kompozisyonlar bir

• Konbuyu başlatan hacer
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde hacer tarafından oluşturulan kompozisyonlar bir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,357 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı kompozisyonlar bir
Konbuyu başlatan hacer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
    HER ÇOCUK MUCİT OLUR MU?

Arkadaşlar size bu kompozisyonumda her çocuğun mucit olup, olamadığını anlatacağım.

Siz kendinizi düşünün, ben mucit olabilir miyim? Diye kendinize sorun. Çalışkan mıyım, tek başıma bir şeyler yapabilir miyim? Diye düşünün. Eğer yapabiliyorsanız ve kendinize güveniyorsanız siz mucit olabilirsiniz.

Ama tembel, hiç ders yapmayan bir çocuk olursanız siz mucit olamazsınız.

Her zaman çalışıp kendinize güvenmeniz gerekir. Kendine güven her şeyden önce gelir.

diyer kompozisyonum
          SAKIN AĞLAMA

Konumuz üzüntü sağlığı bozar mı, sanırım bozar, bir insan üzgün ya da mutsuz olduğunda ya başı ağrır ya da başka bir yeri. Daha derin üzüntülere sahip ola kişiler en sonunda kalp krizi geçirir. Hastalık kendini başka türlüde gösterebilir. Mesela tansiyon, şeker, ülser insanların bir anlık hayatı çok kötü yönde etkileyecek şekilde ortaya çıkabilir. Kimi zaman da birkaç günlük rahatsızlanma ile atlatılabilir. Ama ondan sonra hayatına daha dikkatli devam etmelidir.

Sakın ağlama üzme kendini, üzersen kendini sağlığını bozarsın. Ağlama bir çaresini bulursun, elbet sen sağlıklı ol yeter.

Dengeli beslen sağlıklı ve mutlu ol.

A

ayben

güvenim var ama mucit olur muyum bilmem neden olmasın aslında onu da yaparız :)

ve bence üzüntü insanın sağlığını tabiki de bozar. moral bozukluğu beynimize kötü sinyaller yollamamıza neden olur ve vücutta algılanan bu sinyaller doğrultusunda tepki verir. sonuçta hepsi bir bütün değil mi? o yüzden hep moralimizi yüksek tutmamız gerektiğine inanıyorum...

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
birinci konuda ki düşüncene üzülerek katılamayacağım aleyna cım .. :(
çünkü herkesin zeka seviyesi aynı değildir..mucitlik için bazı özel yeteneklere sahip olmalısın ..tabiki sonradan da kazanılabileceğine inanıyorum ama bunun içinde özel eğitim alınması gerektiğine de inanıyorum..buda türkiye şartlarında pek mümkün görünmüyor ..

ikinci konuda ise evet üzüntü sağlığı bozar , hemde öyle bir bozar ki .. ne ruh ne beden sağlığı bırakır ..
umarım sen hayat boyu hiç üzülmessin , yada akıllı bir kızsın aklını kullanıp üzdürmezsin kendini ...
yeni kompozisyonlarını merakla bekliyorum ..
öptüm canım  :-*

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
hacer' Alıntı:
bu kompozisyonlarım ilgi çekmedi galiba
Ben konuyu anlayamadım ki?
Kısaca yazar mısınız, beklentiniz nedir hacer?
hacer hanım bizim üyemiz, onun bir kızı var adı aleyna dünyalar tatlısı bir çocuk ..
okulda öğretmeni ona kompozisyon ödevleri veriyor , oda bizimle burada bu ödevleri paylaşıyor zeynep .
bizde burda ona elimizden geldiğince yazmaya çaılışıyoruz ..
daha önceki kompozisyonu çevre ile ilgiliydi , güzel paylaşımlarımız olmuştu..
ama bu sefer okadar ilgi çekmedi sanırım aleyna üzüldü bu duruma  :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Açıklama için teşekkürler okyanusya. Süre ne kadardı acaba?

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Açıklama için teşekkürler okyanusya. Süre ne kadardı acaba?
süre yok sanırım ..
zaten aleyna bu ödevini teslim etmiş sanırım..
bizim görüşlerimizi merak ettiği için buraya yazıyor ..

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
merhaba arkadaşlar benim adıma (kızımla benim adımıza) açıklama yaptığınız için teşekkür ederim okyanusya. bu ara çok yoğundum hiç açamadım. aleyna o yazıyı yazdığında benimde fazla ilgimi çekmemişti ama çocuk kalbi çok başka. o çok mutlu oluyo sizinle birşeyler paylaştıkça. bu tatildede örgü örmeye merak sardı. bi görseniz çok şirinler yaaa....

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
ilk okul 5e gidiyo  11 e kasımda girdi izmit derince sbancı ilk öğretim okulunda okuyo

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hacer' Alıntı:
merhaba arkadaşlar benim adıma (kızımla benim adımıza) açıklama yaptığınız için teşekkür ederim okyanusya. bu ara çok yoğundum hiç açamadım. aleyna o yazıyı yazdığında benimde fazla ilgimi çekmemişti ama çocuk kalbi çok başka. o çok mutlu oluyo sizinle birşeyler paylaştıkça. bu tatildede örgü örmeye merak sardı. bi görseniz çok şirinler yaaa....
maşallah ya ..
çok akıllı bir kız belli ..
allah her daim yolunu açık etsin inşallah ..

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
:) başarıların devamı kızınız içinn üzmesin kensinii gerçekdn yaşına göree daha akıllı ;)

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
teşekkürler herkese annem çok hasta fena grip oldu çok öksürüyo annem için dua edermisiniz
:'(  :-\

A

ayben

Ederiz Aleynacım ederiz :)
Sen de iyi bak annene tamam mı? Geçmiş olsun dileklerimizi ilet annene  ;)

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
ee daha kompozisyonumla ilgili hiç kimse düşüncelerini yaz mıycak mı diğer ompozisyonum 3sayfa olmuş ama bu daha1 sayfa

P

Paradoks

SACMALIK OLARAK YORUMLAYA BİLİRSİNİZ AMA ÜZÜNTÜ SAHSEN BENİ COGU ZAMAN OLGUNLASTIRIYOR.. AGLAMAKSA SIKINTI BUNALIMI ÜZERİMDEN ATMAMA İMKAN VERİYOR. TESEKKÜRLER.