Lisans Sonrası Eğitim : Kişisel gelişim için yaz fırsatları!

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Lisans Sonrası Eğitim : Kişisel gelişim için yaz fırsatları! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,831 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Lisans Sonrası Eğitim : Kişisel gelişim için yaz fırsatları!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aynur34
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Sıcaklar, yaz rehaveti, tatil öncesi heyecanlı bekleyiş ya da tatil sonrası sendromunu bahane edebilirsiniz. Yaz aylarında çalışmak da, kariyer hedefleri için çabalamak da zordur. Ama yaz aylarına denk gelen bir staj bugünkü işinize girmenizi sağladıysa ya da herkes tatildeyken gerçekleştirdiğiniz bir program, eğitim, size yeni şeyler öğrettiyse bu yazı kendiniz için değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Çok farklı seçenekler var: Reklamcılık, pazarlama, bilişim, perakende, finans, İK, emlak, ilaç gibi alanlarda mesleki eğitimler; liderlik, zaman-stres yönetimi, duygusal zekâ gibi konularda kişisel gelişim programları...

Kişilerin bireysel olarak katılabileceği eğitimler olduğu gibi, kurumsal düzeyde tercih edilebilecek programların bulunduğunu anımsatan uzmanların görüşlerine kulak vermekte yarar var:

Baltaş Grubu Başkanı Prof. Dr. Acar Baltaş: "Kişisel gelişim açısından bakıldığında, kurum ne istediğini, istediklerinin davranış göstergelerini, kurumda neye değer verdiğini anlaşılır bir şekilde ifade ediyor ve istediklerini eğitimden sonra da izlemeyi taahhüt ediyorsa, bu amaçları gerçekleştiren eğitimler yapmak tabii ki mümkün. Eğitimlerin içeriği, bu anlamda tabii ki uygun. Raftan eğitim seçiyor ve onu uyguluyorsa, uygun değildir."

Human Resources Management Kurucu Ortağı Aylin Coşkunoğlu Nazlıaka: "Kısa süreli eğitimler 2 kategoride yapılıyor. Birincisi aynı kurumdan çalışanların katıldığı 'şirket içi' eğitimler. İkincisi ise farklı firmalardan katılımcıların olduğu genel katılıma açık eğitimler. Her iki eğitim de çalışanların yetkinliklerini yükseltmek, motivasyonunu ve şirkete olan bağlılığını artırmak açısından önemli. Ancak 'şirket içi' eğitimlerde içerik sözkonusu firmanın ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlandığı için daha etkili oluyor. Vaka analizleri ve canlandırmalar, eğitim alan firmanın sektörüne yönelik olarak hazırlanıyor. O nedenle katılımcılar, eğitmenin aktardıklarıyla daha kolay empati kurabiliyor. Öte yandan 'genel katılıma açık eğitimler' aynı firmadan 10-15 kişiden fazla katılımcı olmadığı durumlar için ideal seçenek oluyor."


Bilge Adam Kurumsal Yönetim Kurulu Üyesi Cem Çevik: "Avrupa’ya baktığımızda bilişim teknolojileri konularında çalışanlara yönelik eğitimlerin bireysele oranla çok daha ağırlıklı olduğunu görebiliriz. Ancak Türkiye’de bu durum tam tersi. Türkiye'de bireysel eğitim alanların sayısı, kurumsal eğitim alanlara göre çok daha fazla olsa da kurumların çalışanlarına yönelik eğitimlere gösterdikleri ilginin de oldukça arttığını söylenebilir. Ekonominin hızla büyümesi ve Türkiye’nin global rekabete daha çok girmesiyle firmalar, çalışanlarına yönelik eğitimlerin önemini anlamaya başladı." --------------------------------------------------------------------------------


HANGİ EĞİTİM, NEREDE, NE ZAMAN, NE KADAR?

LİDERLİK YOLUNDA UZUN YÜRÜYÜŞ

Likya Yönetim Akademisi tarafından 28-29 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleştirilecek eğiticinin eğitimi, kurum içi eğitim ve sunum yapacaklara sesleniyor. Eğitimin ücreti 425 YTL+KDV. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek Liderlik Yürüyüşü ise 23-30 Ağustos tarihleri arasında, Fethiye- Kemer arasındaki tarihi Likya Yolu’nda gerçekleşecek. Liderlik, stratejik düşünme, yaratıcı sorun çözümü, zaman yönetimi, takım oluşturma konularında çalışmaların yapıldığı yürüyüşün ücreti 450 YTL+ KDV. Telefonda görüşme teknikleri, satış-pazarlama ve yönetici asistanı yetiştirme ve geliştirme başlıklı eğitimler Likya’nın Ankara’daki merkezinde veriliyor.
Tel: 0312 472 81 86


PAZARLAMA VE REKLAM DÜNYASINA HIZLI BİR GİRİŞ

Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün Reklamcı Oluyorum Sertifika Programı 28 Temmuz’da başlıyor. Y&R Reklam Evi, Yorum Publicis, Alametifarika, Ogilvy&Mather, Art Grup gibi ajanslardan profesyonellerin verdiği derslerde katılımcılar proje üretiyor ve reklam kampanyaları yaratıyorlar. 28 Temmuz’da başlayacak 'Being Marketing Genius' ise pazarlama alanındaki yeni trendleri öğrenmek için iyi bir fırsat. 6 haftalık eğitime Vodafone, Coca-Cola, HP, Microsoft gibi şirketlerden konuşmacılar konuk oluyor.
Tel: 0212 231 90 92

KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN PRATİK YÖNTEMLER

İndus Danışmanlık’ın yaz programlarında müşteri ilişkilerinde mükemmeli yakalamak, hedef belirleme, iş yükünü yönetmek ve iş yaşamında renklerin etkili kullanımı gibi başlıklar bulunuyor. Stres yönetimi, zamanı etkili kullanma başlıklarını da içeren, İstanbul’da 23 ve İzmir’de ise 13 konuda eğitim düzenlenecek. 5 saatlik eğitimler 175 YTL+KDV, 1 günlük eğitimler 275 YTL+KDV, 2 günlük eğitimler ise 375 YTL+KDV.
www.indusdanismanlik.com

EDUPLUS'TAN AY BOYUNCA SERTİFİKA PROGRAMLARI

Eduplus’ta Ağustos ve Eylül ayı boyunca 30 gün süren sertifika programları düzenleniyor. Konu başlıkları: Liderlik, yönetim becerilerini geliştirme, satış yönetimi ve satış yöneticisi geliştirme, pazarlama yönetimi ve pazarlama yöneticisi geliştirme, kişisel gelişim becerilerini geliştirme. Ayrıca yaz boyunca pazarlama, yönetim, satış ve kişisel gelişim alanında 2 günlük eğitimler de düzenleniyor.
Tel: 0216 658 67 68 

PERKANDEDE SERTİFİKALI KARİYER

Perakende sektöründe kendini geliştirmek ve kariyer yapmak isteyenlere yönelik Soysal Perakende Okulu’nun yaz dönemi 17 Temmuz’da başlıyor. Kasa hizmetinde mükemmellik, temel, uzman ve ileri satış elemanlığı sertifika programlarının fiyatları 175 YTL+KDV. Mağaza yöneticileri, yardımcıları ve yönetici adayları için düzenlenen etkin mağaza ve insan yönetimi programı ise 400 YTL+KDV.
Tel: 0212 212 99 70

TELEKOM AKADEMİSİ'NDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Telekom sektörü profesyonelleri ve üniversite öğrencilerini hedefleyen Bircom Telekom Akademisi, Voip ve ses kayıt ürünlerine yönelik uygulamalı eğitimler veriyor. Katılımın ücretsiz olduğu akademiye, yakın zamanda GSM ürünleriyle ilgili eğitimler de eklenecek. Eğitimler 9-23 Ağustos günlerinde gerçekleşecek.
Tel: 0212 319 97 00

HÂLÂ NE YAPACAĞINIZA KARAR VEREMEDİYSENİZ...

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi, sınav sonuçları ve iş beklentileri olumlu gelişmeyen, bu konularda belirsizlik ve mutsuzluk yaşayan bireylerin yaşamlarını düzenlemek için en ideal zamanlardan birinin yaz ayları olduğunu söylüyor. Kişisel planlama çalışmaları tek kişilik ya da grup çalışmaları şeklinde yapılıyor. Tek kişilik birebir mentorluk seansının saati 150 YTL+KDV. M-GEN yaz dönemi boyunca kişilerin beslenme alışkanlıkları ve yaşam koşulları açısından ne durumda olduklarını belirleyen ve kilo kontrol önerileri sunan Wellness değerlendirmesini ücretsiz olarak uyguluyor.
www.m-gen.biz

BİLİŞİMCİLERE ÜCRETSİZ EĞİTİM

Bilişim Eğitim Merkezi yaz boyunca 'Bilişimcilere Destek Projesi' kapsamında ücretsiz Microsoft Sistem Uzmanlığı 'Fast Track' eğitimleri veriyor. IT alanında çalışanlar, üniversitelerin bilgisayar bölümünde okuyanlar, bu alanda meslek sahibi olmak isteyenler ve lise mezunlarının katıldığı eğitimlerde sistem uzmanı olmak isteyenlere, uygulamalı olarak sistem uzmanlığının birinci aşamasının eğitim içerikleri veriliyor.
Tel: 0216 346 26 06


BİLGE ADAM'DAN ÇALIŞANLARA ÖZEL EĞİTİMLER

Bilge Adam Kurumsal’ın yaz aylarında kendini geliştirmek isteyen çalışanlara yönelik hazırladığı eğitim takvimi her ay güncelleniyor. Eğitimler, sistem&network, yazılım geliştirme, Microsoft Office, iş çözümleri (bilgisayarlı muhasebe) ve web&grafik tasarımının yer aldığı 50’den fazla başlığı içeriyor. Eğitim sonunda verilen sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahip.
www.egitimtakvimi.com

BİLGİ’DE YENİ DÖNEM AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne bağlı Bilgi Eğitim’in yeni dönem programları Ağustos ayında, üniversitenin yeni kampusu Santralistanbul’da başlıyor. Bilgi Eğitim’deki sertifika programları şunlar: Satış ve mağaza yöneticiliği, ilaç sektörüne özel satış ve müşteri yöneticiliği, mortgage satış eğitimi, lojistik yönetimi, insan kaynakları yönetimi, sigortacılıkta yönetim, IT yöneticiliği, 3D design and animation. Eğitimler 3 aylık zaman dilimine yayılıyor.
www.bilgi-egitim.com

SPORUN DA EĞİTİMİ VAR

İlk spor kulübünü Levent’teki Kanyon Alışveriş merkezinde açan Mars Athletic Club’ın, spor eğitmenleri yetiştirmek üzere açtığı Mac Fitness Academy, Temmuz’da ilk öğrencilerini kabul ediyor. Aerobik ve Yoga okuluna bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabiliyor. Mac Pilates ve Mac Fitness School için ise yüksekokul mezunları ve profesyonel spor geçmişi olanlar tercih ediliyor. Mac Aerobic School ücretsiz. Mac Fitness ve Mac Pilates School 300 YTL. Mac Yoga School ise 1.600 YTL.
Tel: 0212 353 09 99

BASEL II’YE HAZIRLIKSIZ YAKALANMAYIN

Deloitte Academy’nin Temmuz programında Basel II derecelendirme sürecinde şirketler için yol haritası ve kapsamlı uluslararası finansal raporlama standartları (UFRS) eğitimleri var. 17 Temmuz’daki Basel II eğitimiyle şirketlerin ve yöneticilerin yeni düzenlemelere hazırlıklı olması amaçlanıyor. Diğer eğitim ise 23-25 Temmuz’da gerçekleşecek. www.deloitteacademy.com.tr

ŞİRKET BİRLEŞMELERİNİN HUKUKİ BOYUTU

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Temmuz’da uluslararası hukuk camiasının önemli isimlerinin katılacağı eğitimlere ev sahipliği yapıyor. 16 Temmuz- 22 Temmuz tarihleri arasında birleşme ve satın almalar, uluslararası şirketler hukuku, çok uluslular, birleşme ve devralmalar, rekabet hukuku konularında eğitim verilecek. 16 Temmuz’da başlayan Türkiye-Avrupa Yaz Okulu programında ise Avrupa Parlamentosu üyelerinin katılımıyla Türkiye-AB ilişkileri tartışılacak.
http://hukuk.yeditepe.edu.tr

DUYGULAR DA GELİŞEBİLİR

MBH Group İş Dünyamız Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin Ağustos ayında genel katılıma açık düzenlediği eğitimlerden biri duygusal zekâ. 12 saat sürecek programda iş yaşamını zenginleştirmek için geliştirilmesi gereken sosyal ve duygusal beceriler üzerinde duruluyor. Katılımcılar müşteri ve çalışanların gereksinimlerini fark etmek ve karşılamak, ikna teknikleri, anlaşmazlık çözümleri gibi konularda kendilerini geliştirebilir. Eğitim ücreti 500 YTL + KDV.
www.idem.com.tr/mbh2   

NETRON’DA YAZ AYLARI BOŞ GEÇMİYOR

Netron Bilişim Akademisi’nin bilişim uzmanları yetiştirmeye yönelik Yaz Okulu programı sürüyor. Microsoft, Cisco sertifikalı eğitimleri de içeren Netron eğitimleri teknik destek uzmanlığı, sistem eksperliği, yazılım uzmanlığı, web ve grafik, Microsoft Office, bilişim güvenliği alanlarını içeriyor. Bu eğitimlerin yanı sıra teknik İngilizce programlarına da katılabilirsiniz.
www.netron.com.tr
 
A

aynur34

Kullanıcı
27 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
indus danışmanlığın eğitimi güzel olabilir, hem izmirde bu harika, bunu bir araştırayım ben, çok teşekkürler paylaşımiçin...
 
Üst