mutluluk mu dedin?

• Konbuyu başlatan fıstık
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde fıstık tarafından oluşturulan mutluluk mu dedin? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,855 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı mutluluk mu dedin?
Konbuyu başlatan fıstık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
F

fıstık

Babanın hikayeleri,annenin yemekleri
Tamir ettiğin alet
Yeşil tişörtün yatarken giydiğin
Bir dostunun başarısı neler çektiğini bilmediğin
Elini sımsıkı tutan minicik el
Dudağında ıslık yürüdüğün yol
Birden çıktığın yolculuk
Sana açılan kapılar
Sana kapıyı açanlar
Hoş gelenler
Hoş buldukların
Yalnız kalabilmek dilediğinde
Kavuşabilmek özlediğinde.....

Bazen suskunluk kelimelerden daha çok şey anlatır ya...İşte öyle bir şey..Kendime ,çevreme yani pozitif elektrik vermek istediğim herkese....
Geçen gün bakkala girdim.Bizim bakkal,yaşlı bir amcayla sohbet ediyordu.Konu:"YTL"...Amca iyi olduğundan bahsediyordu. ‘Nasıl yani,şimdi biz yılbaşından önce yoksulduk,şimdi zengin mi olduk?’diye konuya girdim...Amca: ‘Karnımız doyuyor,daha ne isteyelim.’dedi.Ben önyargıya karşı olmama rağmen, direk olaya ideolojik olarak girdim...Sonra baktım ki amcam başka şeylerden bahsediyor..Diyor ki:
-Siz vitrin çocuklarısınız...Ne görürseniz istiyorsunuz,ne görürseniz alıyorsunuz.İdare etmeyi bilmiyorsunuz.Ondan sonra da paramız yetmiyor diye ağlıyorsunuz.Mutluluk karnının doymasıdır...Gerisi nasılsa gelir.Sen yağ kuyruğunda beklemenin,ekmeği karneyle almanın,savaşın ortasında her an ölmeyi beklemenin nasıl bir şey olduğunu biliyor musun?Sizler yetinmeyi,küçük şeylerle mutlu olmayı bilmiyorsunuz.Söyle bakalım,kaç tane ayakkabın var?Annenle babana sor,sana Kıbrıs harbinde tepelerinden geçen uçakları,karartmaları anlatsınlar...
Ben alacaklarımı aldım,hem de fazlasıyla!..Beraber çıktık.Eve kadar bana eşlik etti.Sohbet ederek yürüdük.Ne iş yaptığımı öğrenince yüzü ışıldadı.Çok hoşuna gitti.Çocuklarından filan bahsetti.Sonra vedalaştık,gitti...
Her insanın bir hikayesi vardır.Ayaküstü bir şeyler öğrendim.İnsanın karnının doyması,hatta nefes alabilmek kimi zaman...Güvenle uyuyup,yatağından güvenle kalkabilmek .Küçücük şeyler.Küçük, küçücük mutluluklar...Belki mutluluk öğrenilebilecek bir şey...Biraz pozitif bakabilmeli...
Mutluluk bazen o kadar kolay ki..Mutlu olmayı bilene,daha doğrusu mutlu olmak isteyene..Belki de bunu bir hayat felsefesi haline getirmeli,mutlu olmayı öğrenmeli..Kim olduğunu hatırlamıyorum,ünlü bir düşünür demiş ki: "Sadece aptallar mutlu olur..."Ara sıra aptal olmanın kime zararı olur ki...
Hadi yılın ilk erik çiçeği kokusunu ta ciğerlerinize kadar çekin...Bakalım siz de benim kadar mutlu olabilecek misiniz...Gerçi ben bu yıl,henüz bu mutluluğu yaşayamadım.Ama yakındır...
Mutluluk parfüm gibidir,kendine bulaştırmazsan,başkalarına veremezsin.. Bu bahar size mutluluk getirsin ve bulaştırın herkese...
Kaldırın başınızı,bakın gökyüzüne..
Aydınlık,mutlu bir geleceğe,gülümseyen bir yüzle...Tıpkı çakıl taşları gibi,rengarenk ama hepsi kendi renginde...

alıntı

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mutluluk bazen o kadar kolay ki..Mutlu olmayı bilene,daha doğrusu mutlu olmak isteyene..

kesinlikle çok doğru.mutlu olmak isteyen küçücük birşeyden bile mutlu olabilir..bu bizim elimizde..teşekkürler paylaşım için

İ

İCLAL

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
hatay
İnsanlar öyle doyumsuz ki...!
Bence herşey bakış açısına bağlı.Nasıl bakarsan öyle görürsün

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
güzel bir metin gerçekten ders çıkarılacak bir durum söz konusunu yanlız bana göre mutluluk karşılıklı yapılan fedakarlık ve bunun sonucu oluşan sevgidir.... gelin arkadaşlar mutluluk için ilk adımı atalım ve karşılıklı birbirimize fedakarlık gösterelim...anlayışlı olalım  :) :) ;) ;)

M

mina

Kullanıcı
10 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın
işte budur.... hakkaten harika insanlar mutluluğu dışarda aradığı sürece hiçbirzaman bu arayış son bulmayacak. Halbuki asıl kaynak içlerinde var bilseler arayışa da geçmeyecekler ama işte geçici mutluluklar peşinde koşmak zannedersem onlara meşgale olmuş. Yapacak tek bişi var kaynağın nerede olduğunu farketmelerini sağlamak eğer anlayabiecek kapasite de ise ve demişsin ya parfüm gibi üzerimize ne kadar çok kokulandırırsak okadar çok kişiyi etkilemiş oluruz. seni gönülden tebrik ediorum.....

G

gözyaşı

Kullanıcı
6 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
tekirdağ
gerçekten paylaşımların için çok teşekkürler fıstık çok anlamlı konu bence

I

iyambe

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
bolu
OKYANUS GIBI OLAMAK VEYA OKYANUSU BULMAK...

SU KENDINE SIRDAS ARIYORDU. ONCE BULUTA VERDI SIRRINI AGIR GELDI SU BULUTA. SAGANAK SAGANAK DOKTU SUYUN TUM SIRLARINI.
SONRA GOLE GITTI SU. ONA ANLATTI DERDINI. BU ARADA BULUT SUYUN SIRRINI YAGMUR YAPIP DOLU YAPIP KAR YAPIP SAVURDUGU ICIN ZAMAN ZAMAN TASIYORDU GOL VE SUYUN SIRRI IYICE ACIGA CIKIYORDU.
SONRA NEHRE VERDI SU SIRRINI. NEHIR ALDI SUYUN SIRRINI CEKIP GITTI. DEREYE VERDI. DERE BIRAZ DAHA YAVAS OLSADA NEHIRDEN O DA GOTURDU SUYUN SIRRINI BIR BASKA BILINMEZE. CAGLAYANLAR SELALELER AKARSULAR… HEPSI KAYBOLUYORDU BIR ANDA. SONRA BIR GUN TAKIP ETTI SU DEREYI. DERE OKYANUSA ULASINCA FARK ETTI SU BUTUN SIRLARININ AKARSULARLA CAGLAYANLARLA IRMAKLARLA… OKYANUSA TASINDIGINI.
KARAR VERDI SU. SIRRINI OKYANUSA VERECEKTI. OYLEDE YAPTI ZATEN. TUM SIRLARINI OKYANUSA VERDI. ARTIK SUYUN SIRRINI OKYANUSTAN BASKASI BILMIYORDU. NE TASTI OKYANUS NE BIR BASKASINA TASIDI SUYUN SIRRINI NE DE KURUDU…
GECEN KARSILASTIK SUYLA. BIR BARDAKTAYDI. SUSKUNDU. COK UGRASTIM KONUSTURAMADIM. BEN TAM GIDERKEN “DUR!” DEDI SU. DURDUM! “OKYANUS YUREKLI DOSTLAR BULMADAN SAKIN KONUSMA! TASIYAMAZLAR KALDIRAMAZLAR SENIN YUKUNU CANINI YAKARLAR UTANDIRIRLAR…” DEDI.
MUTLULUK BAZEN BİR ÇOCUĞUN GÜLÜMSEMESİNDE BAZEN UĞUR BÖCEĞİNİN KANATLARINDA AMA
ÇOK FAZLA ARAMA ÇÜNKÜ YAŞATABİLDİĞİN SÜRECE İÇİNDE