windows XP cdsini istiyorlarmış
Hocada bakmış olacak değil en sonunda
- Cd yi bardak altlığı yaptım demiş.
- İyide hocam hiç CD den bardak altlığı olurmu demiş.
Hoca da
- Niyetin yoksa vermeye bardak altlığıda olur demiş.

Arkadaşları Hocaya dert yanıyorlar
- Hocam senin karın internette çok sört yapıyor demişler.
Hocada
- Olurmu canım o kadar sörf yapsaydı bizim siteyede uğrardı demiş.
Adamın biri hocaya

--------------------------------------------------------

- Hocam siten kaç tekil hit alıyor der.
- Hocada Aylık 10.000 der
Aradan birkaç yıl geçer. Aynı adam hocaya tekrar sorar.
- Hocam siten kaç tekil hit alıyor der.
- Hoca yine 10.000 der.
- İyide hocam bunca yıldır hiç değişmedimi der.
Hocada
- Erkek adamın ağzından laf bir kere çıkar.

-------------------------------------------------------

Hoca birgün CDciye gidiyormuş. Çocuklar önünü kesip.
- Hocam bize de oyun cd si alsana demişler. Yalnız içlerinden biri hocaya para vererek Doom3 cdsi istemiş.
Hoca akşam CDciden dönerken çocuklar yine önünü kesip hocaya hani bizim CD demişler.
Hocada yalnız bir Cd çıkarıp parasını veren çocuğa vermiş. Sonra da
- Parayı veren oyunu oynar demiş.

Hocanın bilgisayarına virüs girmiş. Hoca çok dertliymiş.
Çevresindekiler sormuş.
- Hoca kimi getirelim de baksın bilgisayara demişler.
Hocada
- Çernobil virüsünü yiyen birini getirin demiş. Benim halimden en iyi o anlar.

Hoca internetten tanıştığı bir kadın ile evlenir fakat daha kadının yüzünü görmemiştir
Gerdek gecesi bakarki kadın çok çirkin. Hoca birgün seyahate çıkar ve karısı:
- MSN listeme kimi ekliyim diye sorar.
Hocada
- Beni eklemede kimi eklsesen ekle der.

S

senarist081

Valla daha eklemeden önce koptum bu Modern,milenyum fıkraları okurken ve sizlerle de paylaşmak istedim.. ;D ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Offff offff offff ki ne offff :(:(
Değerlerimiz teknoloji kurbanı olmaya başladılar demek!
Bundan sonraki kuşaklar için Nasrettin Hoca şamata konusu olacak demek!
Yazık yav!

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunlar acaba ileride, uzunca seneler sonra çocuklarımıza Nasreddin hoca fıkraları diye yutturulur mu?? Ve hatta belki bize de böyle yapmışlardır?? Belki bizim bildiğimiz fıkraların çok çooook orijinalleri vardır??

S

senarist081

Offff offff offff ki ne offff
Değerlerimiz teknoloji kurbanı olmaya başladılar demek!
Bundan sonraki kuşaklar için Nasrettin Hoca şamata konusu olacak demek!
Yazık yav!

Adminim yazdıklarınızda gökten yere kadar haklısınız ve ne yazık ki ben Nasrettin Hoca gibi milli bir değerimizi Alet edenlere malzemecilik yaptım ne acı,bu hataya nasıl düştüm o kadar da Tarih'e ve Milli değerlerimize o kadar önem vermeme rağmen..Bana da yazıklar olsun... :( :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Bunlar acaba ileride, uzunca seneler sonra çocuklarımıza Nasreddin hoca fıkraları diye yutturulur mu?? Ve hatta belki bize de böyle yapmışlardır?? Belki bizim bildiğimiz fıkraların çok çooook orijinalleri vardır??
Ama bak Tarık? Çok akıllıca bir yorum seni kurtardı... ;)

S

senarist081

Buna alıntıda ismi geçen sitede rastladım..İlk okuduğumda çok gülmüştüm ama Nasrettin Hoca fıkrası olduğu için değil de günümüze uyarladıkları için itiraf etmeliyim ki şu anda karma karışık ve de pişman bir durumda şaşıyorum..Yorumlarınızla ben de kendime dersler çıkardım,çok yerinde bir yorum yazmışsınız Zeynep Hanıma ve Didem sana bu konuda duyarlılığınız için teşekkür etmeliyim aslında... :( :-\

S

senarist081

Tüm Orjinalliğiyle Hadi Buyrun Hep Beraber Nasrettin Hoca Fıkralarını Koruyalım...(Nasrettin Hoca Fıkraları)

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...
******************************************************************************************
Bir gün Nasreddin Hoca sehire gelip, bir arkadasiyla birlikte handa kalmis. Gece yarisi arkadasi sormus :

-Hocam, uyudunuz mu?

-Buyurun birsey mi var?

-Biraz borç para isteyeyim demistim.

Nasreddin Hoca derhal horlamaya baslayip:

-Ben uyuyorum! demis.
******************************************************************************************
Hocanın kızı müthiş bir gümbürtü duyup seslenir:- Baba, bu ses nedir ?- Hiç kızım hiç, kavuk merdivenden yuvarlandı da.- A! baba, kavuktan bu kadar çok ses çıkar mı?- Çıkar kızım çıkar.Altında ben olursam çıkar.
hocaya bır gun sormuslar : hocam burcunuz nedir?
hoca:teke demiş
ahali:tekee diye bir burç yoktur ki demış
hoca:60 yıl once doğduğumda bırcum oğlaktı 60 yıl sonra buyudu teke oldu demıs
**RÜZGARIN ATTIĞI ADAM:
Hoca bir gün boş bir bostana dalar yolar temizler bostanda ne varsa marullar patlıcanlar salatalar. Doldurur bir çuvala tıka basa tam yükü yüklenecekken Çam yarması bir adam peyda olur herif der ne arıyorsun burada hoca bir düşünür ve cevabı bulur Der ki:

-Dün bir rüzgar çıkmıştı ya o attı beni buraya
-Demek seni buraya atan rüzgar peki ya bu patlıcanlar marullar onları da hep rüzgarmı kopardı

-Evet biraz fazlaca esiyordu beni öteye beriye savurdu neye uğradığımı bilemedim bari şunlara tutunayımm dedim neye tutundum sa elimde kaldı.

Bunun üzerine bostancı kızar:

-Peki çuvala koyan da mı rüzgar söyle kim doldurdu çuvala bunu?
Hoca tatlı tatlı kaşır burnunu
sonra döner der ki:
-ilahioğlum işte ben de onu düşünüyorum ya......****************************************************************************************

adamin biri gitmiş Nasreddin Hocaya şaka olsun
-"Hocam hoccam" diya bağıra bağıra gelmiş.
Hoca:
-"noldu"demiş.
Adam:
-"Hocam karın aklını kaybetti." demiş.
Hoca oturmuş düşünmeye başlamış..
bunu gören adamHoca'ya sormuş:
-"Hocam niye oturuyosun?":
Hoca:
-"zaten benim karı aklını kaybetmişti, bir daha nasıl kaybetti diye düşünüyorum."demiş
Hoca, evlilik ne demektir?

-Gunduzleri cifte hirlama, geceleri cifte horlama!
*****************************************************************************************
Hoca, küçük yasta da beklenmedik sakalar yapar, etrafindakileri sasIrtIrmIs. AnasI terzi çIraklIgIna vermis onu. Bir, iki yIl derken, kadIncagIz sormus:

"Oglum neler ögrendin? Anlat da sevineyim."

"Olur, anacIgIm." demis Hoca. "Simdilik isin yarIsInI ögrendim. Dikilmis seyleri söküyorum. Ömrüm de yeterse, elbise dikmeyi de tez zamanda ögrenecegim."

Bir gün Nasreddin Hoca ve arkadaşları iddiaya tutuşmuşlar. Eğer Hoca karanlık ve soğuk bir gecede, sabaha kadar köy meydanında bekleyebilirse arkadaşları ona güzel bir ziyafet çekecekmiş. Şayet bunu beceremezse o, arkadaşlarına ziyafet çekecek. Kararlaştırılan gün Hoca meydanın ortasında, sabaha kadar tir, tir titreyerek beklemiş. Sonra yanına gelenlere :
- Tamam demiş. İddiayı kazandım.
- Ne oldu ne yaptın demişler.
- Bekledim sabaha kadar demiş.
- Hayır demişler. Sen uzaktaki bir mum ışığı ile ısınmışsın. İddiayı kaybettin! Ziyafetimizi hazırla. Hoca çaresiz kabul etmiş. Ziyafet vakti kocaman bir kazanın altına minicik bir mum koymuş. Güya yemek pişirecek.
- Ne yapıyorsun? demişler. Kıs, kıs gülerek cevap vermiş :
- Bu mum sıcağıyla size yemek pişireceğim arkadaşlar. Uzaktaki bir mum ışığıyla ben nasıl ısındıysam, bu kazandaki yemek de öyle pişecek!...

*****************************************************************************************

Nasrettin Hoca Fıkralarının bu orjinalliğiyle kalması için gelin hep beraber el birliğiyle mücadele edelim arkadaşlar(Zeynep Hanım ve Sevgili Dideme'de bu konudaki duyarlılıkları için tekrar tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben çok gülüyorum bu fıkralara. :D :D
Teşekkürler bu hoş jest için Tarık...  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tarıkcım neden üzülüyorsun ki? :)
Elbette zaman değişiyor, ve standup'larda özellikle, çok şey ti'ye alınıyor. Alışıyoruz elbette.
Ama bazı isimler var ki, onlarla oynanmamalı diyorum. Bu benim görüşüm.
Bazı şeylere acı acı gülümseyemiyorum bile.
Çok zor bir iş değil çok edebiyatçımızın, düşünürümüzün konuşmalarını bilgisayar diline uyarlamak.:)
Sende tanıksındır, bugün sanal dünyada pek çok şairin güzelim şiirleri kılıktan kılığa sokularak dolaşmakta.

S

senarist081

Tarıkcım neden üzülüyorsun ki?
Elbette zaman değişiyor, ve standup'larda özellikle, çok şey ti'ye alınıyor. Alışıyoruz elbette.
Ama bazı isimler var ki, onlarla oynanmamalı diyorum. Bu benim görüşüm.
Bazı şeylere acı acı gülümseyemiyorum bile.
Çok zor bir iş değil çok edebiyatçımızın, düşünürümüzün konuşmalarını bilgisayar diline uyarlamak.
Sende tanıksındır, bugün sanal dünyada pek çok şairin güzelim şiirleri kılıktan kılığa sokularak dolaşmakta.
Bir anlık gafletime üzülüyorum ve Milli değerlerimizi malzeme yapıp farklı şekilde lanse edip bize sunanlara üzülüyorum..Edebiyatımızı yalınlaştırıp,Türkçemizi katledenlere üzülüyorum Zeynep Hanım..Daha üzüldüğüm çok şey var ama buna ne cümleler yeter ne de satırlar.. :dusun

Ö

ölüdeniz

Gaflet yok Senarist güzel paylaşımın için teşekkürler :)

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
HARBİİ  ÇOK KOMİKLR  YA

SIKMA CANINI  TEKNOLOJİK  NASRETTİNDE İİ
;D ;D