Küçük Mutluluklar Kitabı / Aşkım Kapışmak

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Küçük Mutluluklar Kitabı \/ Aşkım Kapışmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 29,691 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Küçük Mutluluklar Kitabı \/ Aşkım Kapışmak
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
HTML:
Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Aşkım Kapışmak’ın “Küçük Mutluluklar Kitabı.”</p>
<p>
	 Aslında kendimizle bir yüzleşme fırsatı sunuyor. Bu kitapta çoğu zaman “tam da benden bahsediyor” diyebileceğiniz bölümler var.</p>
<p>
	Verdiğimiz eğitimlerin, seminerlerin çoğunda “atalet”ten bahsediyoruz. Nedir atalet? Hepimizin mevcut durumunda bir parça da olsa bulunan “öğrenilmişlik çaresizlik”. Aşkım Kapışmak bu kitabında sıklıkla bu konu üzerinde durmuş.</p>
<p>
	Neler yapmamız gerek?</p>
<p>
	Bu durumun bize zararları neler?</p>
<p>
	Aslında konuyla alakalı seminerlerde bulunmak her ne kadar maksimum fayda sağlasa da, zaman sıkıntısı yaşayıp ertelediğiniz noktada bu kitabından ve Mümin Sekman’ın “Her şey Seninle Başlar” kitabından faydalanabilirsiniz.</p>
<p>
	Kitabın arka kapağındaki yorumları sizlerle paylaşmak istiyorum:</p>
<p>
	(***)</p>
<p>
	Mutluluk aslında bugün. Mutluluk hâlâ çocuklar gibi hayallerimin olması. Mutluluk gözlerimi kapattığımda çocukluğuma dönebilmem. Mutluluk içimdeki ben…

-Esin Övet-Gazeteci/Yazar-Habertürk</p>
<p>
	Mutluluk benim için bir zaman dilimidir. Ve o zaman kızımın içten kahkahasıdır.

-Sibel Kahraman-Milliyet Gazetesi Eğitim Editörü</p>
<p>
	Her yeni güne eşimin ve kızımın yanında uyanmak, onların güzel gözlerindeki sevgiyi görmek ve her şeyden önemlisi sağlıkla alınan her nefes benim için mutluluktur….

-Aydın Yılmaz-GS’lı Futbolcu</p>
<p>
	Mutluluk; tarifini yazmaya çalıştığında, tüm güzel hatıralarla sarıp sarmalanmaktır… Sonra an’a dönüp derin bir nefes aldığında iyi ki demektir.

-Betül Demir-Sanatçı</p>
<p>
	Bana göre mutluluk oğlumun beklemediğim bir anda sebepsiz boynuma sarılması, kalabalık aile kahvaltılarımız ve çikolatalarımmm…

-Özlem Yıldız-Sunucu</p>
<p>
	Eğer tecrübem ve kişisel çabam ile insanlara yardım edebiliyorsam, gelişimlerine katkıda bulunabiliyorsam, insanlar böylelikle daha iyi, mutlu ve başarılı oluyorlarsa, bu benim için Mutluluktur…</p>
<p>
	***</p>
<p>
	Şimdiden keyifli okumalar…</p>
Yazan : Merve Ballı Acar | Milliyet İK Blog