Nasıl bir dünya da yaşıyoruz yaaaa...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Nasıl bir dünya da yaşıyoruz yaaaa... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,774 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nasıl bir dünya da yaşıyoruz yaaaa...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan longcoming
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yaşanmış bir öykü...

Bir genç cumartesi gecesi bir partiye gidiyor.

Çok eğleniyor, birkaç bira içiyor

Partiden tanıştığı bir kız ondan çok etkilenmiş görünüyor ve onu başka bir partiye davet ediyor

Hemen kabul ediyor ve diğer partinin gerçekleştiği yerde birkaç bira daha içiyor  ve daha sonra anlaşıldığı üzere birileri buna uyuşturucu veriyor
(hangi uyuşturucu olduğu blinmiyor).

Daha sonra bu genç uyandığında içi buzla doldurulmuş bir küvette Çırılçıplak olduğunu anlıyor.

Hala içkinin etkisinde olduğunu hissediyor ve etrafına baktığında yalnız olduğunu anlıyor, etrafına bakıyor göğsünde rujla yazılmış bir kâğıt olduğunu fark ediyor

Kâğıtta şöYLE yazıyor:'112'yi ara yoksa öleceksin!'.
&nb sp;
Küvetin yakınında bir telefon görüyor ve hemen 112'yi arıyor

Ama nerede olduğunu, ne içtiğini, kimlerle olduğunu bilmediğini söylüyor

Operatör hemen ona küvetten çıkmasını ve bir aynanın karşısına geçmesini söylüyor

Genç, göğsünde hiçbir anormallik görmüyor ama Operatör sırtına bakmasını söyleyince, sırtında 2 tane büyük yarık olduğunu fark ediyor.

Bunun üzerine operatör, onun tekrar buz dolu küvete dönmesini ve orada ambulansı beklemesini söylüyor

Hastanede yapılan incelemeden sonra, onun 2 Böbreğinin çalınmış olduğu anlaşılıyor Her bir böbrek karaborsada 10.000 Dolar ediyor
( gencin bundan haberi yok tabii ).

Daha sonra anlaşıldığına göre:

2. parti tamamen sahte, bu işe karışan insanların çok iyi tıbbi bilgileri var ve verilen uyuşturucu eğlence amacını içermiyor

Şu anda bu genç hastanede, onu yaşamda tutan bir alete bağlanmış durumda ve hala dokularına uygun bir böbrek bekliyor

Mafya profesyonellerle çalışıyor

Büyük şehirlerde aktif durumda çok böyle grup olduğu biliniyor

New Orleans, New York ve bir söylentiye göre İstanbul ve  Ankara'da da faaliyet gösteriyor

Bu mafya çok iyi örgütlenmiş ve finanse edilmiş.

112 bu suçu artık tanıdığ ından dolayı, kişileri hemen aynaya yönlendirerek, olayın boyutunu anlamaya çalışıyor

Lütfen bu hikâyeyi tanıdığınız herkese anlatınız

bu herkesin başına gelebilir

Hukuk Fakültesinde okuyan bir arkadaşımdan dün bir Çay muhabbeti
esnasında bunu dinledim

Sultanahmet civarında bir çay bahçesinde oturuyormuş Bir çay söylemiş.

Yan masaya iki adam oturmuş ve onlar da çay söylemişler

Çaylar gelmiş, çayı 2 adama uzatan garsona,  adamlar 'yok' demişler, 'delikanlıya ver', daha önce geldi kendisi'

Delikanlıyla 'yok, siz için' vs. gibisinden ufak Şakalaşmalar olmuş

Çaylar yudumlanırken 2 adam yemekte oldukları Bisküvilerden delikanlıya uzatıp  'buyurun, alın'demişler

Delikanlı da kıramamış ve birkaç tane alıp yemiş.

Daha sonra otobüsüne binmek için oradan kalkmış

Otobüse bineceği sırada uykusu  gelmeye başlamış, etrafına baktığında çay bahçesindeki adamların kendisini izlediğini fark etmiş ve telaşa kapılmış

Çoğu kimsenin bildiği, Hukuk Fakültesi öğretimüyelerinden birinin de anlattığı bir 911 vakası aklına gelmiş: ( Böbrekleri çalınan birisi ).

Her neyse...

Hemen kendisini alması için arkadaşına telefon etmiş.

Arkadaşı gelmiş ve hastaneye gitmişler.

Doktorun sözleri: Eğer eve gitmiş olsaydın bir daha uyanamazdın.

Çünkü sana verilen uyku ilacı dozajı öldürücü düzeyde!'

Psk. Emel Kalınkılıç NOT: Kendinizi, sevdiklerinizi, yakınlarınızı düşün ...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu nasıl bir şeydir ya! Anlamak mümkün değil gerçekten de bunlar insan değil!

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ne yazık ki... gençlerimiz bilinçsiz şekilde davranarak güven duygusunu hiç tanımadıkları kişilerde yaşıyorlar karşı cinsin çekiciliği sebebi ile sadece böbreklerinden değil hayatlarından oluyorlar, bu gidişe dur demenin yolu çok fazla olduğu halde biz kişiler olarak dağları devirip dünyayı yakarken hatta bir araya gelip bunun değişmesi için çabalarken kendi içimize geri döndüğmüzde bu insanlara çanak tutar vaziyette durmaya devam ediyoruz.. her aile bunu idrak etmek için kendi başına gelmesini bekliyorsa artık bizim için yapılacak çok fazla şey kalmamış demektir...

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
allah düşmanıma vermesin böylesini arkadaşlar aman dikkat  ne olur

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu haberler epey eski, ancak elbette bu iki haberle son bulmamıştır.
Çok yazık!

O

onurlu

Kullanıcı
6 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
balıkesir
güvenmeden nasıl yaşanır onuda anlamış değilim.insan denemez tabiki bu kimselere sözde insanlar.allah kimseyi bu hale düşürmesin çok acı bir durum.İnsanız neticede güven duymak çok önemli güvenimizin oluşması da zamana bağlı ne kadar güvensek bile bir insanın boş olduğu durumda olabilir.tamamen tezgah bu durum hayretle ağzım açık kalıyor bu tür haberlerde dikkatli olmalıyız her zaman.vicdansızlar kol geziyor etrafta.para için bir insanı nasıl bu hale getirirler hangi vicdanla başını yastığa koyarlar.Teşekkürler su perisi paylaşım için büyük bir ders içeriyor bu konu daha bir dikkatli olmamız için sevgiyle kal.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben teşekkür ederim...Bu yazıyı  ne kadar çok kişi ile paylaşırsak o kadar iyi..Çoçuklarıma her zaman güvenilmeyen yerlerden açık bir şeyler yiyip içmemelerini söylerdim,ama bundna sonra mümkünse hiç bir şey yememelerini söylüyorum..En basit geçen sene bir pastanede,ayranın içine şırıngayla ilaç sıkıp için iki kızın bayıltıldığı haberini yaşadığım memlekette duymuştum ama pek inanasım gelmemişti..Ama bu haberi duydukdan sonra,yanalrında bir büyük olmadıkça açık olsun kapalı olsun yedikleri,içtiklerine dikkat etmelerini gerekirse yememelerini öğütlüyorum....

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Okuduğum bir kitapta son sözler beni derinden etkilemiştir.Paylaşmak isterim.
İnsan uyanık olmalı;Hirosşimadan beri neyin tehlikede olduğuna karşın
Ve Auchwitz'den (Almanların toplama kampı) bu yana insanın neler yapabileceğine karşın uyanık olmalı.

Bu sözler beni derinden etkilemiştir.
Burada paylaşmak istedim,çünkü insanın neler yapabileceğine karşın bazen hayal gücümüz bile yetersiz kalıyor.