koku...

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde doktor tarafından oluşturulan koku... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,203 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı koku...
Konbuyu başlatan doktor
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan siesta78
D

doktor

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Patrick Süskind'e ait bir kitap...  kendi kokusu olmayan fakat bir camın,suyun,taşın kokusunu alabilen,insanları duvarın arkasındayken bile kokusuyla tanıyabilen,tum parfumlerı sadece koklayarak yeniden yapabilen bir genc bir burnun hikayesi...Evet Babtiste Grenouille sadece bir burun diyorum çünkü o insancıl duyumlardan duygulardan yoksun bir genç.Sevgi bağlılık acıma gibi duyguların hiçbire sahip değil!tek amacı var;tum bu yetenegini kullanarak aslında kokularla yönetilen insanlara hükmedebilmek.Bu amacını gerceklestirebilmek için de cinayet işlemekten hiç çekinmeyen bir katil Grenouille...

D

doktor

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
evet filmide vardı ben izlemedım ama internetten filmle ilgili birkaç seye baktım,izleyen arkadaşlarımdan yorumlar dinledim ama pek begenildigini soyleyemem.bence kesınlıkle kıtap daha guzel :) kitapta baş karakterin ruh durumunun daha iyi yansıtılabilinecegini dusunuyorum.çünkü filmde ufak degişiklikler var

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
doktor' Alıntı:
evet filmide vardı ben izlemedım ama internetten filmle ilgili birkaç seye baktım,izleyen arkadaşlarımdan yorumlar dinledim ama pek begenildigini soyleyemem.bence kesınlıkle kıtap daha guzel :) kitapta baş karakterin ruh durumunun daha iyi yansıtılabilinecegini dusunuyorum.çünkü filmde ufak degişiklikler var
Evet katılıyorum. Yazıyla daha ayrıntılı ifade edilebiliyor.
Bir de işin içine hayal gücü girince kitap filmden daha etkili hale geliyor.

D

doktor

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
kitaplar her zaman asıl anlatılmak ıstenenı daha ıyı ıfade edıyor.okudugum kıtaplar arasında ruh durumunu betımleyen en ıyı eserlerden bırı bu kıtap tabiki suc ve cezadan sonra :) kitabi da bu kadar etkıleyıcı yapan bu sanırım! MUTLAKA OKUYUN ;)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
gerçektende hariiika bir kitaptı bende okudum uzun zaman oldu ama tekrar görünce yorum yazmak istedim..... teşekkürler...

A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
    okumak istediklerim arasında bu kitap.. Tşkkrlr :)

D

doktor

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
okuyan bırının yorum yazması benı cok sevındırdı :)cunku sadece benım bu kıtabı onermem insanların bunu okuması yonunde pek etkılı olmayabılır ama okuyan bırkac kısıyle kıtap hakkında falan konusursak daha basarılı oluruz dıye dusunuyorum.ayrıca hepimiz farklı bır bakıs acısı kazanmıs oluruz ;)

M

mydestiny

Kullanıcı
31 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Filmi izledim ve pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Eminim kitap daha güzeldir. Zaten kitaptan uyarlanan filmller  kitaptaki  etkiyi tam olarak yansıtamıyorlar ve bu da çok doğal. Sonuçta kaç sayfalık kitab 1-2 saate sığdırmak pek kolay değil.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Önce filmini izlediğim için kitabı okumaya fırsatım kalmadı...Keşke önceden haberim olsaydı kitapdan..Kesinlikle filmden alınan tad ile kitapdan alınan tad bir degil..
Filmden çok etkilendim,arkadaşımla birlikde izledik,etrafdaki kokulardan çözmeye çalışarak gülüşümüz aklıma gelince gülümsedim.. ;D
İnsanın duygularını görebilmek yada kokularıyla çözebilmek kesinlikle korkunç bir şey olurdu,her ne kadar insanalrın maskelerinin düşdügünü görmek etkileyici olsada,o güzelligin arkasındaki çirkinligi görmek o kadar güzel olmasa gerek :)

Çok güzel bir film ve konuydu,kitabı dahada güzeldir eminim ama önce filmini izledigim bir kitabı okuyamam ki  :-X

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Ben kitabını neredeyse 20 yıl önce okudum çok etkilendim .Gerçekten çok güzel bir dille anlatılmış sanki kokuların etkisini alabilr halegeliyorsunuz bende o dönemde kokulara karşı hassatım çok etkilendim.Filmini izlemedim anckkitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mustang' Alıntı:
Ben kitabını neredeyse 20 yıl önce okudum çok etkilendim .Gerçekten çok güzel bir dille anlatılmış sanki kokuların etkisini alabilr halegeliyorsunuz bende o dönemde kokulara karşı hassatım çok etkilendim.Filmini izlemedim anckkitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim.
Filmi bu kadar etkiledi ise,romanını düşünemiyorum..İlerde kitabını alır yeniden okurum belki..Biraz kafamdan silinmeye başlasın hele  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:
Önce filmini izlediğim için kitabı okumaya fırsatım kalmadı...Keşke önceden haberim olsaydı kitapdan..Kesinlikle filmden alınan tad ile kitapdan alınan tad bir degil..
Çok güzel bir film ve konuydu,kitabı dahada güzeldir eminim ama önce filmini izledigim bir kitabı okuyamam ki  :-X
Superisi bende senin gibi düşünenlerdenim,Kitabı mı okumak,filmini mi izlemek dersen tabi ki kitabını okumak daha keyif verici derim,okuduğum kitabın filmini daha sonra izlemekte ayrı bir keyif,çünkü yazarın kitapta kurgulayarak kaleme aldığı konuyu kafamda nasıl  canlandırdımsa filmde de görsel olarak karşıma çıkması hoşuma gidiyor,tabi ki bu yazarın mükemmel tasviri ve anlatımı ile mümkün,bir de filmi izlediysem kitap ilgimi çekmez :-\

F

FrancoTirador

Kullanıcı
4 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
www.oyununhilesi.com
Kesinlikle cok enteresan bir kitaba benziyor. Okuyacaklarim listesine koymam gerekiyor. Tesekkurler!

S

siesta78

Kullanıcı
2 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
filmini izlemiştim. kitabını merak ettim ama filmini izlediğimden dolayı kitaptan çok zevk alacağımı sanmıyorum.