Kitap Anlatılarıyla; Aşkların Öyküsü!.

• Konbuyu başlatan Kemal_KABCIK
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde Kemal_KABCIK tarafından oluşturulan Kitap Anlatılarıyla; Aşkların Öyküsü!. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,426 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Kitap Anlatılarıyla; Aşkların Öyküsü!.
Konbuyu başlatan Kemal_KABCIK
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kemal_KABCIK
K

Kemal_KABCIK

Dostluğun daimi tebessümü adına paylaşılan, insani değerler kültürü birikimine bir katkımız olabilirse ne mutlu bizlere!. İyi insanların başarısına emek vermek ve iyi olan insanları muhafaza edebilmek için, hem dua etmek hem de çalışmalarımızla destek vermek dünya barışının gerçeğe dönüşüvermesi için!. Her türlü kaynaktan yararlanmasını bileceğiz ve gelecek kuşaklara duyarlılığı, samimiyeti ve ciddiyeti nakledeceğiz inşallah!. Dostluğun tebessümü daimi oluversin inşallah!.

K

Kemal_KABCIK

“MOĞOLLAR’IN EFENDİSİ CENGİZ HAN”
Adlı Kitaptan Kısa Bir Anlatı:
=H. LAMB {1892-1962}

/ Kendi Anlatımıyla: “Yaklaşık Yirmi Yıl Boyunca İnsanlarla Bir Araya Gelmek Onun İçin Sıkıntılıydı ve İlerleyen Zamanlarda Da, Her Ne Kadar Çocukluğundaki Noksanları Düzelmiş, Sağlığına Kavuşmuş Olsa Da, Şehirlerde ve Kalabalık Yerlerde Kendisini Rahat Hissetmiyordu!.” Böylece Boş Zamanlarını Büyük Babasının Kütüphanesinde Geçirmeye Başladı!. /

{Kitabın Adı: MOĞOLLARIN EFENDİSİ CENGİZ HAN – Kitap Yazarı: Harold LAMB – Çeviren: A. GÖKE BOZKURT – Yayınevi: İLGİ KÜLTÜR SANAT/İSTANBUL/ARALIK/2006 / Sayfa:004, Paragraf:01, - Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 05 Kasım 2013 Salı 04:34:23}

K

Kemal_KABCIK

Oku, Yaz, Öğren ve PAYLAŞ SENDE ARKADAŞ!.

Okuyacaksın ve Öğreneceksin Sende Daima!.
Yazacaksın ve Öğreneceksin; Sende Daima!.
Paylaşacaksın ve Öğreneceksin Sen Daima!.
Bilgime Uygun Davranmazsan; AŞKIM YALAN!.

K

Kemal_KABCIK

“JANE EYRE” Adlı Romandan Cümle Derlemelerim:

(Birinci Bölüm)

Soğuk kış, kendini hissettirmeye başlamıştı. Sabah, bir saat boyunca kupkuru ağaçların arasında dolaştım. Artık dışarıda yürümek zorlaşıyordu. Biraz sonra da yağmur yağmaya başladı. / Küçük yemek odasına gittim. Odadaki kitaplıktan içinde bol resim olan bir kitap seçtim. Her zaman yaptığım gibi bağdaş kurarak pencerenin önüne oturdum. Kalın kırmızı perdeyi de çekip arkasına saklandım. Kalın kumaş, içeriden görülmemi engelliyordu. / Bazen kitap okumayı bırakıp, pencereden dışarıyı seyrediyordum. Sisin içinden ıslak yaprakları görebiliyordum. / Arada bir güzel manzarayı seyrediyor, bazen de kitabımı okuyordum. / Kitap, dizlerimin üzerinde açık durduğu sürece mutluydum. / Kendi kendime, perdeyi çekmekle iyi etmişim, diye düşünüyordum; saklandığım yeri bulmamaları için dua ediyordum. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:005/006 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 17 Ocak 2014 Cuma 13:42:02}

K

Kemal_KABCIK

Dostluğun tebessümü daim olsun inşallah!.
Paylaşımlarımızla daimi olsun; tebessüm!.
=000.002=
Dostluk okudukça; nasip alır umutlardan!.
Umudumuz; ebedi huzur ile yüzleşebilmek!.

(Birinci Bölüm)

/ Hava yavaş yavaş kararıyordu; saat dördü geçmiş olmalıydı. Yağmurun hala yağdığını, pencereye vuran yağmur damla seslerinden anlıyordum. / Birden aklıma Bay Reed’in, yaşasaydı bana kesinlikle iyi davranacağı geldi. Beyaz örtülü yatağı, yavaş yavaş kararmaya başlayan duvarları seyrederken, ara sıra da Bay Reed’i düşünmeye başladım. Ne kadar acı çektiğimi bildiğine ve beni teselli etmek için yanıma geleceğine inanmaya başlamıştım. Gözyaşlarımı sildim ve cesur olmaya çalıştım. / Eğer sakin bir çocuk olursanız, özgürlüğünüze kavuşacaksınız. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:010/011 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Ocak 2014 Pazar 08:55:18}

Dostluğun başarıları; kitapla korunuyor!.
Kitaptan öğreniyoruz; muhafaza eylemeyi!.
“ANADOLU HALKLARINA SAYGIMLA!.”
Bir yalnızlık fırsatı edin; oku arkadaş!.
Muhafaza eyle; kendini ve de vatanımızı!.

K

Kemal_KABCIK

(İkinci, Üçüncü ve Dördüncü Bölüm)

/ Kendimi güvende hissediyordum. / O zaman çocuğun / kabul edileceğine ve düzeyine uygun yetiştirilerek, hayata hazırlanacağına güvenebilirim. / Yalnızdım, fakat alışık olduğum için bundan sıkılmıyordum. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:013/028 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Ocak 2014 Pazar 17:21:55}

K

Kemal_KABCIK

(Beşinci Bölüm)

/ Durdu, bu arada sonuna kadar da dayanmaya ve sakin olmaya kararlıydım. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:034 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Ocak 2014 Pazar 18:00:06}

K

Kemal_KABCIK

(Beşinci, Altıncı ve Yedinci Bölüm)

/ Etraf tamamen kararmıştı. Bir kenara çekilip yerde oturmaya başladım. / Buraya gelmeden önce kendi kendime söz vermiştim. İyi bir insan olacak, çok arkadaş edinecek ve herkesin saygı duyduğu biri olmak için çalışacaktım. / Bütün arkadaşlarım beni seviyordu ve beni kendilerinden biri olarak kabul etmişlerdi. Büyükler de bana yakınlık gösteriyor, yardım ediyorlardı. / Ağır bir yükten kurtulunca özenli çalışmayı sürdürdüm. Yılmadan çalışıyor, başarılı da oluyordum. / Sekiz yıl hep çalıştığım için sıkılmadım. Bu arada iyi bir öğrenim görmeye, geniş bir kültür sahibi olmaya fırsat bulduğum için memnundum. / Bazı derslere büyük ilgi duyuyor, her şeyde başarılı olmak istiyordum. / Elime geçen bütün fırsatları değerlendiriyordum. / Zaten elde ettiklerimin çoğunu ona borçluydum. Gösterdiği şefkat ve yakınlığı asla unutamam. Bana annelik, öğretmenlik / etmişti. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:034/044 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Ocak 2014 Pazar 18:33:10}

K

Kemal_KABCIK

(Sekizinci Bölüm)

/ Yüksek aralıklı, antika bir koltukta dünyanın en temiz, en şirin kadını oturuyordu. / Ben de / böyle hayal etmiştim zaten. Yün örmekle meşguldü, ayaklarının dibinde de iri bir kedi yatıyordu. Yeni bir öğretmen için bundan daha iyi bir başlangıç olamazdı. / Geldiğinize çok memnun oldum! İnsanın arkadaş bulması iyi bir şey!. / Sizi daha fazla yormayayım. Bütün gün yolculuk ettiniz, yorulmuş olmalısınız. Ayaklarınız ısındıysa odanızı göstereyim. / Bir an önce uyumak istiyordum. Şamdanlardan birini alıp önüme düştü. Merdivenler ve koridorlar buz gibi soğuktu. İnsan kendini burada yapayalnız hissediyordu. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:048/049 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA /  20 Ocak 2014 Pazartesi 02:47:09}

K

Kemal_KABCIK

(Sekizinci ve Dokuzuncu Bölüm)

/ Uyandığımda ortalık aydınlıktı. Kalkıp özenle giyindim. / Zaten sadeliği ve temizliği ilke edinmiştim. Dış görünüşe ve başkalarının üzerinde bıraktığım etkiye çok önem verirdim. Bu nedenle daima düzenli olmaya gayret eder, fazla güzel olmadığım halde beğenilmeye çalışırdım. Yeni öğrencimin de benden hoşlanması gerekiyordu. / Çalışan bir insandı. Bu durum, onu biraz daha fazla sevmeme yol açmıştı. / Böylece onunla daha rahat olacaktım. / “Gelin, size öğretmen olacak hanımı selamlayın. Bir gün sizi, bilgili ve yetişkin bir hanım haline getireceğini unutmayın.” / Sessiz ve sakin hava vardı. En ufak sesi dahi duymak mümkündü. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:050/055 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA /  20 Ocak 2014 Pazartesi 06:32:33}

K

Kemal_KABCIK

(Onuncu, On Birinci ve On İkinci Bölüm)

/ Onun bu rahatlığı beni de rahatlatıyor ve huzursuz olmaktan kurtuluyordum. Bana olan dostane davranışları, beni mutlu ediyordu. / Her türlü dert, tehlike ve kötü haberlerden uzak, sadece sizinle… / Kendinize hakim olacak kadar güçlü olduğunuza eminim. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:062/080 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA /  21 Ocak 2014 Salı 04:32:02}

K

Kemal_KABCIK

(On Dördüncü Bölüm)

/ Sessiz ve hoş bir gece, dışarı çıkıp hava almak istedim. Bahçeye doğru yürüdüm. Sessizce eve dönmek istiyordum. / Yanılmıyorsam burayı siz de beğendiniz. Siz doğaya değer veren bir insansınız. / Kısa bir zaman için de olsa, burada iyi bir hayat yaşadım. Küçük düşürülmedim, aşağılanmadım. Hoşuma gidenle, beğendiğimle beraber yaşadım. Geniş, açık fikirli birçok insanla konuştum. Sizi tanıdım. / Geleceğiniz hakkında, kendiniz karar vereceksiniz. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:089/091 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA /  22 Ocak 2014 Çarşamba 02:06:01}

K

Kemal_KABCIK

(On Beşinci ve On Altıncı Bölüm)

/ Dışarıya çıkarak hızla yürümeye başladım. Çok uzaklaşmadan nal sesleri duydum. Atların yanında bir köpek koşuyordu. Gelen oydu. Kötü düşüncelerim sona ermişti. Ona doğru koşmaya başlamıştım. /  “Söyleyemem, efendim; duygularımı sözcüklerle anlatmak olanaksız. Bu anın bitmemesini istiyorum.” / Dün gece yüzüme bir ışık vurdu ve uyandım. Sabah oluyor, diye düşündüm. / Ne ayrılığı ne de yalnızlığı düşüneceksiniz. / Kim böyle bir anda bile ciddi bir tavır takınır, diye düşünmeden edemedim. / Masanın başına geçip, başımı kollarımın arasına saklayarak düşünmeye başladım. /

{Kitap Adı: JANE EYRE – Kitap Yazarı: Charlotte BRONTE – Yayınevi: BEYAZ BALİNA YAYINLARI/İSTANBUL/2004 – Çeviren: Neşe BALTACI - Sayfa:093/102 – Cümle Derleme: Kemal KABCIK / ANTALYA /  22 Ocak 2014 Çarşamba 05:32:28}