Kucukyali Cocuk Esirgeme Kurumu cok zor durumdaymis

• Konbuyu başlatan Lal-Mim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Lal-Mim tarafından oluşturulan Kucukyali Cocuk Esirgeme Kurumu cok zor durumdaymis başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,442 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kucukyali Cocuk Esirgeme Kurumu cok zor durumdaymis
Konbuyu başlatan Lal-Mim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Lal-Mim
L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
Merhaba,>> Kucukyali Cocuk Esirgeme Kurumu cok zor durumdaymis. Mailimin sonunda bana> ulasan maili ve daha detayli ihtiyac listesini bulabilirsiniz.> Asagida belirtilen listedeki kullanmadiginiz giysi, cocuklarinizin okul> gerecleri, ayakkabi gibi bagislamayi dusundugunuz erzaklari direk > Kucukyali> Cocuk Esirgeme Kurumuna yada bana teslim edebilirsiniz. Aralik ayinda > burayi> ziyaret edip toplanan erzak yardimlari kurum muduru> Serafettin Bey'e teslim edecegim.>> Yaslari 7 ile 12 arasinda degisen 180 cocugun 100'u erkek, 80'i de kiz.> Ayakkabi numaralari: 30-42 arasinda degisiyormus.> Akliniza gelen tum okul gerecleri> Temizlik malzemeleri (Sampuan, dis macunu vb.) Giysi>> Cok tesekkurler.> Beyza Morgan> Telefon: 0212 3381775> ****************************************************************************> ***********> KÜÇÜKYALI ÇOCUK ESIRGEME KURUMU ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ>> Mine AYTAÇ Meslek Komiteleri Şube Sorumlusu Tel : 0 212> 252 29 00 -242> Fax: 0 212 249 39 63> Aşağıda detaylarını göreceğiniz üzere Küçükyalı Çocuk yurdunun acil> ihtiyaçları bulunmakta.. yardım edebileceğini düşündüğünüz herkese iletin> ltf.> Haftasonu gittiğimiz Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu Kimsesizler > Yuvası'nda> kaldı aklımız. Yardım etmek, birazcık dahi olsa insan sıcağı verebilmek > çok> önemli bu miniklere. Bu çocukların bir çoğu terkedilmiş, kalanı da ailesi> olan ama fakir çocuklar. Aileler fakir oldukları için getirip buraya> bırakmışlar çocuklarını. Birazcık da ırak savaşından kaçarken dağılan> ailelerin çocukları var. Yuvanın müdürü ve çalışan yetkilileriyle > konuştuk.> Bu çocukların bir çok ihtiyaçları varmış.> Eskiden bu kadar muhtaç değillermiş. Ancak son zamanlarda tamamen> yardımlarda azalmış, devlet desteği de.... çocukların ihtiyacı olan > eşyaları> aşağıda yazdım. Belki yardımcı olmak istersiniz diye!> Ayakkabı :30 ile 42 numara arası en az 180 ayakkabı.> Şampuan :Bir çoğunun (çoğunluk) saçları sıfır düzeyinde traşlı.> Çünkü çocukları yıkayacak şampuan ve sabunları yok.>> Yiyecek : Çocukların okullara giderken beslenmelerine koyabilecekleri kuru> yiyecekleri yok. Kek, bisküvi, kraker gibi türlü yiyecek olabilir.> İçecekleri varmış.> Çamaşır :Konuştuğumuz görevliler biraz üzülerek, biraz da utanarak> söylediler ki, çocukların iç çamaşırı problemi inanılmaz boyutlardaymış.> Toplam 180 çocuk var ve 100 erkek, 80 kız.> Çocukların yaşları 7 ile 12 arası değişiyor. Kırtasiye :Kalem, defter, > boya,> silgi..... hepsi eksik. Okul çocuğunun neye ihtiyacı varsa, hepsi eksik.>> Burada 180 çocuk var. Bu çocuklar 7 ile 12 yaş arası. 100 tane erkek, 80> tane kız çocuk var. Müdür bey ölçü verirken, asla adede göre hareket> etmiyor. Çünki fazlasının olmasının zararı olmayacağını, bu fazlalıkları> depolarına kaldırdıklarını, ilerleyen zamanlarda ihtiyaç olduğunda > çocuklara> verdiklerini anlattı. Müdür Şerafettin Bey ve Yardımcısı Hülya Hanım'ın> ısrarla söyledikleri bir konu da, yardımların asla para olarak > yapılmaması.> .. Asla para istemiyorlar ve asla tanıdıkları bir ayakkabıcı vs.> vermiyorlar. Şaibe olur diye korkuyorlar. Bu nedenle yapmak istediğimiz> yardım konusunda yalnızız. Kendimiz bulacağız.>>> YARDIM ETMEK İSTERSENİZ SİZLERE AŞAĞIDA ADRESLERİNİ VE MÜDÜRÜNÜN İSMİNİ> VERİYORUM.> MÜDÜR : ŞERAFETTİN BEY , MD. YRD. : HÜLYA HANIM ADRES : ÇOCUK ESİRGEME> KURUMU KÜÇÜKYALI KİMSESİZLER YURDU TEL : 0216 - 417 82 13>>>>>