koşmayı bırakın yaşamaya bakın...

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan koşmayı bırakın yaşamaya bakın... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,758 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı koşmayı bırakın yaşamaya bakın...
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ben bu kitabı işsiz olduğum bir dönemde buldum/gördüm...
Konusu kısa hikayelerden oluşuyor,ve kıssadan hisselerden..ve sonunda da alıntılarla bitiriyor.keyif alarak okudum.Hayatta çalışmak kadar elimizdekilerinin de kıymetini bilmemiz gerektiğini,kaliteli yaşamı ve keyifli bir hayatın değerini anlatıyor...başlangıç için kısa ve güzel bir kitap...
Yazan: Fatma Işık

Kitapdan:

Gizli Haberci;

Bir adam,yıkılan evinin karşısına geçmiş;bir yandan ağlıyor,diğer yandan,
"Ah evim ! çökmeden evvel bari haber verseydin de ona göre tedbir alsaydım"diye sızlanıp duruyordu.
Birden harabeden bir ses yükselsi:
"Be adam !.. ben sana,çatlayan duvarlarım,dökülen sıvalarımla "çöküyorum"diye kaç senedir haber yolluyordum.

Fakat sen her defasında bir avuç toprakla çııp geliyor ,verdiğim haberi ağzıma tıkıyordun.
Sen ikazlarımıduymak istemedikten sonra ,ben ne yapayım?

*Benim Gözümden Bak

Harun Reşid,Mecnun'u yanına çağırarak:"Evladım,Leyla için bu kadar üzülmene değmez,sarayımdan beğendiğin,ondan daha güzel birini sana verebilirim.Hem Leyla o kadar da güzel değil " dediğinde Mecnun:"siz ona benim gözümle bakın,kendi gözünüzle değil" der.....

C

catzilla

GulsahToptas' Alıntı:
*Benim Gözümden Bak

Harun Reşid,Mecnun'u yanına çağırarak:"Evladım,Leyla için bu kadar üzülmene değmez,sarayımdan beğendiğin,ondan daha güzel birini sana verebilirim.Hem Leyla o kadar da güzel değil " dediğinde Mecnun:"siz ona benim gözümle bakın,kendi gözünüzle değil" der.....
çok anlamlı...

paylaşımın için, teşekkürler arkadaşım. ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yazarı Fatma Işık olan kitaptan sözediyorsun değil mi Gülşahcım?