morrie

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan morrie başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,970 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı morrie
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
kendi ağzından bilgece yaşamanın sırları...

kitap konusu: 67 yaşında hızla lerleyen çaresiz bir hastalığa ( ALS) tutulduğunu öğrenen Morrie hastalığını neredeyse bir kürsü haline getirerek başkalarına yardım etmeyi, yaşamla ilgili deneyimini paylaşmayı ve en son ana dek tutku dolu ve huzur içinde yaşamayı seçti...

bu kitapta Morrie Schwartz'ın ölümünden hemen önce kaleme aldığı derin,anlamlı ve yaşamı onaylayan özdeyişlerini bulacaksınız.Morrie tüm içtenliği,sıcacık ve neşeli üslubuyla bizimle konuşuyor,her zaman dolu yaşamanın sırlarını,zihin ve fiziksel kısıtlamalar hakkındaki düşüncelerini,dort ve ailemize ulaşmanın yöntemlerini anlatıyor;iç barışımız ve huzurumuz için kendiyüreğimizdeki manneviyata ve düşünceye nasıl yer açacağımızı öneriyor.

ben çok keyif alarak okudum.sizinlede paylaşmak istedim... ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
rica ederim gözde eğer kitap okumayı seviyorsan çok akıcı bir dili var ve sayfa sayısı olarak da ince bir kitap. hayatın anlamını kısa ve öz anlatmış

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Öğrencisiyle Salı günleri sohbet eden kişi değilmiydi Morrie?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Salı Sohbetleri'ydi benim okuduğum kitap galiba, yaşlanıyorum:( Ama epey zaman oldu okuduğumdan bu yana. Gerçekten çok güzel kitaptı. Çok etkileyici.
Teşekkürler Gülşah.

K

Kristal

Filmini izlemiştim.Salı sohbetleriydi ismi.
Kitabını sonra okudum. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
GulsahToptas' Alıntı:
rica ederim zeynep. bildiklerimi  paylaşmayı çok seviyorum ve kendime ilke edindim.....
Paylaştığın her konunun sıkı izleyiciyisiyim Gülşahcım, özellikle daha önce okumadığım bilmediğim bazı yazaılar için özellikle teşekkür ederim. Hepsi birbirinden yararlı. :-* :-*

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zynep' Alıntı:
GulsahToptas' Alıntı:
rica ederim zeynep. bildiklerimi  paylaşmayı çok seviyorum ve kendime ilke edindim.....
Paylaştığın her konunun sıkı izleyiciyisiyim Gülşahcım, özellikle daha önce okumadığım bilmediğim bazı yazaılar için özellikle teşekkür ederim. Hepsi birbirinden yararlı. :-* :-*

:gs

A

aybike

Kullanıcı
10 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ist
EN SEVDİĞİM KİTAPTIR KENDİSİ... kendimi hep mori gibi hissetmişimdir. ben çok etkilendim

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yorumlardan anlıyorum ki kitap çok etkileyici okumaya çalışacağım paylaşım için teşkkürler...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
evet arkadaşlar kitap gerçekten güzel ve enteresan olan yanı ince bir kitap ve anlatım ( çeviri) o kadar sade, basit ve düşündürücü aktarılmış ki insan okurken arada bir durup düşünüyor... :)