lütfen sevginizi belli edin

• Konbuyu başlatan nehir
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde nehir tarafından oluşturulan lütfen sevginizi belli edin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,535 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı lütfen sevginizi belli edin
Konbuyu başlatan nehir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
reddy_13' Alıntı:
canım kız da 'arkadaşım,arkadaşım' deyip duruyor oğlan ne yapsın yani?? ben de oğlanın yerinde olsam aynı şeyi yapardım..her şartta sana arkadaşı gözüyle bakana da duygularını açmak hoş olmaz doğrusu.. :-\ :-\
Aklıma, Kavak Yelleri dizisi geliverdi. :)
Arada bakıyorum bu diziye ve şaşırıyorum; bu kadar içiçe geçmiş ilişkiler, sevginin bu kadar alelade "kullanılışı"!
Hiç ilgisi yok biliyorum ama içimden geldi, paylaştım.

R

reddy_13

Kullanıcı
16 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
evet Zynep ya,takip etmiyorum ama reklamları denk geldiğinde kim kiminle sevgili anlayamadım ??? arkadaşlığı da aşkı da yozlaştırıyorlar...  :( :(

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zynep' Alıntı:
KUTSAL' Alıntı:
Bu yorumun anlamı nedir acaba?
KUTSAL' Alıntı:
Arkadaşlar ;
Elbette bu smiller ekleme yapılmak için konulmuştur ama bazen öyle abartıyoruz ki,ilginç veya değişki konuda bile, ifademizi ters bir smille ifade ediyoruz ve bu sefer hem üyeler tarafından hemde bizler tarafından "acaba ne demek istediniz açıklar mısınız?" soruları yönelmektedir.

Bu konuda Zeynep'in bir kaç ikazı olmuş hatta Konuş,Tanış bölümünde de  dile getirmiştir...
Bu nedenle yukarıda alıntı yaptığım yorumlar konu bütünlüğünü bozması ve yorumları dağıtması sebebi ile tarafımdan silinmiştir.
Sitemizin amacı,misyonu bellidir.

Bu mesaj okunduktan sonra silinecektir. :)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Seversin dünyayı doludizgin,
Ama o bunun farkında değil.
Ayrılmak istemezsin dünyadan,
Ama o senden ayrılacak.
Ne yani?Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şartmı?
                                  Tahir İle Zühre Meselesi şiirinden alıntı.(Nazım Hikmet)
Sevgimizi söylemek en doğru olanı belki.Belki diyorum çünkü şiirde de söylendiği gibi karşılık görememek de var.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
longcoming' Alıntı:
Seversin dünyayı doludizgin,
Ama o bunun farkında değil.
Ayrılmak istemezsin dünyadan,
Ama o senden ayrılacak.
Ne yani?Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şartmı?
                                  Tahir İle Zühre Meselesi şiirinden alıntı.(Nazım Hikmet)
Sevgimizi söylemek en doğru olanı belki.Belki diyorum çünkü şiirde de söylendiği gibi karşılık görememek de var.
Bu şiiiri ve özelliklede ""sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?" kısmını daha bir seviyor ve kendime yakın buluyorum.

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ÇEVRENIZDEKI INSANLARIN NE HISSETTIGI YA DA NE DÜSÜNDÜGÜNDEN O KADAR EMIN OLMAYIN, BAZEN BİR KALBİN, İÇİNDE NELER SAKLADIĞINI ÖGRENDİGİNİZDE HERSEY IÇIN ÇOK GEÇ OLABİLİR..."

Seni seviyorum demek ne kadar kolay ya sevmek  :-[

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Bu şiiiri ve özelliklede ""sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?" kısmını daha bir seviyor ve kendime yakın buluyorum.
Bu yazgıyı paylaşan birçok insan var sanırım.

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
hattâ sevda yüzünden
ölmek de ayıp değil,
bütün iş Tahirle Zühre olabilmekte
yani yürekte.

Meselâ bir barikatta dövüşerek
meselâ kuzey
kutbunu keşfe giderken
meselâ denerken damarlarında bir serumu
ölmek ayıp olur mu?

hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.

Seversin dünyayı doludizgin
ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istemezsin dünyadan
ama o senden ayrılacak
yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın da seni sevmesi şart mı?
Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
yahut hiç sevmeseydi
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?

hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.

Nazım HİKMET

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
longcoming' Alıntı:
Bu yazgıyı paylaşan birçok insan var sanırım.
Evet ama genelde sevmeler hep şartlı ve "eğer"li...gözlerim böyle :-[
Ama şartsız şiirde bahsedilen gibi sevmeler de var tabi. :)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Evet ama genelde sevmeler hep şartlı ve "eğer"li...gözlerim böyle
Ama şartsız şiirde bahsedilen gibi sevmeler de var tabi.
Bazen bir dostla konuşurken,ya da dinlerken bir radyoyu aşkın ya da sevginin acımasızlığından bahsedilir.Elmayı seviyor olman onun seni sevmesi için yeterli değildir;belki de hiçbir zaman yeterli olmayacaktır.
o zaman şu cümleyi duyarız:Şartsız sevmek,karşılık beklemeden sevmek gerekir.
Sonra ağzımızdan çıkan cümleye inat kalp şunu söyler:
Karşılıksız olduğu zaman sevginin bir anlamı kalacak mı senin için?
Cevap ise aşikardır.

Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
yahut hiç sevmeseydi
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?

Şiirin bu kısmına katılmıyorum.Nazım'ı Piraye sevmeseydi,yahut hiç sevmeseydi
Piraye'ye mektupları okuyabiliyor olmayacaktık şimdi.

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Öyle çabuk geçiyor ki günler
Hele sen de bir bak hayatına.
Daha dün doğmuşuz sanki
Yeni okula başlamışız
Yeni sevmişiz

Öyle çabuk geçiyor ki günler
Hele sen de bir bak hayatına
Yarın bitecek sanki her şey
Yarın ölecek gibiyiz.

Daha doymamışız yaşamasına
Günlerimiz dün bir, bugün iki
Sakın bir şey bırakma yarına
Yarın yok ki.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence sevgi belli olan bir şeydir ama mesele karşı tarafın bunu anlayacak kapasitede olmasıdır, kimisi uzaklaşarak kaçarak belli eder kimisi koşarak yaklaşarak. 

Y

yasinim2

Kullanıcı
14 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
arkadaşlar merhabalar ben yeni katıldım aranıza...bence sevgi hakkında tartışırsak sevgide değerini yitirir...sevgi dile getirilmez arkadaşlarım sevgi belli edilir zaten belli ettiğin insanda eğer insansa bunu anlar ve sana karşılık verir...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Ben bir yerde bir yazı okumuştum kısaca sizlerle paylaşmak istedim .
Sevgi üç türlü imiş,
1.si EĞER sevgisi eğer şu işi yaparsan seni çok severim ,eğer benim beklentilerimi karşılar iyi bir eş olursan seni severim gibi.Bir şey yaparsan elde edeceğin ödüldür sevgi.

2.si ÇÜNKÜ sevgisi seni seviyorum çünkü güzelsin ,seni seviyorum çünkü çok paran var, seni seviyorum çünki çok başarılısın gibi.Bu da sahip olduğumuz bir meziyetetten dolayı sevmektir zaman zaman egomuzu okşar .Ancak güzellik gidip veya senden güzel biri geldiğinde rekabet başlar.Bu tür sevgide güven sarsıla bilir.

3.cü RAĞMEN türü sevgidir.Bir koşula bağlı olmadığı için eğer sevgisinden farklı ,sevilen kişinin çekici bir niteliği olmadığı içinçünkü sevgiside değil .Bu sevgide insanlar bir şey olduğu için değil bir şey olmasına rağmen sevilir.Kusurları cahilliğine,kötü huylarına yada kötü geçmişine rağmen sevilir.Dersiz gibi görünse bile değerli gibi sevile biliniyor...

Ben bu yazıyı okuduğumda çok beğendim ve hayatımı gözden geçirdiğimde  ben insanları her türlü sevmişim eğerlerimde var çünkilerimde ama en sevdiklerimide rağmen sevmişim .
Tanıdığım bazı kişiler sadece eğer sevmişler bazıları çünkü ama hiç rağmen sevgileri yok ne yazıkki.
Bu yazıyı görünce sevmenin ve sevildiğini bilmenin nedenli önemli olduğunu bir kez daha gördüm  söyleyemiyorsakta ufakta olsa ip uçları verelim insan oğlu sevgiyle besleniyor  yoksa çok hırçın olabiliyoruz.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mustang' Alıntı:
Ben bir yerde bir yazı okumuştum kısaca sizlerle paylaşmak istedim .
Sevgi üç türlü imiş,
1.si EĞER sevgisi eğer şu işi yaparsan seni çok severim ,eğer benim beklentilerimi karşılar iyi bir eş olursan seni severim gibi.Bir şey yaparsan elde edeceğin ödüldür sevgi.

2.si ÇÜNKÜ sevgisi seni seviyorum çünkü güzelsin ,seni seviyorum çünkü çok paran var, seni seviyorum çünki çok başarılısın gibi.Bu da sahip olduğumuz bir meziyetetten dolayı sevmektir zaman zaman egomuzu okşar .Ancak güzellik gidip veya senden güzel biri geldiğinde rekabet başlar.Bu tür sevgide güven sarsıla bilir.

3.cü RAĞMEN türü sevgidir.Bir koşula bağlı olmadığı için eğer sevgisinden farklı ,sevilen kişinin çekici bir niteliği olmadığı içinçünkü sevgiside değil .Bu sevgide insanlar bir şey olduğu için değil bir şey olmasına rağmen sevilir.Kusurları cahilliğine,kötü huylarına yada kötü geçmişine rağmen sevilir.Dersiz gibi görünse bile değerli gibi sevile biliniyor...
1. ve 2. sevgi türü çıkar ve menfaat sevgisi ,koşullu sevgi türü,3.sevgi türü ise nadir ancak gerçek sevgi
paylaştığın için teşekkürler Mustang