KONFİÇYUS’un Sözleri

• Konbuyu başlatan alptraum
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde alptraum tarafından oluşturulan KONFİÇYUS’un Sözleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 53,097 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı KONFİÇYUS’un Sözleri
Konbuyu başlatan alptraum
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tugbaa
A

alptraum

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  • Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner.

Alkışı en sessiz şekilde karşılayan, alkışı hak etmiş demektir.

Aradığını bilmeyen bulduğunda anlayamaz..

Aşk, dört nala giden at gibidir, ne dizginden anlar, ne söz dinler.

Aç midenin cezasını yorgun ayaklar çeker.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini  bilmeyenden kaçınız.

Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır..

Bir milleti tutsak etmek isterseniz, onun müziğini çürütün.

Bir şeyi bildiğin zaman, onu bildiğini göstermeye çalış. Bir şeyi bilmiyorsan, onu bilmediğini kabul et. İşte bu bilgidir.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri varsa, o yerde güneş batıyor demektir.

Bir şeyin haklı olduğunu bildiğin halde, o şeyden yana çıkmazsan, korkaksın demektir.

Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

Devlet düzen içinde yönetildiğinde ancak dünyada barış tesis edilebilir.

Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir.

Hiç bir şey eyleme geçen cahillik kadar korkunç olamaz.

Derin olan kuyu değil,kısa olan iptir.

Efendi adam, kendisinden çok şey, başkalarından az şey bekler.

Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz

Eğitimli insanlar öncelikle adalete değer verir. Eğitimli insanlar adalet olmadan cesaret sahibi olunca asi olurlar. Küçük insanlar adalet olmadan cesaret sahibi olunca haydut olurlar.

Etraflıca çalış, doğru bir şekilde araştır, dikkatlice düşün, düşündüklerini gözden geçir, ciddi ve samimi bir şekilde uygula.

Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.

Güçlü olan, zayıf yanını herkesten iyi bilendir; daha güçlü olan ise zayıf yanına hükmedebilendir.

Her şey bir güzelliğe sahiptir fakat bunu herkes görmez.

İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser.

İsteyenler bilgilerini genişletmelidirler. Bilgilerini genişletmek isteyenler önce araştırmalıdırlar.

İdare etmek dürüstlük demektir. Sen doğru yönetirsen yanlış olmaya kimse cesaret edemez.

İyi insan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır.

Karanlığa söveceğine, kalk bir mum yak.

Kelimelerin kuvvetini bilmeyen insanlarla esaslı bir konuyu konuşmak mümkün değildir.

Küçük avantajların peşinden koşarken büyük başarılardan olabilirsiniz.

Küçükler ot gibidir, büyükler ise rüzgar: Rüzgar ne yöne eserse, otlar o yöne eğilir.

Konuşmaya değer insanlarla konuşmazsan insanları, konuşmaya değmez insanlarla konuşursan kelimeleri yitirirsin. Sen öyle biri ol ki ne insanları, ne de kelimeleri yitir.

Öğrenme ilkesi insanın temiz karakterini ortaya çıkarmak, insanlara yeni yaşam vermek ve nihai iyiye ve doğruya ulaşmak demektir.

Susmak, insanı ele vermeyen sadık bir arkadaştır.

Ş

şirin1

Kullanıcı
12 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bir başka güzel sözü ise;TANRIM SENDEN BAŞKA HİÇ KİMSESİ OLMAYAN BEN,SENDEN BAŞKA HER ŞEYİ OLAN İNSANLARA ACIRIM!
EN SEVDİĞİM SÖZÜDÜR...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
şirin' Alıntı:
bir başka güzel sözü ise;TANRIM SENDEN BAŞKA HİÇ KİMSESİ OLMAYAN BEN,SENDEN BAŞKA HER ŞEYİ OLAN İNSANLARA ACIRIM!
EN SEVDİĞİM SÖZÜDÜR...
wayy bu söz süpermiş ;) ???

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
Aradığını bilmeyen bulduğunda anlayamaz..

ben bunu bilir bunu söylerdim yıllardır  kimin olduğunuda öğrendik teşekkürler :eek:

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Teşekkürler.. Aslında bildiğimiz şeyleri bilmediğimiz yollarla anlatmış..

R

Real-1

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
G.Antep
Cok Guzel ve dusundurucu sade sozler insanin hayatina renk katiyorlar mutlaka okunmasi gerektigine inaniyorum...Alptraum a yurkten tesekkurler...
Real-1

F

fıstık

Birçoğunu daha önceden duyduğum bu güzel sözlerin sahibinin kim olduğunu öğrenmiş oldum... Paylaşım için teşekkürler Alptraum...  :)

A

anti hümanist

Kullanıcı
31 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
HARİKA!!!

insanın kendini bilmesi hali bu olsa gerek...

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
Kelimelerin kuvvetini bilmeyen insanlarla esaslı bir konuyu konuşmak mümkün değildir.

şirin' Alıntı:
EN SEVDİĞİM SÖZÜDÜR...
;)

Y

yaşar özcan

Kullanıcı
20 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
alanya
harika Alptraum...Konfiçyüs hakkında kitaplar ????

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
SUSMAK İNSANI ELE VERMETEN SABİT BİR ARKADAŞTIR...
ÇOK GÜZEL...
AZ AMA ÖZ KONUŞ

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Teşekkürler çok harika olmuş devamını bekleriz ::)

S

senarist081

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var.

Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.

Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var.

Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen,bende 2 bilgi sende de 2 bilgi olur.

Konfiçyüs
(Kung Fuci Tse)

B

Bülent

Değişik bir işlem.  :)

Hoş bir anlatım.  ;)

Teşekkürler Tarık.  :)

B

BERRA

Kullanıcı
11 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
BİR MUM BAŞKA BİR MUMU TUTUŞTURMAKLA ATEŞİNDEN BİR ŞEY KAYBETMEZ.