MÜKEMMEL KALP....

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde berrak tarafından oluşturulan MÜKEMMEL KALP.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,617 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı MÜKEMMEL KALP....
Konbuyu başlatan berrak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
Genç bir adam kendi kalbinin yörenin en güzel kalbi olduğunu ilan etmişti. Onu görenler de bunu onaylamıştı. Birden kalabalığı tam ortadan yaran yaşlı bir adam genç adama doğru yürüdü ve :

"Senin kalbin benim ki kadar güzel değil "dedi.

İşte tam o anda kalabalık ve genç adam yaşlı adamın kalbine doğru baktılar.

Çok hızlı çarpıyordu, fakat içinde çok fazla yara ve zaten çok az kalan boşluklarda çentikler vardı, onların da üzeri keskin çentiklerle dolu idi. Yaşlı adamın yaşlı kalbinin çok acı çektiği belli oluyordu

İnsanlar şaşırmıştı, yaşlı adam nasıl bu kalbin en güzel kalp olduğunu söyleyebilirdi.

Genç adam gülerek "şaka ediyor olmalısın" dedi yaşlı adama, "benim kalbim pürüzsüz mükemmellikte iken seninki gözyaşları ve acılardan oluşmuş yara izleri ile dolu"

"Doğru" diye yanıt verdi yaşlı adam

"Senin kalbin mükemmel gözüküyor

fakat ben asla yaşlı kalbimi senle değişmem.

O gördüğün her yara benim sevgimi verdiğim bir kişiyi gösteriyor.

Onlara kalbimin bir parçasını seve seve verdim, onlar da kendilerinden bir parçayı bana verdiler.

Bu yüzden bu parçalar benim verdiğim parçalara bazen tam uymadılar ve üstünde ya da köşelerinde pürüzler oldu.
Fakat ben onların her parçasını tek tek seviyorum, çünkü onların her biri paylaşılan sevgileri, dostlukları bana hatırlatıyor.

Bazen de sevgimin ve dostluklarımın karşılığını alamadım. O kalbimin içindeki yara dolu boşluklar da bu yüzden, ucu kıvrık bıçak gibi ve oldukça da acı verir.
Fakat hala boşturlar ve başka kalplerin de bana sevgi ve dostluklarını verebileceklerini, böylece de bu boşlukları doldurabileceklerini gösterir ve benim hala o umutla yaşamamı sağlar.

Şimdi söyle genç adam, sence hangi kalp daha güzel ?"

Genç adamın gözleri sevgi gözyaşlarıyla dolmuştu.

Yaşlı adama doğru yürüdü ve kalbinden genç ve güzel bir parçayı dostça ona doğru verdi. Yaşlı adamın kalbinde hala birçok boşluk vardı. Yaşlı adam genç adamın cömertçe verdiği kalbi dostlarının olduğu bölüme yerleştirdi, üzerine çentikler attı ve yerine bir güzel oturturdu.

Genç adam kendi kalbine doğru baktı, artık eskisi kadar mükemmel ve pürüzsüz değildi. Tâki yaşlı adam ona kendi kalbinden eski fakat güzel bir parça verene kadar.

Sonunda genç adam ve oradaki kalabalık gerçek kalbin güzelliğini anlamıştı.

Kalbi güzelleştiren onunla paylaşılan sevgi ve dostluktu. İçinde sevgi barındırmayan ve taşımayan hiç bir kalp gerçekten güzel olamazdı.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kalbi güzelleştiren onunla paylaşılan sevgi ve dostluktu...

cok güsel bi hikayeydi.. :(

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
biz türk milleti olarak tarih boyunca sevgiye insanlığa hoşgörüye değer veren bir toplum olduk bu formda her konuda sevgiden bahsetmemiz onu yaşadığımız sevgisiz yüzyılda bile arıyor olmamız bunun en büyük kanıtı bence. sevmek güzel şey kalbi ruhu bir yaşamı bile değiştirse yeter  ;)

K

Kristal

İncinmek,değer verilmiş olunduğunu gösterir.
Sen umurumdasın der kalp... :'(
Sonu elem versede...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
''''''''' İçinde sevgi barındırmayan ve taşımayan hiç bir kalp gerçekten güzel olamaz-dı.'''''''''
doğrusu da bu değilmi zaten..güzell bi hikaye..;)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
evler sobaları yanarken güzeldir
duvarları kirliyken
içinde çocuklar bağrışır,
büyükler gülüşürken..

İçinde yaşanmışlık varken güzeldir her şey
kalpler de öyle..

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
o ufacık organa neler sığıyor
en büyük kötülüklerde ondan çıkıyor
gördüğümüz ve şahit olduğumuz bütün iyiliklerde
çok değişik birşey ya
:-\

A

ayben

Teşekkürler gerçekten de bir budur benden :) :p

Güzel bir hikaye; sevgi ve yaşanmışlıklar...

K

kamuran

Ne güzel ve ne mutlu! :)

"...O gördüğün her yara benim sevgimi verdiğim bir kişiyi gösteriyor.
Onlara kalbimin bir parçasını seve seve verdim, onlar da kendilerinden bir parçayı bana verdiler..."

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Kalbi güzelleştiren onunla paylaşılan sevgi ve dostluktu. İçinde sevgi barındırmayan ve taşımayan hiç bir kalp gerçekten güzel olamazdı.
  Çok güzel anlamlı teşekkürler güzel paylaşımın için

G

GÜLBANU

Kullanıcı
5 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE GERÇEKTEN İZİMLE BAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ ::)

P

Paradoks

HER NASIL GÖRÜNÜRSE GÖRÜNSÜN ÖNEMLİ OLAN TASIDIGI DEGER VE İCERİSİNE YÜKLENMİS OLAN SEVGİ.. ;) TESEKKÜRLER.

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
yaratici_idea' Alıntı:
evler sobaları yanarken güzeldir
duvarları kirliyken
içinde çocuklar bağrışır,
büyükler gülüşürken..

İçinde yaşanmışlık varken güzeldir her şey
kalpler de öyle..
teşekkürler .... arkadaşlar kalp küçücük bir organ ama yaptığı işlevler okdar güzelki...