Köpekler depresyona giriyor

• Konbuyu başlatan dideM
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan Köpekler depresyona giriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,151 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Köpekler depresyona giriyor
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İsveç'de çeşitli nedenlerden dolayı depresyonda olan ve bu nedenle tedavi için ilaç verilen köpek sayısında artış gözlendiği bildirildi.

Çevre kirliliği, stres ve aşırı kilonun evcil hayvanları da etkilediği belirtilirken, İsveç'de 2000 yılında 265 evcil köpeğe depresyondan kaynaklanan nedenlerden dolayı ilaç verildiği, bu rakamın 2007'de ise 2192 olduğu kaydedildi.

İsveçli hayvan psikologları ile veterinerlerin açıkladığı bilgiye yer veren Metro gazetesine göre, her geçen yıl depresyondan dolayı mutsuz olan köpek sayısı artıyor. Veteriner ve hayvan psikologları, köpeklerdeki depresyonu, insanlarda olduğu gibi az hareket etmeye, kötü beslenmeye ve şişmanlığa bağlıyor.

Hayvan psikologu Johan Beck Friss, İsveç'de köpeklerin yüzde 25'inin aşırı kilolu olduklarını kaydetti.

26 Şubat 2008 Salı
Milliyet

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
;D
Gülsem mi üzülsem mi şaşırsam mı anlamadım ama komik olduğu kesin.. :)

K

Kristal

Duyguları olduğuna göre, depresyona girmeleri de doğal sanırım. ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama ben onlardaki stres sebebini merak ettim şimdi.. Ye, iç, uyu bi de streslen.. Nasıl yani!!  ;D

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mümkündür  :-\ benim balığım bile şu an depresyonda..  :(

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
Ama ben onlardaki stres sebebini merak ettim şimdi.. Ye, iç, uyu bi de streslen.. Nasıl yani!!  ;D
En büyük sorun sorunsuzluktur :) ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
dideM' Alıntı:
Bindikleri dalı kesiyorlar..  ;D