Komik Cezalar

• Konbuyu başlatan bıldırcın
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde bıldırcın tarafından oluşturulan Komik Cezalar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,854 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Komik Cezalar
Konbuyu başlatan bıldırcın
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
B

bıldırcın

Türk ceza kanununda kısa süreli hapis cezasına karşılık seçenek yaptırımların getirilmesi ve çocuk koruma kanunu hükümleri doğrultusunda, "komşuya gitmemek", "internet kafeye girmemek" gibi cezalar veriliyor. Erzurum'da da bu yönde verilen cezalar arasında, "kayak etkinliğinden men", "atlı araba kullanmama" bulunuyor. İşte ilginç cezalar…

At arabasıyla gece hırsızlık yaptığı iddiasıyla Erzurum 2. Asliye ceza mahkemesi'nde yargılanan M.K’ya, mahkeme heyeti tarafından 3 ay 26 gün süreyle atlı araba kullanmama cezası verildi.

N.B. hakkında ise Palandöken kış turizm merkezi'nde,jandarmaya karşı görev yaptırmamak için direnmesi nedeniyle Erzurum 2. Asliye ceza mahkemesi'nde dava açıldı. N.B’ye, 3 ay "kayak etkinliğinden men" cezası verildi.

Babasının arabasını alıp kaza yaptıktan sonra polise yanlış bilgi verdiği belirlenen M.E.A.hakkında ise çocuk koruma kanunu gereğince dava açıldı. Erzurum  2.Asliye ceza mahkemesi'nde görülen dava sonucunda M.E.A’ya, 5 yıl internet kafeye girmeme cezası verildi.

Aşkale ilçesinde,resmi nikahı bulunmayan E.P. isimli kadına verilen 50 gün "evden çıkmama",

Enerji hırsızlığı iddiasıyla Erzurum 2.asliye ceza mahkemesi'nde yargılanan N.E’ye ise 6 ay süreyle verilen "komşuya gitmeme" cezası dikkat çekiyor.

Horasan ilçesinde bakaya kalan A.T. isimli öğretmene, Çorum 2. Sulh ceza mahkemesi tarafından Horasan Öğretmenevi'nde hafta sonları çalışma cezası verilirken;
E.B.ise aynı suçtan 3 ay 10 gün kamu hizmetinden men edildi. E.B’nin cezasının,halen Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde sürdüğü, A.T’nin ise cezasını tamamladığı belirtildi.Söz konusu kişilerin cezalarını nerede çekeceklerinin tespiti ve kontrolü ise denetimli serbestlik ve yardım merkezi şube müdürlüğü görevlilerince yapılıyor.

B

bıldırcın

Kristal' Alıntı:
Aşkale ilçesinde,resmi nikahı bulunmayan E.P. isimli kadına verilen 50 gün "evden çıkmama",
Kapı önüne çıkabilirmi? :D
Çok güldüm, teşekkürler. ;)
Bilmiyorum ama sanırım bundan kötü ceza olamazdı bayan için,düşünsene dedikodu yok altın günü yok.Harab olmuştur kadıncağız :D :D

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
N.B. hakkında ise Palandöken kış turizm merkezi'nde,jandarmaya karşı görev yaptırmamak için direnmesi nedeniyle Erzurum 2. Asliye ceza mahkemesi'nde dava açıldı. N.B’ye, 3 ay "kayak etkinliğinden men" cezası verildi.

bundan hiç birşey anlamadım biri bana açıklayabilir mi ???
n.b. jandarmaya görev yaptırmıyormuymuş yani ???

B

bıldırcın

gôz∂є' Alıntı:

Günümüzde polise karşı direnenlerin gözaltına alındığını haberlerden duyuyoruz sanırım bu da ona benzer bir durum..

S

Samira

Kullanıcı
14 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
genelde bu tür cezaları Erzurum 2. Asliye vermiş, aynı hakim olma ihtimalini göz önünde bulundurursak farklı bi ceza anlayışı var hakimin... ;) :)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bıldırcın' Alıntı:
gôz∂є' Alıntı:

Günümüzde polise karşı direnenlerin gözaltına alındığını haberlerden duyuyoruz sanırım bu da ona benzer bir durum..
bir kez daha okudum anca anladım anlayışsız günümdeymişim o gün sağol Nihal  ;)

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
bencede bu hakimin ceza anlayışı biraz farklı olsa gerek. :D ;D :D

teşekkürler. çok güldüm. evden çıkmama, komşuya gitmeme, internete gidememe.. ;D :D

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
aslında ceza denince akla gelen hep yıkıcı yönde olmasıdır..ama bu verilen cezalar  aslında akla uygun,mantıklı cezalar denilebilecek boyutta.. :)
teşekkürler  ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bıldırcın' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Başına bekçi diktiler mi acaba? :)
;D ;D ;D
Bu cezaları veren hakim eminim bekçiyi de dikmiştir ;D ;D
Ben hakimin yerinde olsam, "50 gün bizim evi temizleyeceksin, ve dışarı adım atmayacaksın!" derdim. :D :D :D
Olmuşken tam olsun bari:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bunlar nasıl cezadır bilmirem. Bir erzurumlununda bu cezalara uyacağı durumuna kanaat getirmirem :d

Dadaşlar nede olsa hehe :d