MANEVİYATIM (BENİM YAZIM)

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde sarmut tarafından oluşturulan MANEVİYATIM (BENİM YAZIM) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,421 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı MANEVİYATIM (BENİM YAZIM)
Konbuyu başlatan sarmut
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan HİLAL

yazım hakkındaki düşünceniz

• çok başarlı

Kullanılan: 1 6.7%
  • başarılı

Kullanılan: 3 20.0%
  • normal

Kullanılan: 8 53.3%
  • kötü

Kullanılan: 3 20.0%
  • cok kötü

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    15
S

sarmut

Kullanıcı
31 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mutlaka öyledir sevgili zeynep.
ben hatalarımın farkındayım .
daha sade anlaşılabilir yalın yazmak varken uzun ve zor cümleler kurarak kafa karıştırmaya gerek yok .
ama bu da benim duygularımın hissedildiği şeklide beynimden ilk çıkmış halleri .
belki de bu yüzden değiştirmek istemiyorum . sadece okuyup olumlu ya da olumsuz yorumlar gelsin :)
teşekkürler

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Elbette okuyoruz sarmut. Zaten okumasak, teşekkür ederiz yazar geçerdik:)
Burada amacımız, birazda birbirimize yardımcı olmaksa, sana bu konuda "biraz daha özen gösterirsen olacak" diyen arkadaşlarımızın yapmak istedikleri bu.
Ancak ben senin son yorumundan anladığım kadarıyla, "ben düşündüklerimi, düşündüğüm şekilde kağıda döktüm ve beynimin işleyişi bu şekilde, bunu da değiştirmek istemiyorum" dediğine göre, bizlerin yazma tekniğine yorum yapmamızı istemiyorsun?
Sadece düşüncelerin için yorum istiyorsun?
Yanılıyorsam düzeltebilirsin, ama senin cümlelerinden anlaşılan bu.

Sevgili sarmut, ben o zaman şöyle bir yorum yapabilirim yazıya; Senin bu düşünceni hiç bilmeyen ilk kez okuyan bir okur olarak;
"Pek bir şey anlamadım. Karman çorman, sanki özellikle fark yaratmak için kurulan cümleler, aslında çoğumuzun bildiği bazı şeylerin, orijinal olmak gibi bir düşünceyle kaleme alınışı sanırım. Ama bana pek bir şey vermedi."

İlk yorumuma bakarsan, çok daha yardımcı ve bazı ufak hataların giderilmesiyle takipçi olacağım bir yazar adayıydın. Ama şimdi, senin "beni ilgilendirmez yazı tekniği" sözlerinden sonra ikinci yorum benim hakkım oldu.

Eğer bir öykü yazsaydın, belki bu karmaşıklık kabul edilebilir, zevke göre yani. Bulmaca çözmek isteyenler okuyabilir. Ama üzerinde çalışılan bilimsel değeri olan konularda bu çapraşıklık sanırım, okuru yorar ve vazgeçirir, eğer okur psikolog değilse.

Sana son yorumum ise, eğer yazmak sevdiğin bir konuysa, ve "yorumlar gelmesini" istiyorsan, gel sen bizlerin yorumlarını dikkate el canım arkadaşım.
Sonuçta bir gazete veya dergide yazmadığını söylemiştin daha önce ama bizler o dergi ve gazetelerin okurlarıyız sarmut.
Teşekkürler.

S

sarmut

Kullanıcı
31 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet sizin söyledikleriniz gerçekçi ve dikkate alıcı yorumlar :))
tamamen yapıcı olduğunuzu biliyorum
ve eleştiriye açığım yanlış anlamayın lütfen :)
bu konuya burda nokta koyalım ama özellikle teşekkürler diyorum şu ana kadar ilginizden dolayı .

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sarmut' Alıntı:
evet sizin söyledikleriniz gerçekçi ve dikkate alıcı yorumlar :))
tamamen yapıcı olduğunuzu biliyorum
ve eleştiriye açığım yanlış anlamayın lütfen :)
bu konuya burda nokta koyalım ama özellikle teşekkürler diyorum şu ana kadar ilginizden dolayı .
Ben asıl çok teşekkür ederim, anlayışla karşılaman nedeniyle.
Ve böylelikle, aslında ben yazında ki karmaşayı, zaten yorumlarından çözdüm. Maneviyatı yüksek çok tatlı ve hoşgörülü bir arkadaşımızı tanımış olmaktan ta onur duyarım sarmut.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kesinlikle güzellik göreceli bir kavram.
Bence güzellik biraz da bizi dünyaya bakışımızla ilgili.
Eğer devamlı ebahaneler üretiyorsak, zamanla çevremizde ki bir çok şeyi eleştirmeye başlıyoruz, eleştirdikçe bize güzel, hoş veya iyi gelmiyor çünkü arayış yolları ve daha iyisini, daha güzelini bulurum düşüncesi gelişmeye başlıyor.
Aslında bu düşünce kötü mü? hayır ama bazı şeyler vardır ince çizgi ile ayrılırlar, çabuk tüketimde bunlardan biri bence. :)

S

sarmut

Kullanıcı
31 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet gülsahcığım zaten anlatmaya calıştığımda buna benzer birşey. herşey bakış açısıyla alakalıdır.
teşekkürler.

H

HİLAL1

Kullanıcı
30 Tem 2012
En iyi cevaplar
0
0
çorum
İNSAN GÜN GEÇTİKÇE HER SEYİ NASIL DA MADDELEŞTİRİYORUZ,sevgimizi maddeyle nasıl da anlatmaya çalışıyoruz,nasıl yüzeysel kalıyor,yüreğinize sağlık