Küresel Isınma Katarakt Da Yapıyor

  • Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Küresel Isınma Katarakt Da Yapıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,449 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Küresel Isınma Katarakt Da Yapıyor
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan syn
K

Kristal

Küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliğinin ultraviyole ışınlarına daha fazla maruz kalmaya yol açacağından katarakt riskini artırabileceği bildirildi.

Küre Avustralya'nın "Fred Hollows" derneğinden doktorlar, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) 60. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları araştırmada, iklim değişikliğinin ultraviyole ışınların seviyesini yükselteceğini, bunun da ultraviyole ışınlara fazla maruz kalmaya neden olacağını belirtti.

Kataraktı tetikleyen 3 ana nedenin yaş, tütün ürünlerinin kullanımı ve ultraviyole ışınlara fazla maruz kalma olduğu, ameliyatla kolayca tedavi edilebilse de kataraktın, tedavi yetersizliği nedeniyle dünya genelinde körlük vakalarının yaklaşık yarısından sorumlu olduğu vurgulandı.

"Environment Australia" adlı başka bir kuruluşun yayımladığı raporda da iklim değişikliğinin bulaşıcı ve solunum yolu hastalıklarının yanı sıra fırtına veya orman yangınlarına bağlı yaralanmaların sayısını da artırabileceği belirtildi.
Rapora göre, iklim değişikliğinin 10 yıl içinde sağlık açısından çok büyük sorun haline gelebileceğine dikkat çekildi.

Kuruluş yıl dönümünü "sağlığı iklim değişikliğinden korumak" temasıyla kutlayan DSÖ, 2005 yılında küresel ısınmanın her yıl 150 bin kişinin ölümüne ve 5 milyon hastalık vakasına neden olduğu uyarısında bulunmuştu
 
R

roze

Malesef biz bu kötü sona giderek yaklaşıyoruz. Dünyayı biz bu hale getiriyoruz :(
Paylaşımın için tşkler Kristal ;)
 
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
teşekkürler kristal ne yazık ki insanlık kendi sonunu kendi hazırlıyor
engellemek için eylemse sadece dilerde benim şu anda yaptığım gibi ...
 
Üst