Muhasebecinin aşkı...

• Konbuyu başlatan Lier22
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Lier22 tarafından oluşturulan Muhasebecinin aşkı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,271 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Muhasebecinin aşkı...
Konbuyu başlatan Lier22
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bişileryapmaklazım
L

Lier22

Seni ilk gordugum an, aksam kasa sayiminda açik vermis veznadar gibi beynimden vurulmusa dondum. Uzun vadeli  mukerrer bakislarin altinda yildirim teftisi geciren  bir sube muduru gibi saskinim. Allah vergisi tedavul  kiymetlerin, henuz yari mamul emtiana, bayrak merasimindeki gibi siralanmis dislerine, kirmizi  bakiye veren dudaklarina baktikça tansiyonum mevduat  grafigi gibi inip çikiyor.

Subeler cari hesabina donmus arap saçlarin tasfiye  tarihi belli olmayan ekstreler gibi sana esrarengiz  bir hava veriyor.Insallah birgun demirbasim  olursun...Seni taniyali kalbim, bilanço çalismalarina  yeni baslamis muhasebe servisi gibi karmakarisik.  Pencerenin onunde koruma gorevlisi gibi dolastigim gunleri ve geceleri unutamiyorum. Gizli ve sahsina  gondermis oldugum sifresi kapatilmamis ask  mektuplarimi vicdaninin muhaberetinda kayda almadigina uzuldum, nazarinda sanki bir isimsiz sertifika  gibiyim.

Ailenize iç guveysi olarak alinma teklifini, babanin  torba kadro bulunmadigi gerekçesi ile reddetmesi beni  terfisi geciken memur gibi perisan etti... Ailen  nezdinde bir kurus iz kiymeti kadar degerim yok mu?  Hiddetimden o fabrikator isveren babana ne diyecegimi  çok iyi biliyorum. Kusuruma bakma ama zaten babanin  cigeri ile italyan lireti arasinda bir fark  goremiyorum. Ama yeni memur kiyafet yonetmenligine uygun gorunum gomlegi tasimayan ense trasim, asalet ve  kefaletim buna manidir...

Bir evet demen beni banker kuyrugunda odeme sirasi  gelmis bir vatandas gibi mutlu edecektir. Seni  istemekte herhangi bir usulsuzluk goremiyorum. Yonetim  kurulu karari gibi sana ask teklifimi her yil  yenileyemem. Bu ilk ve son teklifimdir. Ne olursun  reddetme. Askimi yillardir tahsili gecikmis alacaklarda birakma. Butun çeyizlerinin de, su anda annenin yediemininde bulunmasi yuva kurmamizi  engelleyemez. 

Babanin cuzdanindan usulsuz yapacagin buyuk montanli  virman iki hafta balayi geçirmemize yeterli olacaktir.  Annenin boynundaki menkul kiymetlerin degeri inan bizi  iki yil odemesiz donemi olan uzun vadeli kredi almis bir musteri kadar rahatlatacaktir.Dogum kontrol hapi  alip isgucu kayibina meydan vermezsen iki yil içinde  kayinvalidemin ongordugu çocuk sayisi hedeflerine  ulasacagimiza emin olmani isterim.

Baban sagda, solda aylik dumu soruyormus. Sana her an  askimin auvakat bilançosunu devre sonu beklemeden çikartabilirim ama korkarsin diye çikartmiyorum. Kisa vadeli bakkal borçlarimin çok olmasi -likitide sikintima ragmen- aktifimde yer alan ipimle kusagim, elbet bizi feraha çikartacaktir. Dugunumuzdeki Temsil ve agirlama giderlerini babanin ankes limitlerinden kullanabilsem bahtiyar olacagim. Ihracat-kredi tebligleri gibi hergun karekter ve tutumu degisen babani gormemek için odeme guçlugu içindeki bankerler  gibi kaçacak delik ariyorum. Ailenle mutabakat  saglarsam yaz ortasinda yakacak yardimi almis personel gibi sevinecegim.

Damat aday adayi olarak ailenize giris formumu personel muduresinden donme annenin kabul etmedigi haber almis bulunmaktayim. Seninle arama 3.sahis gibi  giren supheli alacakli suratli annene teleksli en derin tessuflerimi bildiririm. Ailenin hukmu sahsiyeti  kiligindaki sahsiyetsiz babanada 5. icra kanali ile en derin ve aci istirapli telbigatlarimi sunarim.......

Seni artik maliyeden vergi kaçirir gibi kaçirmaktan baska çarem kalmadi.... Sonradan verecegin pismanlik dilekcesini de mumameleye koymayacagimi bilmeni isterim....

Aktif karekterim sulalenizi zamansiz amorti edecektir.Aldigim yan odemelerle seni perensesler gibi
yasatacagima soz veriyorum. Ileride alacagim uçun birindeki emekli masimda sana feda olsun.

Alıntı...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
işte ben ... bir muhasebeci adayı olarak aşık olunca böyle olurum herhalde  :D :D :D :D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ktü de muhasebe okumuş bir arkadaşım vardı.
Üni 2 yıldı ama o 7 yılda bitirdi sindire sindire okudu vesselam.
Şimdide kasaplık yapıyor sosyete kasabı ama :)
Aklıma o geldi muhasebe dedimmi heheheh

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
süpermiş ya bi muhasebe elemanı olarak bayıldım yane ;D :D :)