Madalyonun diğer yüzü (Savaşın çoçukları)

• Konbuyu başlatan simurg_288
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde simurg_288 tarafından oluşturulan Madalyonun diğer yüzü (Savaşın çoçukları) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,014 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Madalyonun diğer yüzü (Savaşın çoçukları)
Konbuyu başlatan simurg_288
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
yaa iştee yaşanann tümm güzelliklerinn ardından buu görüntülerdee varr hayatımızınn içinden...

herkesinn yorumlarınada baktımm vee hepsinii aynennn bendee sölüyoorum...çokk acıı ama gerçekk olann  foto kareleri bunlar...

oo bir resimdekii yerdenn yemekk yemeğee çalışann kuruumuşş çocuğuu görüncee insanlığındann utanasıı gheliyorr insan olan insanın...

ama neredee bir arkadaşınn dediğii gibii barışş ve huzur güvenlik demokrasii anlayışıı o kadar farklı ki ülkelerr arasında...

kanlaa, çocukların öldürülüp aç , öksüz bırakılmasıylaa gelenn demokrasii nasıll bir medeniyet ürünüdür anlamıyorum...

çokk teşekkr ediyoorumm bu anlıkk acıı karelerii bizee hatırlatıp nasıll biir dünyada yaşadığımızı anımsattığınn için...

sevgiylee kalınn hepinizz

H

hayal_12

Karelerle anlatılmış, acı bir yaşamın izleri.. Görebilene, duyabilene.. Üzüldük, yorum yazdık, ya sonra?? Ekmeğimizi paylaşmaya var mıyız? Bir cafeye oturuşumuzda bıraktığımız bir 10 lirayı gönderye var mıyız?? Yoksa, "kim verecek bu parayı onlara" deyip, acımasız bir soru mu soracağız.. Sal gitsin.. Belki ona, o bebeğe, o yavrucağa, o kanla beslenen zalimlerin ekmeklerini bandıkları kanın sahibi çocuklara hiç ulaşamayacak o 10 lira.. Olsun! Varsın ulaşmasın.. Yarın sorulduğunda, "Ben de ordaydım, ben de yandım, ben de üzüldüm.." demekten daha önemli değil ya.. Üzülmek, yazmak yetmez; hareket gerek hareket! Haykırışları duysaydılar, daha çok sevineceklerdi bu çocuklar.. Taştan başka oyuncağı olmamış bu yavrucakların aç kalmasında bizim de suçumuz yok mu?? Varsa neden hala "aynıyız" peki?? Hadi hareketlenin a dostlar.. Bakın bu mesaj yazılırken, Irak'ta, Sudan'da, Çat'ta, Afganistan'da, Eritre'de, Filistin'de, Somali'de, Filipinler'de, Lübnan'da bir çocuk, bir bebek daha öldü...

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
savaş ve masum çocukların iç sızlatan resimleri :-[

L

Lier22

savaşla bişey kazanılamayacağını bilenler zaten savaşın ağdurları...

W

WİS-DOM

Kullanıcı
22 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Allah yardımcıları olsun.
şükretcek o kadar çok şeyimiz var ki...

S

simurg_288

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayal kırıklığının başkenti
hayal_12' Alıntı:
Karelerle anlatılmış, acı bir yaşamın izleri.. Görebilene, duyabilene.. Üzüldük, yorum yazdık, ya sonra?? Ekmeğimizi paylaşmaya var mıyız? Bir cafeye oturuşumuzda bıraktığımız bir 10 lirayı gönderye var mıyız?? Yoksa, "kim verecek bu parayı onlara" deyip, acımasız bir soru mu soracağız.. Sal gitsin.. Belki ona, o bebeğe, o yavrucağa, o kanla beslenen zalimlerin ekmeklerini bandıkları kanın sahibi çocuklara hiç ulaşamayacak o 10 lira.. Olsun! Varsın ulaşmasın.. Yarın sorulduğunda, "Ben de ordaydım, ben de yandım, ben de üzüldüm.." demekten daha önemli değil ya.. Üzülmek, yazmak yetmez; hareket gerek hareket! Haykırışları duysaydılar, daha çok sevineceklerdi bu çocuklar.. Taştan başka oyuncağı olmamış bu yavrucakların aç kalmasında bizim de suçumuz yok mu?? Varsa neden hala "aynıyız" peki?? Hadi hareketlenin a dostlar.. Bakın bu mesaj yazılırken, Irak'ta, Sudan'da, Çat'ta, Afganistan'da, Eritre'de, Filistin'de, Somali'de, Filipinler'de, Lübnan'da bir çocuk, bir bebek daha öldü...

bişeyler yapmak şart

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
Allah kahretsin onları Rabbim büyük iyiler herzaman kazanır burda veya ahirette  :'(

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
        Ne yazık ki!!.. Dünyanın acı bir gerçeği... Bizden uzakta olduğu için çoğu zaman sanki masal edasıyla okuduğumuz , dinlediğimiz , izlediğimiz, diğer acı gerçeklik...
        Bazen O'na sormak istiyorum.''Eğer sen adilsen , neden dünya adaletli değil?'' diye.İçimdeki cevap sizi yarattım oluyor.Evet Allah BİZİ yarattı ve BİZ bunu değiştirmek yerine daha da bozma gafletini gösteriyoruz.Ya da görmeden geliyoruz... Ve tek bahanemiz , ''Hayat böyle!'' oluyor.

K

Kristal

Büyüklerin güç ve iktidar kavgasında sömürülen çocuklar.
Ellerinden alınan çocuklukları.Vahim bir durum. :(

E

evrenyıldız1

Kullanıcı
9 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
:'( insanlık kendi kendini yokediyor bu çocukların yaşadığı travmaları kimler onarak unutabileceklermi asla  :mad:

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
simurg_288' Alıntı:
arkadaşlar yorumu sizlere bırakıyorum.  :'(
Arkadaşım yorum yapacak halmi bıraktın,yığıldım kaldım :-X