Nasıl başarılı bir yönetici olursunuz?

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Nasıl başarılı bir yönetici olursunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,953 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Nasıl başarılı bir yönetici olursunuz?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ayben
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Yönetimin bir sanat olduğu bilinciyle hareket ederseniz yaptığız işten keyif alırsız. Çalışanlarız da sizinle beraber olmaktan mutlu olur. Çalıştıkları yerlerde mutsuz insanlar işlerini kötü yapar; işe gelmemeyi, bahane uydurmayı, yalan konuşmayı alışkanlık haline getirir; işlerini habersiz terk eder. Etkin yönetici;
İş bilgisi ve iş ahlakı verir, neyin motive ettiğini anlayarak mutlu eder, değer verir.Çalışanın para kazanması teşvik eder,İyi çalışma koşulları öğretir,Varsa terfi olanakları tanımlar ve göz önüne koyar.İyi motive edilmiş bir kadro şirketinizi ve sizi başarıya götürecektir.
Ekibinizi nasıl organize edersiniz?
Ekibiniz bir spor takımı gibidir. Onları dikkatle seçmeli, doğru olan yerlere yerleştirmelisiniz.Kimin kime bağlı olduğunu gösterin.Organizasyon şeması yapın.Kötü liderlik, zayıf bir takım ruhu yaratır, İyi bir örgüt olamaz.Ekibinizi titizlikle seçin, kadroları şişirmeyin.Personelinizin becerilerini nasıl ortaya çıkarırsız?
Ne, ne zaman, nasıl, kim, hangi gibi sözcüklerle başlayan kişinin kendini anlatımına açık sorular sorarak onun başarı ve başarısızlıklarından güçlü ve zayıf yanlarından ve karşılaştığı güçlüklerden söz etmesini sağlayın.Konuyu netleştirmek için sadece ’evet’ ve ’hayır’ yanıtı gerektiren kendi içinde kapalı sorular sorun.Kişinin sözlerini dikkatle dinleyin.Bilgi almak amacıyla yönlendirici ve düşündürücü sorular sorun.Yeni sorularızı onun suskunluk anlarından yararlanarak sorun. Ve konuşmanın yüzde 40’ından fazlası siz yapmamaya çalışın.Fikirlerinizi her zaman somut örneklerle destekleyin.Sorunları birbiri ardında tartışmaktan kaçın.
 
D

DUYARKAT

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
  İyi bir yönetici takımına güven vermeli, tutarlı olmalı, sorumluluk almalı en önemlisi mücadele ruhu olmalı.
 
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
TEŞEKKÜRLER CODEX...
 
A

ayben

teşekkürler bunları bir kenera not alsam iyi olucak fazlasıyla gerekli olucak çünkü.
peki başka yönetici arkadaşlarımızda benim gibi adaylara taktik verip yol gösterebilir mi acaba  ???
 
Üst