Kitap alırken....

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Kitap alırken.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,386 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Kitap alırken....
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan asukaki

Kitabı yazan kiş sizin için ne kadar önemli?

• Bayan Yazar

Kullanılan: 3 18.8%
  • Bay Yazar

Kullanılan: 1 6.3%
  • Bayan Yabancı Yazar

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bay Yabancı Yazar

Kullanılan: 3 18.8%
  • Diğer

Kullanılan: 9 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    16
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında bu anket şöyle geldi aklıma...
Bir konuya yorum yapan bir üyemiz,kendisi için bazen Kitabın yazarının cinsiyetinin önemli olduğunu belirtmişti.
Bu cümleyi,kendime sordum...
Kitap alırken ne kadar öenmliydi benim için yazarın cinsiyeti yada Yabancı/Tür oluşu...
Yanıtım; benim için öncelik içerik ama elbette bahsettiğim durumlar da etkili oldu kitap alışlarımda ...
Bazende tavsiye üzerine aldım kitaplarımı,yazarının ismine öncelik vermeden..

Ya sizin için... :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
sanırım üzerime alınmalıyım biraz :)
Evet kitap alırken bayan yazarlara karşı biraz ön yargım var kabul ediyorum neden kaynaklanıyor tam bilmiyorum ama beğenerek okuduğum bayan yazarlarda yok değil Nermin Bezmen ve Ayşe Kulin in birkaç kitabını çok keyif alarak okudum  :)
Kitap alırken yabancı yada türk diye ayrım yapmam ama kişisel gelişimle ilgili kitaplarda türklerinkini daha çok tercih ediyorum, fantastik bir kitap alacaksamda yabancıların yazdıklarını daha çok beğeniyorum, romanlarda eskiden çook fazlaca yabancı yazarları okumuş olmaktan belki şimdi sadece türk yazarları tercih ediyorum. Tabi birde en severek okuduğum bir tarz deneme bunda kim olduğu önemli değil hemen hemen hepsini okurum beni sarması şartıyla.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
özlem1980' Alıntı:
sanırım üzerime alınmalıyım biraz :)
:) :) :)

Ama güzel bir paylaşımdı Özlem.
İnan üzerinde o akşam düşündüm acaba kendim kitap alırken bilinçli yada bilmeyerek bende bu ayırımı yapıyor muyum ? diye... :)
Teşekkürler :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kitap alırken bayan yada erkek yazar diye asla ayırmam...Ayıracagım tek şey,okuduğumda bana ne verdigi,bunu verebiliyorsa erke- kadın,yerli-yabancı ve ne türk olursa olsun ayırmadan alır okurum...
Açıklamam yeterli sanırım:)

Bu arada Gülşah bu gün kitapçıma tavsiye ettiğim Mevlananın Mesnevi sini getirmiş...Paramın hepsini tüketip borçlandı isemde şu an elimde tutmakdan dolayı çok mutluyum... :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
su perisi' Alıntı:
Kitap alırken bayan yada erkek yazar diye asla ayırmam...Ayıracagım tek şey,okuduğumda bana ne verdigi,bunu verebiliyorsa erke- kadın,yerli-yabancı ve ne türk olursa olsun ayırmadan alır okurum...
Açıklamam yeterli sanırım:)

Bu arada Gülşah bu gün kitapçıma tavsiye ettiğim Mevlananın Mesnevi sini getirmiş...Paramın hepsini tüketip borçlandı isemde şu an elimde tutmakdan dolayı çok mutluyum... :)
Adına sevindim.
Çünkü Mesnevi okunması gereken bir 6 ciltlik kitap. :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
önyargı mıdır bilmem ama ben de bayan yazarlara gelince bir duraksıyorum ???

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben genelde kişisel gelişim kitapları okurum ve kişisel gelişlim kanımca önyargıdan ve duygusallıktan uzak bir şekilde anlatıldığında daha etkili oluyor. ve bayanlar , buna ben de dahil olmak üzere; daha duygusal bakıyoruz olaya.
belki bu sebeptendir, ama bu sadece bir ihtimal tabi..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Benim içinde konusu önemli ve beni nekadar yansıttığı ama simdi düşününce farkettim genelde erkek yazarların kitaplarını okumuşum... Yerli-Yabancı farketmez dili çok ağır olmasın yazılanı anlım yeter :D :D :D

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim için farketmez Önemli olan benim o kitaptan alacağım bilgidir ki önemli olan, bu genelde roman ve psikoloji okurum yabancı yazarlardan çok türk yazarları tercih ederim

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Yazarın bay yada bayan..Türk yada yabancı olmasından öte
Yazılanların içeriği ve verdiği doğru iletiler  ölçü alınmalıdır..

M

MAVİMSİ1

Kullanıcı
18 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
ŞU ANA KADAR NE YAZARIN CİNSİYETİ NE DE UYRUĞU DİKKATİMİ ÇEKTİ. YAZDIKLARI ÖNEMLİ OLAN.

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
bende nedense hiç dikkat etmem yazara ismine daha çok dikkat ederim bi kaç sayfa bakar hoşuma gitmişse alırım. ama tabi yazara bakıp aldığımda oluyor ama cinsiyete bakmam